Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bym się trzymała 1 koloru szyn/uchwytów itd.

Najprościej zobaczysz jakie będą uchwyty (są przecież nie tylko w Ikei więc czarne znajdziesz jeśli chcesz) i wówczas podjąć decyzję co do szyn. Zawsze możesz 1 wziąć na próbę, najwyżej wymienisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy ktoś możę mnie naprowadzić gdzie można zapoznać się z tym nowym asortymentem METOD ?

planujemy kupić kuchnie, mam zaplanowany rozkład szafek i chciałaby wiedzieć jakie wymiary szafek teraz będą dostępne.

 

http://www.ikea.com/gb/en/search/?query=metod

raczej to samo bedzie w Pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego systemu METOD mi osobiście brakuje szafki pod zlew 50cm. Nie wiem dlaczego zrezygnowano z szerokości 30 i 50 są tylko w rozmiarach parzystych. Czy ktoś z was zwrócił uwagę na wagę opakowani. Szafka stojąca do segregacji odpadów 40cm. Obudowa FAKTUM 40x70 warzy 20.1 kg, a obudowa METOD 40 która jest wyższa o 10cm i głębsza o 2cm warzy tylko 15,7 kg. Czy przypadkiem różnica 4,4 kg nie świadczy o tym, że szafki METOD są wykonane z płyty wiórowej o mniejszej gęstości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje ile kosztuje matowy lakier? Gdzieś słyszałam, że jest nieco tańszy od foli połysk? to prawda? Wciąż mam mega dylematy co do kuchni - nie chcę mieć dwukolorowej więc pomyślałam żeby jednak była folia połysk po całości ale dużo osób mi odradza, że to się szybko zniszczy, że w ogóle folia lubi się odkleić i to niekoniecznie od piekarnika ale od pary lub pod wpływem nasłonecznienia...więc jak nie folia to co mi zostaje? myślałam o macie więc mdf zwykły - ale te fronty wydaje mi się że mogą wyglądać bardzo tandetnie w białym kolorze...a więc zastanawiam się nad matowym lakierem...jaką on ma strukturę? jest gładki jak połysk czy ma jakąś fakturę? jest to coś takiego jak taka zwykła płyta perłowa? oraz pytanie takie ogólne - czy za 7 tys. da się zakupić lub zrobić na wymiar w miarę dobrej jakości białe meble do kuchni (bez sprzętów, same meble oczywiście)? Nie chodzi mi tutaj o najtańsze materiały i o najbardziej ryzykowne jak ta folia? jest coś pośredniego? A jak z meblami z IKEA u nich foliowane też są ryzykowne??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego systemu METOD mi osobiście brakuje szafki pod zlew 50cm. Nie wiem dlaczego zrezygnowano z szerokości 30 i 50 są tylko w rozmiarach parzystych. Czy ktoś z was zwrócił uwagę na wagę opakowani. Szafka stojąca do segregacji odpadów 40cm. Obudowa FAKTUM 40x70 warzy 20.1 kg, a obudowa METOD 40 która jest wyższa o 10cm i głębsza o 2cm warzy tylko 15,7 kg. Czy przypadkiem różnica 4,4 kg nie świadczy o tym, że szafki METOD są wykonane z płyty wiórowej o mniejszej gęstości?

 

Też jestem zdziwiony nowymi wymiarami i uważam, że to krok w tył (brak 30 cm i 50 cm) :(

Pytanko: ma ktoś jakieś doświadczenie z przerabianiem szafek np 40 cm na 30 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja jak będziesz przy okazji mnie interesują fronty KROKTORP :)

Pytanie do osób, które przerabiały szafki z szerokości - jak potem wykańczacie fronty na ciętej krawędzi?

Princesa nie da się, nie da się samodzielnie samemu wykończyć ścięty front, który jest wykańczany maszynowo w fabryce......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja jak będziesz przy okazji mnie interesują fronty KROKTORP :)

Pytanie do osób, które przerabiały szafki z szerokości - jak potem wykańczacie fronty na ciętej krawędzi?

 

Zależy jaki masz ten front (model) i czy chcesz skrócić wymiar z wysokości czy z szerokości?

Chodzi tutaj o materiał frontów, jego zaoblenia na rogach, wzór i usytuowanie w kuchni - żeby po odcięciu nie było widać różnicy.

Opisz co chcesz zrobić - coś poradzimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdziwiony nowymi wymiarami i uważam, że to krok w tył (brak 30 cm i 50 cm) :(

Pytanko: ma ktoś jakieś doświadczenie z przerabianiem szafek np 40 cm na 30 cm ?

 

Zależy jakie fronty będą - sam korpus bez problemów można przerobić jeśli tylko nie ma w szafce szuflad lub szklanych przegródek w szafkach górnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tak teoretycznie ;) bo piszecie o przerabianiu szafek i właśnie to mnie zastanawia co z frontami...

 

ale problem mam taki - mąż ubił czubek frontu od zmywarki (uderzył frontem o uchwyt otwartej szafki sąsiadującej). Uderzył z całej siły... pewnie lekkie stuknięcie by nie spowodowało uszkodzeń, a tak to lakier odprysnął tak odrobinę na narożniku. Widać brązową płytę spod spodu, gdy zmywarka jest otwarta. Kupimy nowy, póki są w sprzedaży, ale ten stary chciałabym jakoś uratować i mieć gdzieś schowany "na wszelki wypadek"... :p

 

A front mam STAT lakierowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie jakość IKEA. Teraz robiłam kuchnię dla syna, upierał się na IKEĘ jak to młodzież, ale suma sumarum zamówiliśmy meble w bardzo podobnej cenie i przedewszystkim na oryginalnym BLUM-ie w firmie gdzie robiłam dwie poprzednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie jakość IKEA. Teraz robiłam kuchnię dla syna, upierał się na IKEĘ jak to młodzież, ale suma sumarum zamówiliśmy meble w bardzo podobnej cenie i przedewszystkim na oryginalnym BLUM-ie w firmie gdzie robiłam dwie poprzednie.

 

Przede wszystkim powiedz, czy masz 25 gwarancji na te meble?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zastanawiam się nad kupnem kuchni IKEA, ale mam dylemat czy aby folia, którą są pokryte fornty to będzie dobry wybór? Na upartego mógłbym wybrac system faktum jak i metod, ale w obu przypadkach jest folia ;/ a zależy mi na połysku.

 

Kuchnia w IKEI wyjdzie mnie ok 5,5tys

BRW Senso z 10% rabatem i montażem i lakier na frontach ok 8,3tys

Stolaż z polecenia, fornty lakier i montaż ok 10 tyś

 

Generalnie cenowo najlepiej wypada ikea, ale martwią mnie fronty, że z czasem mogą sie odlepić przy piekarniku i zmywarce ?

 

Jakieś podpowiedzi :) troche poszukałem nt folii na forum ale malo jest na ten temat napisane.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dowiedziałam się że połysk w Ikei nie jest lakierem a folią też miałam wątpliwości. Ostateczne zdecydowałam się na półmat, ale brałam pod uwagę jeszcze jedną opcje - szafki (korpusy) z uwagi na cenę i 25-letnią gwarancję z Ikei, ale same fronty - na zamówienie, w lakierze. Jeśli masz stolarza z polecenia, może warto to rozważyć? wiem, że były takie realizacje na forum i dobrze to wyglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...