Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My niestety nie mamy dobrych doświadczeń z kuchnią IKEA. Przede wszystkim jest mało elastyczna (nie kupisz mebli pod wymiar tylko moduły), więc mogą wychodzić szpary. Po drugie jeśli montujesz samemu, jest duże ryzyko błędów i złego spasowania np. frontów. Po trzecie po 3 latach już widać "zużycie" mebli. A najgorsze jest to, że koniec końców budżet był bardzo podobny do realizacji kuchni u stolarza.

 

A czemu montujesz samemu? Ja zamawiałam do dużego pokoju akurat meble z Ikei i zamówiłam z montażem, wynosi chyba 10% od sumy za meble (o ile wynoszą 2 tys+, a jak nie, to liczy się od 2 tys.,c zyli 200 zł). Przychodzą panowie, montują w godzinkę i ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
orientuje sie ktos czy ta "METOD szyna podtrzymująca galwanizowano 200 cm" nr 60205664 jest potrzebna tylko do safek wiszacych czy tez stojących?

poniewaz planer wyliczy mi 5 szt. a mam tylko 190cm szafek wiszących

 

Nie jest potrzebna, bo i tak poziomujesz szafki na nóżkach, a nie na szynie jak to jest przy szafkach wiszących. Ale jakoś wszystkie szafki do ściany najlepiej przymocować, przynajmniej na samych krańcach (szafki ze sobą i tak się skręca i tworzą jedną całość, więc każdej jednej szafki nie trzeba do ściany mocować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebna, bo i tak poziomujesz szafki na nóżkach, a nie na szynie jak to jest przy szafkach wiszących. Ale jakoś wszystkie szafki do ściany najlepiej przymocować, przynajmniej na samych krańcach (szafki ze sobą i tak się skręca i tworzą jedną całość, więc każdej jednej szafki nie trzeba do ściany mocować)

 

tez tak sadzilem ale w instrukcji jest ze na stojace tez niby listwe dac pewnie chodzi o to ze juz po skreceniu i wypoziomowaniu przykrecic dodatkowo do listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rozkminił ktos moze do konca problem z mocowaniem frontu do zmywarki nie z Ikei? czy na pewno moga byc tylko z z zawiasami ślizgowymi?

Bowiem jak przegladalem zmywarki elektroluxa na ich stronie (ktorego sprzedaje tez ikea) to dla klasy A+ nie ma zadnej z takimi zawiasami a ikea takie jednak sprzedaje i wszystkie maja taki rysunek z ktorego wynika ze front moze miec max 72cm ale wys.zabudowy moze juz byc 88cm ale z gwiazdka ktora nigdzie nie ma wyjaśnienia

zmywarka zwykle zawiasy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak sadzilem ale w instrukcji jest ze na stojace tez niby listwe dac pewnie chodzi o to ze juz po skreceniu i wypoziomowaniu przykrecic dodatkowo do listwy

 

Ale nie trzeba tego robić. Można na zwykłych kołkach na początku i na końcu ciągu szafek przymocować do ściany i też będzie stabilne i nieruchome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosio1, Aduska pisała o tym kilka postów wcześniej. Ponoć*są już od tego roku specjalne szyny do nie-ikeowskichg zmywarek. Ja bym na wszelki wypadek dopytała na infolinii w IKEA albo na stoisku z kuchniami, jeszcze lepiej.

 

aha dzięki ja wczoraj dałem rade tylko do 200 strony dojść ;) to musze zapytać ale jak w planerze daje szafke pod zmywarke (z nia lub bez niej) to dodaje mi tylko te listwe do laczenia frontow...

 

A rozkminiał ktos moze czy te zmywarki z ikei sie oplacaja w stosunku do oryginalnych Elektroluxa bo teoretycznie mniej ale teraz minus 10% plus 5 lat gwarancji to chyba warto sie zastanowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wioslo1, ja długo się*wzbraniałam przez zmywarkami IKEA, bo nie podobały mi się. ale w tym roku pokazał się model VÄLGJORD i ten mi odpowiada. Mam od pół roku. Jestem na razie zadowolona. Wcześniej miałam Siemens. W porównaniu z Siemensem ta wychodzi trochę gorzej, ma bardziej miękkie druty w koszach, nie wiem, czy za kilka lat połowa się*nie połamie. I jak dla mnie - bardzo mały dozownik na nabłyszczacz, wciąż trzeba uzupełniać. Tyle minusów.

 

Ale poza tym jest fajna, dobrze domywa, ma kilka programów, nawet taki szybki 30 min w 60stopniach, a najważniejsze, że nie musiałam kombinować, bo zawiasy do montowania ruchomego frontu ma już*wbudowane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie ale jak dla mnie cena tego VÄLGJORD w stosunku do mozliwosci troche przegiecie nawet w tej promocji teraz poza moim budzetem. A jak sie Tobie sprawuje ta polka na sztucce?

My mamy wlasnie na wynajmie mmy tego najtanszego Lagana i troche biednie 3 programy na krzyz ale zmywac zmywa rachunki ok no i teraz by kosztowala 1080 zl powiedzmy... Tylko moja druga polowa mi marudzi ze chce szybki program to sie zastanawiam nad VÄLGJORD ma to ktos?

Robilem maly research i z Boshow i Siemensow jest tylko jedna 45 cm co pasuje do Ikei i tak poza tym chyba tylko Electrolux ma na prowadnicach ślizgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałam dużej zmywarki,*60 cm, a VