Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Faktycznie zmywarka 45 nie posiada frontu w kolorze( tak było w starym systemie). My zakupiliśmy front 50 i po bokach zostało nam po 2,5 cm. Aby nie było widać szpar z płyty, która nam została docięliśmy paski i przymocowaliśmy do obudów szafek sąsiednich. Takie też rozwiazanie widzieliśmy w jakiejs kuchni w Ikea.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was użytkuje w kuchni zlewozmywak ceramiczny nablatowy z Ikei?

 

Mój strasznie popękał, tzn. całe dno pokryło się siateczką spękań i należałoby go reklamować.

 

Znajomi mają ten sam problem i reklamację im odrzucono. Rozmawiali z innymi - to samo - zarzucono niewłaściwe użytkowanie ( uderzenie czymś ciężkim).

 

Mamy zmywarki, więc zlewy nawet nie są na maxa użytkowane - a jednak problem się pojawił.

 

Mój brat ma zlew ten duży ( nie -nablatowy) i nic mu się nie dzieje.

 

Ciekawa jestem innych opinii, bo jak sobie pomyślę,że mam demontować cały zlewozmywak, wieźć go do Katowic i wrócić z kwitkiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur, no właśnie z tymi dwu- i jednokomorowymi podobno się nic nie dzieje; ja mam ten trzeci wzór - nakładany na blat.

 

Mąż go montował i pamiętam,że nie był wciskany na siłę do wyciętego otworu w blacie, raczej był zachowany luz. Pierwsze pęknięcie na dnie, w narożniku pojawiło jakieś 2 miesiące po montażu, teraz, 2,5 roku wygląda jak popękana kamionka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meble z Ikea nie są złe, mam 4 lata i nic się nie dzieje (w lakierze białym). Jeśli chodzi o montaż to jak masz dużo wolnego czasu - zrób to sam, nie jest to trudne. Natomiast jak zależy Ci na szybkim użytkowaniu to weź usługę montażu. I jeszcze jedna uwaga ikea nie robi frontu do zmywarki 45 cm, w ofercie mają tylko do 60 cm. Ja miałem taki problem i dodatkowo musiałem jeździć po stolarzach, bo kupiłem front 60 (innych nie było). Usługa u stolarza najtaniej we Wrocławiu to 400 docięcie plus lakierowanie.

 

 

kupiles 60cm front, daleś do obciecia i potem jeszcze ci polakierowali i to kosztowało 400zlotych???

ja za swój front do 45, zamawiany u stolarza (wykonywal nam wcześniej zabudowę łazienki i sypialni)

zapłaciłam 80zł (front zrobiony na wymiar, polakierowany na biało) XII.2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja właśnie próbuję coś wykombinować do kuchni otwartej całkowicie na salon i na dodatek dość małej, z dużym oknem :roll:

To moja pierwsza kuchnia, pierwsze mieszkanie. Każda rada bardziej doświadczonej osoby będzie cenna. :yes: Pomożecie?

 

Która opcja Waszym zdaniem jest najbardziej optymalna, co można zmienić? I jak myślicie, czy to będzie dobrze wyglądało w kuchni otwartej na salon? Marzą mi się szafki przeszklone, ale boje się bałaganu :D

Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

 

 

 

Ponawiam wątek pomocy w zaplanowaniu pierwszej własnej kuchni.

Oto mój plan kuchni. Pomożecie mi coś stworzyć? Kocham styl ikea ale nie odnajduję się jeszcze w planerze ani nie mam zmysłu do aranżacji wnętrz...

Proszę o sugestieikea kuchnia.JPGkuchnia ikea 2.jpg

Edytowane przez ikeowiczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłabym miejscami lodówkę z piekarnikiem. Z lodówki będzie Ci bliżej i wygodniej do zlewozmywaka ( obróbka warzyw, mięsa itd.) . Zlew chyba nie wychodzi centralnie pod oknem ( ja lubię symetrię); górne szafki - bez tej rogowej; przemyśl szuflady i dolne szafki,żeby nie było bałaganu typu szuflada, szafka otwierana, bo robi się optyczny bałagan.

Przemyśl dokładnie jakie jakie czynności i po jakie narzędzia i produkty będziesz sięgać np.przy gotowaniu obiadu, przy szykowaniu kawy , zmywaniu itd. żeby w miarę możliwości poukładać to w szafkach podręcznie i nie biegać np.po chochlę czy ściereczkę do drugiego kąta kuchni. Oczywiście wszystko w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wstępny projekt dlatego proszę o porady..

Ja również lubię symetrię ale nie zawsze się da wszystko tak zrobić bo otwór na zlew już jest i okno.

 

otwór ? - masz na myśli odpływy i zasilanie wody? Przesunięcie zlewu w lewo -prawo nie stanowi problemu.

 

Co do typu, koloru - nie znamy Cię, nie wiemy co Ci się podoba, w jakim stylu chcesz wykończyć dom itd. To musi być Twój wybór.

Pojedź do Ikei, obejrzyj, może Ci się spodoba coś z proponowanych zestawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ja też moją kuchnię użytkuję ok. 2 miesiące i wszystko jest w porządku, front się świetnie trzyma.

 

Najlepiej (jeśli dasz radę), rozmontuj front i zamontuj go ponownie wg ikeowskiej instrukcji, krok po kroku. To naprawdę szybka sprawa, odwlekaliśmy to z mężem długo a zamontowanie frontu zajęło nam ok 10-15 minut...

 

Ja z kolei mam problem i nie wiem, jak przykręcić samą zmywarkę do szafek obok, gdy otwieram ją, to czuję, że lekko się porusza a jednak czułabym się spokojniejsza, jakby była stabilna i całkowicie nieruchoma. Czy Wy przykręcaliście zmywarkę do szafek z nią sąsiadujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...