Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My niedawno mieliśmy montaż mebli z IKEA i ten sam problem. U nas mikrofala jest z tych wyższych więc górny front był za wysoki. Panowie montażyści poradzili sobie z tym docinając górny front do odpowiedniej wysokości, ale nie każdy front da się dociąć! Nasze Askome ma tylko ramkę boczną więc nie było problemu. Pan w sklepie mówił że w przypadku mikrofali niższej stosuje się panel maskujący. Mimo tych drobnych problemów bardzo polecam meble z ikea, my jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mamy już zmontowanego brązowego Adela i jest naprawdę super. Mikrofalę i lodówkę mamy spoza Ikei i nie było żadnego problemu. Maskownica załatwia sprawę. U nas powstała kwestia 2 cm szpar, którą panowie idealnie zamaskowali kawałkiem przyciętego frontu. Gdyby małżonek nie powiedział to wcale bym tego nie zauważyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałam o jeszcze innej opcji-zakup korpusów wraz z systemem bluma w ikei i dokupienie frontów drewniwnych do tej bazy.Nie wiem tylko czy jestetm w stanie prawie idealnie dopasować fronty bo przecież korpusy są białe, chodzi mi czy nie będzie ich widać i zostaną idealnie przykryte frontami.Planuję zakup frontów w jasnym,kremowym kolorze i poza miejscami gdzie korpus będzie widoczny(szafka boczna-i tam dokupię maskownicę w kolorze frontów).nie będzie widać białego korpusu.Czy ktoś tak robił?Wiem że to duża kombinacja ,ale zakup kuchni za 50 tys ze studia kuchennego mnie nie intersuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja myślałam o jeszcze innej opcji-zakup korpusów wraz z systemem bluma w ikei i dokupienie frontów drewniwnych do tej bazy.Nie wiem tylko czy jestetm w stanie prawie idealnie dopasować fronty bo przecież korpusy są białe, chodzi mi czy nie będzie ich widać i zostaną idealnie przykryte frontami.Planuję zakup frontów w jasnym,kremowym kolorze i poza miejscami gdzie korpus będzie widoczny(szafka boczna-i tam dokupię maskownicę w kolorze frontów).nie będzie widać białego korpusu.Czy ktoś tak robił?Wiem że to duża kombinacja ,ale zakup kuchni za 50 tys ze studia kuchennego mnie nie intersuje.

Nie da się niestety zudować kuchni z frontami które będą całkowicie zasłaniały korpusy.

Minimalna szczelina między drzwiczkami wynosi 1,5 mm od strony zawiasu i 1,5 mm od strony uchwytu. Jest to spowodowane cechami konstrukcyjnymi zawiasu - bez tej szczeliny nie da się otworzyć drzwi. A więc szczelina między drzwiczkami MUSI wynosić conajmniej 3 mm (standardowo robi się na 4 mm).

Podobnie szuflady wymagają szczelin pomiędzy frontami - w Ikea jest to minimum 2 mm (przy mniejszej szczelinie szuflady bedą ocierały o siebie frontami podczas otwierania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos z Was jaka wytrzymalosc (kg) maja szuflady np. standardowe 60-tki?

W meblach kuchennych z Ikei - 30 kg (dopuszczalna waga szuflady wraz z załadunkiem)

 

Dzieki.

A gdzie te informacje mozna wyczytac/zdobyc?

 

Przepraszam bardzo, ale wprowadziłem Cię w błąd :oops:

Dopuszczalne obciążenie szuflad w Ikea jest zależne od wielkości szuflady - Ikea do mniejszych szuflad stosuje prowadnice wytrzymujące 25 kg, do większych szuflad prowadnice 50 kg.

Szczegóły np. tutaj, w punkcie "wymiary po złożeniu":

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50108913

 

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos z Was jaka wytrzymalosc (kg) maja szuflady np. standardowe 60-tki?

W meblach kuchennych z Ikei - 30 kg (dopuszczalna waga szuflady wraz z załadunkiem)

 

Dzieki.

A gdzie te informacje mozna wyczytac/zdobyc?

 

Przepraszam bardzo, ale wprowadziłem Cię w błąd :oops:

Dopuszczalne obciążenie szuflad w Ikea jest zależne od wielkości szuflady - Ikea do mniejszych szuflad stosuje prowadnice wytrzymujące 25 kg, do większych szuflad prowadnice 50 kg.

Szczegóły np. tutaj, w punkcie "wymiary po złożeniu":

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50108913

 

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie...

 

O zesz......jak to sie stalo, ze przeoczylam ten wpis "wagowy" przy szufladach. Nie masz za co przepraszac, dziekuje slicznie za odpowiedz i linka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Niedługo będzie mnie czekał zakup kuchni do nowego domku.

