Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do znawców mebli z Ikea, co prawda meble już są i czekają na montaż, ale mam wątpliwość.

W moim projekcie górne szafki składają się z 3 części po 40 cm, pierwsza szafka 40 cm otwierana jest do góry, dwie kolejne po 40 cm będą połączone, chyba szyną i otwierane na bok. I w tym problem, czy to połączenie nie będzie wyglądać tragicznie? Może wymienić jeden korpus 80 cm + 2 fronty 40 cm na dwa korpusy 40 cm i dwa fronty 40cm? Wtedu byłyby 3 części, każda otwierana samodzielnie?

 

Szyna będzie widoczna od środka.

Jeśli nie będzie ci to przeszkadzać to zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga a te szafki jakie moduły na dole 40 x 40 a wyzej 40 x 80 ? i te gorne dwa fronty złączone 40 x40x2 tak ?? pytanie tylko o szpary cxy będą rozne dla wszystkich frontów ??

 

U góry kolejno idą szafki 60+60+60+40 (szerokość) i 1x40 + 1x80 (40+40) (wysokości)

A na dole 60+60+60+40 (szerokości) i 2x40 (wysokości)

 

 

Nie mam pojęcia czy szpary będą równe, pewnie przy opcji u góry 3x40cm nie byłoby problemu, dlatego zastanawiam się czy nie wymienić, bo to niby drobiazg, a w oczy może razić.

Plusem jest to, że w góry dolna szafka otwierana jest za pomocą uchwytu a pozostałe na dotyk, więc czy tak czy tak niejako się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyna będzie widoczna od środka.

Jeśli nie będzie ci to przeszkadzać to zostaw.

 

A czy widziałaś takie połączenie, a jeśli tak to jak oceniasz jego wygląd?

I czy ewentualnie zdjęcie mogłabyś wrzucić?

 

Myślałam jeszcze nad takim rozwiązaniem, żeby korpus 80 cm zostawić a fronty zamontować oddzielnie, to znaczy otwierałyby się niezależnie, czyli do istniejących elementów dokupić zawiasy i otwieracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy widziałaś takie połączenie, a jeśli tak to jak oceniasz jego wygląd?

I czy ewentualnie zdjęcie mogłabyś wrzucić?

 

Myślałam jeszcze nad takim rozwiązaniem, żeby korpus 80 cm zostawić a fronty zamontować oddzielnie, to znaczy otwierałyby się niezależnie, czyli do istniejących elementów dokupić zawiasy i otwieracz.

 

Widziałam.

Jeśli równo się połączy to nei ma problemu.

 

Ale jeśli bym miała taki układ jak ty, to dokupiłabym dodatkowe zawiasy i zamontowała każde drzwiczki niezależnie.

Przez tę szparkę między frontami moga być widoczne te szyny łączeniowe.

 

Tutaj dwa dolne fronty wysokiej szafki są połączone szynami od środka.

Jak się przyjrzeć to widać je.

 

http://images66.fotosik.pl/62/fd445759b501e77agen.jpg

fd445759b501e77agen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przed montażem pomalowała te szyny na biało, jeśli fronty maja być białe.

 

Dziękuje Ci bardzo za informacje i przede wszystkim zdjęcia, na dole pomaluje szyny, a u góry jednak dokupie zawiasy i otwierasze, korpusów już nie będę wymieniała, upewnie się tylko czy półkę wewnętrzną da się zamontować na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosiłbym o Waszą opinie o tym projekcie, może macie jakieś wskazówki, sprawdzone rozwiązania, które pomogą nam w lepszym zagospodarowaniu kuchni. Mam kilka wątpliwości, jedną z nich jest umieszczenie lodówki koło piekarnika, czy jest potrzeba jakiejś specjalnej izolacji pomiędzy, oprócz płyt mebli? Drugą sprawą, która nie daje mi spać po nocach jest pochłaniacz, czy faktycznie filtr węglowy zda egzamin i będzie pochłaniał zapachy z płyty. Trzecim mankamentem jest wypełnienie pomiędzy słupkiem z piekarnikiem, a górną szafką narożną, macie jakieś pomysły aby uniknąć tej atrapy? Niestety nie wchodzi tam szafka otwarta 20x80cm brakuje 2 cm na szerokości...

kuchnia 1.jpg

kuchnia 2.jpg

Dzięki z góry za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...