Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Można to zrobić z paneli takich jak te boczne (tzw blenda). A jakie masz fronty? Bo czasami może to kiepsko wyglądać...Jeśli jesteś na etapie projektu to można tą szafkę nad lodówką zrobić na szerokość lodówki (korpus szafki bez problemu można przerobić, natomiast front w zależności od rodzaju jakie masz wybrane.

 

Akurat na tej ścianie będą fronty RINGHULT w szarym połysku.

Wygląda to tak :

biała3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A właściwie to nie do końca tak o wygląda :)), bo do szafek nad lodówką kupiłam jeden wspólny front z podnośnikiem - czyli front jest 100cm i podnoszony do góry.

 

Można to zrobić w dwóch wariantach:

Pierwszy z drzwiczkami otwieranymi na boki; wtedy ciecie można zasłonić uchwytami - widzę że masz uchwyty blankett.

aa.jpg

Drugi wariant z takimi drzwiczkami jak masz z tym, że zaoblenie frontu będzie na dole i na górze (odwrotnie niz w pozostałych frontach). Plusem jest to że można zrobic cięcie z boku (np na szerokość lodówki) i będzie prawie niewidoczne. Ewentualnie można kupic kawalek okleiny i okleić. front nad lodowką i piekarnikiem:

bbb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić w dwóch wariantach:

Pierwszy z drzwiczkami otwieranymi na boki; wtedy ciecie można zasłonić uchwytami - widzę że masz uchwyty blankett.

[ATTACH=CONFIG]286125[/ATTACH]

Drugi wariant z takimi drzwiczkami jak masz z tym, że zaoblenie frontu będzie na dole i na górze (odwrotnie niz w pozostałych frontach). Plusem jest to że można zrobic cięcie z boku (np na szerokość lodówki) i będzie prawie niewidoczne. Ewentualnie można kupic kawalek okleiny i okleić. front nad lodowką i piekarnikiem:

[ATTACH=CONFIG]286126[/ATTACH]

 

 

Dzięki bardzo! Na prawdę mi pomogłeś. Szkoda że wcześniej nie wpadłam na to rozwiązanie z drzwiami otwieranymi na boki, bo faktycznie cięcia byłyby niewidoczne. Ale meble już kupione i nie chce mi się za bardzo jeździć wymieniać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę, bo się uduszę ,zadać swoje pierwsze pytanie, ponieważ czytając co się da , zaczęłam się obawiać o swój wymarzony projekt.

 

Jestem osobą zasadniczo niską, i efekt jest taki ,że mój blat roboczy , w zależności jak wyjdą( albo nie wyjdą wylewki) będzie na wysokości 83- 85 cm. Blat będzie się równał z parapetem. Okna już są, czyli zmienić wiele się nie da.

 

Pytanie zasadnicze: czy przy wysokości blatu kończąc na 83 cm, wcisnę jakąkolwiek zmywarkę pod zabudowę? Jak byk stoi na stronie, wysokość szafki standardowej 80 cm standardowa, więc myślałam ,że 85 cm to wystarczająca wysokość, aby była szafka plus blat 3 cm...ale cóż to za informacja dla szafki pod zmywarkę 88cm??

 

Teraz nie zasnę :) Pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę, bo się uduszę ,zadać swoje pierwsze pytanie, ponieważ czytając co się da , zaczęłam się obawiać o swój wymarzony projekt.

 

Jestem osobą zasadniczo niską, i efekt jest taki ,że mój blat roboczy , w zależności jak wyjdą( albo nie wyjdą wylewki) będzie na wysokości 83- 85 cm. Blat będzie się równał z parapetem. Okna już są, czyli zmienić wiele się nie da.

 

Pytanie zasadnicze: czy przy wysokości blatu kończąc na 83 cm, wcisnę jakąkolwiek zmywarkę pod zabudowę? Jak byk stoi na stronie, wysokość szafki standardowej 80 cm standardowa, więc myślałam ,że 85 cm to wystarczająca wysokość, aby była szafka plus blat 3 cm...ale cóż to za informacja dla szafki pod zmywarkę 88cm??

 

Teraz nie zasnę :) Pomocy ![/QU

 

Szafki mają obudowę 80cm, blat 2,8cm (ten niższy), standardowe nóżki w IKEA 8cm. Razem to nie całe 91cm wysokości. Można dać niższe nóżki (ja też tak robię), ale jakoś nie wyobrażam sobie mebli kuchennych na nóżkach 2cm (przy blacie na wysokości 85cm), albo bez nóżek w ogóle (przy blacie na wysokości 83cm)

Kilka postów wyżej (na poprzedniej stronie) jest opisana sprawa zmywarek do zabudowy - Pan który montuje kuchnie IKEA pisał że najniższe nóżki jakie montował to były 3 cm i zmywarka się mieściła i otwierała.

Miałam ten sam problem co Ty, i też nie mogłam spać po nocach :)) Też mierzyłam wszystko przed wylewkami i byłam załamana bo mi wychodziło 82cm - 84cm. Jak przyszedł Pan od wylewek to pomierzył wszystko niwelatorem i wyszło że w kuchni chudziak jest wyżej dlatego dał w kuchni najmniejszą możliwą grubość i równał w górę w pokojach. Do tego wysokość parapetu też wcześniej zakładałam niższą, ale teraz będzie taka żeby tylko okno się otwierało. I tym sposobem zyskałam kilka cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze: czy przy wysokości blatu kończąc na 83 cm, wcisnę jakąkolwiek zmywarkę pod zabudowę?

 

Nie, przynajmniej nie powszechnie dostepne. 82cm to minimalna wysokosc zmywarki, ale na potrzeby poziomowania dolicz z 5mm. Zrob blat i parapet wyzej, tylko bedzie koniecznosc zaangazowania stolarza. Parapet nie musi byc pod felcem okna - byleby bylo tak z 1cm pod skrzydlami i zawiasami. Parapetem moze tez byc blat - jak u mnie.

