Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ależ ja nie mówię, że obramowania są złe - myślałam, że to Ty chcesz raczej szafkę dodatkową zamiast obramowań.

Możesz wstawić ściankę z k-g(lub innego materiału) tylko od strony blatu, pomalować ją na szaro a jak już wstawisz słupek i lodówkę to uzupełnisz szarymi blendami przestrzenie u góry i po lewej. Nie wiem dlaczego akurat szkło miałoby być na tym obramowaniu...

 

Najchętniej zabudowałabym z KG, ale boję się, że postawie ściankę, przyjadą na montaż i okaże się, że między ścianką a blatem zostaje 1 cm różnicy i będzie problem. A może orientujecie się czy wysoka zabudowa jest ruchoma, tzn. myślę o tym, żeby ekipa przyjechała zmontowała wszystkie meble, wysoką zabudowę zostawiła na środku kuchni i jak już wszystko będzie gotowe, zamówie ludzi od KG i wtedy do gotowej zabudowy po prostu wsunę zmontowane już meble, myślicie, że to wykonalne?

 

 

A dlaczego szkło, nie wiem już sama, najpierw pewnie pomaluje i zobaczę jak wyjdzie w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :) Jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem forum, choć przeglądam i czerpię inspirację z treści tu zamieszczonych już od dawna - za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tutaj piszącym :)

 

Postanowiłem jednak się zarejestrować, ponieważ od niedawna jestem właścicielem swojego własnego M i mam problem z urządzeniem kuchni. Zdecydowaliśmy się z żoną na IKEA - i z uwagi na koszty i także dlatego, że styl IKEA nam odpowiada. Bardzo nam się podobają małe szafeczki, szufladki, różne zakamarki w kuchni itp - a mebli z tego typu schowkami IKEA ma bardzo dużo w swojej ofercie.

 

Jednakże planujemy swoją kuchnię już jakiś czas i nie do końca nam to wychodzi. Ze sprzętów mamy lodówkę i chcemy ją wykorzystać w projekcie - reszta jest do kupienia. Jednakże nie chcemy już zmieniać istniejących instalacji - zatem położenie zlewu, zmywarki i kuchni jest trochę wymuszone przez to gdzie są przyłącza.

 

Zależy nam też na tym by było dużo szafek i jednocześnie by był dostępny duży blat roboczy.

 

Mankamentem jest szafka w rogu pod oknem - widać, że nie będzie się jej dało otwierać w pełni, ponieważ będzie kolidować z kaloryferem. Pomyśleliśmy sobie, że mimo wszystko jest to ok - będziemy tam trzymać rzadziej używane garnki i inne przybory kuchenne używane od święta.

 

Stolik, który widać na rzucie górnym chcemy by przez większość czasu był złożony, czyli będzie mniejszy niż na screenie (baaardzo nam się podoba, że ma szufladkę i da się go rozłożyć :)

 

Co sądzicie o takiej aranżacji? Może macie jakieś sugestie lub uwagi do takiego układu?

 

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=cHLfL&id=e9d223617f18cd1524b818e00e654da6&size=F

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=Vkz02&id=23e3e929257ec63ae1aaeaf4fb8ffb3b&size=F

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=uBW2b&id=f06cf97532d40df02f67e4af5c854264&size=F

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=5V4DS&id=db7a7ccd313c04dd4534a4ea1ec486b6&size=F

rzut_na_sciane_z_oknem.jpg

rzut_ogolny.jpg

rzut_z_gory.jpg

widok_na_szafki_na_lewo_od_drzwi.jpg

Edytowane przez jandzban
dodanie grafik w lepszej jakości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do zaarażnowania dwa rzędy kuchni, każdy tak po 265cm, 100 cm między szafkami (nie wiem czemu ikea planner pokazuje coś po 270, chyba ze względu na panele maskujące po bokach, które muszę wywalić).

I się kręcę z tymi szafkami w lewo prawo, kombinując jak się będzie dwóm osobom najlepiej korzystało.

Chodzi o to, żeby były przynajmniej dwa blaty robocze, jeden taki większy 80.

Swobodny dostęp do zmywarki. Jestem praworęczna, więc wydaje mi się, że lepiej będzie jak zmywarka będzie po prawej stronei od zlewu.

A może niekoniecznie? Wtedy zrobiłabym lodówkę+szafkę 60 + zlew 60 + szafkę 80.

A co z drugą stroną? Może cargo wysoką 40 dać obok lodówki? Który blat roboczy będzie ważniejszy - ten między lodówką a zlewem, czy między piekarnikiem a plytą, a może właśnie za zlewem?

kuchnia.JPG

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez justynna
dodanie projektu kuchni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej zabudowałabym z KG, ale boję się, że postawie ściankę, przyjadą na montaż i okaże się, że między ścianką a blatem zostaje 1 cm różnicy i będzie problem. A może orientujecie się czy wysoka zabudowa jest ruchoma, tzn. myślę o tym, żeby ekipa przyjechała zmontowała wszystkie meble, wysoką zabudowę zostawiła na środku kuchni i jak już wszystko będzie gotowe, zamówie ludzi od KG i wtedy do gotowej zabudowy po prostu wsunę zmontowane już meble, myślicie, że to wykonalne?