Przeczytałam wypowiedzi na temat kuchni z Ikea i chociaż nie byłam do nich przekonana to chyba wezmę je pod uwagę.

Z Waszych opini wynika, że:

- niższa cena za w miarę dobrą jakość

- montaż zlecic osobie która zrobi to dokładnie i fachowo

- kupić blaty w innej firmie

- długi okres gwarancji

- nie ma większych problemów z reklamacją

- krótki okres od złozonia zamówienia do dostarczenia

 

Czy ktoś może dodać coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chce kupić kuchnię z IKEI i mam w związku z tym kilka pytań:

 

- czy wycena z programu jest realna? tzn czy nie trzeba było nagle dopłacac nie wiedomo ile kasy?

 

-ile kosztował Was montaż?

 

- czy nie ma problemu z montażem własnego agd? (zakładam że dobiorę dobry sprzet, chodzi mi bardziej o to czy monteży nie robią problemów)

 

chcę kuchnię z ikei gdyż:

- po rozeznaniu w lokalnej firmie IKEA kosztuje mniej (ale bez montażu) niż mdfy na włoskich prowadnicach

- jest 25 lat gwarancji, w lokalnej firmie 2 lata a reklamacje składać trzeba bezpośrednio u producenta (frontów czy blatów)

- po doliczeniu montażu wyjdzie ta sama cena co u lokalnego meblarza z okuciami np Hettich

- podoba mi się wzornictwo IKEI, zwłaszcza STAT z dębowym blatem

 

 

Jedyne co mi się podoba w innych firmach to dąb bielony z BRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie uzytkuje kuchnie co sie okazało niedawno-była ona kupiona w Ikea zwykła bialusienka z małymi gałeczkami-uchwytami-najtansza jaka widzialam w ikei..kuchnia ma ok 6lat.spisuje sie rewelacyjnie,jest ładna,schludna..może nie chcialabym takiej do mojego domu w ktorym bede mieszkala do konca zycia ale naprawde polecam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie mnie czekał zakup kuchni do nowego domku.

Przeczytałam wypowiedzi na temat kuchni z Ikea i chociaż nie byłam do nich przekonana to chyba wezmę je pod uwagę.

Z Waszych opini wynika, że:

- niższa cena za w miarę dobrą jakość

- montaż zlecic osobie która zrobi to dokładnie i fachowo

- kupić blaty w innej firmie

- długi okres gwarancji

- nie ma większych problemów z reklamacją

- krótki okres od złozonia zamówienia do dostarczenia

 

Czy ktoś może dodać coś jeszcze?

 

Montaż wykonuje ekipa z IKEA. Nie musisz szukać. Oni zrobią to najsprawniej.

Poza tym w każdej chwili możesz dokupić jakąkolwiek szafkę lub jej część, wymienić drzwiczki bo akurat wolałabyś szklane itd.

Gorzej z blatami, bo musisz szukać szerokich na 62 cm i grubych na 38 mm. Takie są ikeowskie, a w marketach zwykle mają 60 cm szerokości. Ale jak poszukasz, to znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chce kupić kuchnię z IKEI i mam w związku z tym kilka pytań:

 

- czy wycena z programu jest realna? tzn czy nie trzeba było nagle dopłacac nie wiedomo ile kasy?

 

Jeżeli chodzi o wycenę z programu, to jest ona jak najbardziej realna. U nas jedynym dodatkowym kosztem były tzw. spowalniacze do szafek (przy szufladach są wliczone w cenę, przy szafkach płaci się za nie dodatkowo, ale to jest kwota ok. 10 zł za parę).

Ale musisz pamiętać żeby uwzględnić nóżki, uchwyty, maskownice do frontów, cokół itd. Dodatkowym kosztem jest też wewnętrzne wyposażenie szafek/szuflad typu przegródki, maty, uchwyt, wkładki. To wszystko jednak można sobie zaprojektować w ich programie i wówczas nie ma żadnych niespodzianek przy wycenie w sklepie.

 

 

 

-ile kosztował Was montaż?

 

My składaliśmy szafki sami, bo nie mieliśmy ich wiele, a zlew i płytę montował nam nasz majster od wykończeniówki, więc niestety nie mogę służyć pomocą w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już zmontowanego brązowego Adela i jest naprawdę super. Mikrofalę i lodówkę mamy spoza Ikei i nie było żadnego problemu. Maskownica załatwia sprawę. U nas powstała kwestia 2 cm szpar, którą panowie idealnie zamaskowali kawałkiem przyciętego frontu. Gdyby małżonek nie powiedział to wcale bym tego nie zauważyła.

 

czy nie razi biały kolor szafek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...