 

A teraz moja prywata - mam kilka takich szafek:

http://kuchniakatemac.blox.pl/resource/IKEA__RATIONELL__trzy_szuflady.jpg

 

obawiam sie o mocowanie frontow do dolnej szuflady, bo to w koncu tylko slaby MDF. Czy ktos ma takie rozwiazanie z 10-15 lat i moze mnie uspokoic, ze nic sie nie wyrwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo za 10-15 lat będziesz wyrzucał cała Ikeę na śmietnik. Ikea nie jest jakoś najlepszej jakości, szczególnie w ostatnich czasach, jak tnie się koszty kosztem jakości, aby tylko utrzymać cenę, bo klient pójdzie sobie np. do BRW albo jakiegoś innego Bodzia...Moja Mama po 5 latach ma Adela w kiepskim stanie popękane fronty, tam gdzie jest blisko wody, fronty pożółkłe... Podpuchnięte szufladki do 30 cm szafek...Ale i tak kocham ikeowskie kuchnie za klimat... Za zestaw do małej kuchni zapłaciła razem z najtańszym AGD 10 tys. (w tym lodówka podblatowa). Gdzie zamówisz meble kuchenne za taką cenę ? Więc nie oczekuj, że taka kuchnia przeżyje Ciebie i będzie wianem dla Twojej córki ;) na pewno ten system z Twojego zdjęcia nie jest do trzymania ciężkich rzeczy. W każdym razie nie wrzucaj tam spawki 1 litrowej Nałęczowianki. :)

Ikea to nie SieMatic :)

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, Ja nie mam takich szafek i nie wiem jaką one mają dokładnie konstrukcję ale może pokombinuj ze wzmocnieniem tego frontu.

Na przykład możesz zamocować jakąś ukośną listwę łączącą tylną część boku dolnej szuflady z górną częścia frontu - o ile nie przeszkadzałaby ona w otwieraniu pozostałych dwóch szuflad. Może wystarczyłaby taka listwa z jednej strony i to najlepiej z tej, z której jest i tak gorszy dostęp do szuflad - na szafce ze zdjęcia powinna raczej być od strony kaloryfera ale żeby było lepiej widać o co chodzi narysowałam od strony "widza".

1.jpg 1B.jpg

 

Albo na wysokości tuż ponad środkową szufladą zamocowane wewnątrz korpusu szafki dodatkowe dwie powadnice i wysuwane z nich "relingi" łączące się z frontem mniej więcej w połowie jego wysokości.

2.jpg 2B.jpg

A tak w ogóle to gwarancja ikeowa takich uszkodzeń(wyrwany front) nie obejmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo za 10-15 lat będziesz wyrzucał cała Ikeę na śmietnik. Ikea nie jest jakoś najlepszej jakości, szczególnie w ostatnich czasach, jak tnie się koszty kosztem jakości, aby tylko utrzymać cenę, bo klient pójdzie sobie np. do BRW albo jakiegoś innego Bodzia...Moja Mama po 5 latach ma Adela w kiepskim stanie popękane fronty, tam gdzie jest blisko wody, fronty pożółkłe... Podpuchnięte szufladki do 30 cm szafek...Ale i tak kocham ikeowskie kuchnie za klimat... Za zestaw do małej kuchni zapłaciła razem z najtańszym AGD 10 tys. (w tym lodówka podblatowa). Gdzie zamówisz meble kuchenne za taką cenę ? Więc nie oczekuj, że taka kuchnia przeżyje Ciebie i będzie wianem dla Twojej córki ;) na pewno ten system z Twojego zdjęcia nie jest do trzymania ciężkich rzeczy. W każdym razie nie wrzucaj tam spawki 1 litrowej Nałęczowianki. :)

Ikea to nie SieMatic :)

 

jak wytrzyma 10 lat, to tez bedzie dobrze, ale jesli ma sie wyrwac po 6 misiacach, to sorry, ale cos jest nie tak. Przeciez nie po to biore seryjny sortownik ikei na smieci, zeby trzymac go pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, Ja nie mam takich szafek i nie wiem jaką one mają dokładnie konstrukcję ale może pokombinuj ze wzmocnieniem tego frontu.

Na przykład możesz zamocować jakąś ukośną listwę łączącą tylną część boku dolnej szuflady z górną częścia frontu - o ile nie przeszkadzałaby ona w otwieraniu pozostałych dwóch szuflad. Może wystarczyłaby taka listwa z jednej strony i to najlepiej z tej, z której jest i tak gorszy dostęp do szuflad - na szafce ze zdjęcia powinna raczej być od strony kaloryfera ale żeby było lepiej widać o co chodzi narysowałam od strony "widza".

[ATTACH=CONFIG]286393[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]286394[/ATTACH]

 

Albo na wysokości tuż ponad środkową szufladą zamocowane wewnątrz korpusu szafki dodatkowe dwie powadnice i wysuwane z nich "relingi" łączące się z frontem mniej więcej w połowie jego wysokości.

[ATTACH=CONFIG]286395[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]286396[/ATTACH]

A tak w ogóle to gwarancja ikeowa takich uszkodzeń(wyrwany front) nie obejmuje?

 

myslalem wstepnie o katownikach stalowych kreconych do frontu i dna szuflady, bo to, co narysowalas nie bardzo jest jak zamocowac. Ikea ma blaszano-plastikowe boki szuflad. Pomysle jeszcze nad zmiana frontu gornej szuflady - podpiac ja do tego frontu. Gorzej, ze w sortowniku nie ma gornej szuflady.

 

Nie wiem, co ikea uznaje na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...