 

 

A dlaczego szkło, nie wiem już sama, najpierw pewnie pomaluje i zobaczę jak wyjdzie w użytkowaniu.

 

Szarą ramkę możesz zrobić z blatu. Co do złożenia szafek i wkładania ich we wnękę to będzie trudne do wykonania ale możliwe. trzeba będzie wkładać korpusy szafek pojedynczo oczywiście ze zdjętymi frontami, szufladami, AGD..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem forum, choć przeglądam i czerpię inspirację z treści tu zamieszczonych już od dawna - za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tutaj piszącym :)

 

Postanowiłem jednak się zarejestrować, ponieważ od niedawna jestem właścicielem swojego własnego M i mam problem z urządzeniem kuchni. Zdecydowaliśmy się z żoną na IKEA - i z uwagi na koszty i także dlatego, że styl IKEA nam odpowiada. Bardzo nam się podobają małe szafeczki, szufladki, różne zakamarki w kuchni itp - a mebli z tego typu schowkami IKEA ma bardzo dużo w swojej ofercie.

 

Jednakże planujemy swoją kuchnię już jakiś czas i nie do końca nam to wychodzi. Ze sprzętów mamy lodówkę i chcemy ją wykorzystać w projekcie - reszta jest do kupienia. Jednakże nie chcemy już zmieniać istniejących instalacji - zatem położenie zlewu, zmywarki i kuchni jest trochę wymuszone przez to gdzie są przyłącza.

 

Zależy nam też na tym by było dużo szafek i jednocześnie by był dostępny duży blat roboczy.

 

Mankamentem jest szafka w rogu pod oknem - widać, że nie będzie się jej dało otwierać w pełni, ponieważ będzie kolidować z kaloryferem. Pomyśleliśmy sobie, że mimo wszystko jest to ok - będziemy tam trzymać rzadziej używane garnki i inne przybory kuchenne używane od święta.

 

Stolik, który widać na rzucie górnym chcemy by przez większość czasu był złożony, czyli będzie mniejszy niż na screenie (baaardzo nam się podoba, że ma szufladkę i da się go rozłożyć :)

 

Co sądzicie o takiej aranżacji? Może macie jakieś sugestie lub uwagi do takiego układu?

.......

Szkoda, że nie da się zamienić zlewu z płytą, bo taka kolejność byłaby prawidłowa - lodówka(przechowywanie) - zlew(mycie) - płyta(gotowanie).

Szuflady w górnych szafkach to drogi mało praktyczny dodatek - z uwagi na wysokość.

Pod oknem można dać szafkę narożną 128 spłyconą na połowie długości o grzejnik a przy oknie w blacie kratkę wentylacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarą ramkę możesz zrobić z blatu. Co do złożenia szafek i wkładania ich we wnękę to będzie trudne do wykonania ale możliwe. trzeba będzie wkładać korpusy szafek pojedynczo oczywiście ze zdjętymi frontami, szufladami, AGD..

 

Już o tym myślałam, ale ja potrzebuje ścianki 10 cm szerokiej a blat ma 3,8 cm, dodatkowo ja potrzebuję 280 cm wysokości a blat ma 246 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Forumowiczów użytkuje biały blat z Ikei?

od pewnego czasu (po około pół roku od zakupu) nie mogę go doczyścić.

w kilku miejscach zostały widoczne przebarwienia - żółte. Pryskałam różnymi płynami i nic, plamy na amen.

 

Czy ktoś coś takiego zauważył u siebie? Jakieś sposoby jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Forumowiczów użytkuje biały blat z Ikei?

od pewnego czasu (po około pół roku od zakupu) nie mogę go doczyścić.

w kilku miejscach zostały widoczne przebarwienia - żółte. Pryskałam różnymi płynami i nic, plamy na amen.

 

Czy ktoś coś takiego zauważył u siebie? Jakieś sposoby jak się tego pozbyć?

 

a używałaś takiego mleczka ??

PL_PIM_25064004001_01?wid=450&hei=450&fmt=jpeg&qlt=80,1&op_sharpen=0&resMode=sharp2&op_usm=1,1,6,0&iccEmbed=0&printRes=72

udalo mi sie odratować bialey blat ( nie z ikea) tym właśnie melczkiem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyliśmy gres w kuchni w kolorze jak na zdjęciu poniżej (chodzi o ten po prawej stronie - beżowo-szary).

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/7meh/vGCJFpVA7bH21kDg7A.jpg

Jestem przekonana do zakupu kuchni Ikea, ale waham się cały czas na jaki kolor postawić. Czy do mojej podłogi będą pasować fronty Ringhult połysk jasny beż czy lepiej zdecydować się na biały połysk? Ciekawe czy można w Ikei wypożyczyć front, żeby zobaczyć jak się on ma do podłogi w konkretnym wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców mebli z Ikea, co prawda meble już są i czekają na montaż, ale mam wątpliwość.

W moim projekcie górne szafki składają się z 3 części po 40 cm, pierwsza szafka 40 cm otwierana jest do góry, dwie kolejne po 40 cm będą połączone, chyba szyną i otwierane na bok. I w tym problem, czy to połączenie nie będzie wyglądać tragicznie? Może wymienić jeden korpus 80 cm + 2 fronty 40 cm na dwa korpusy 40 cm i dwa fronty 40cm? Wtedu byłyby 3 części, każda otwierana samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...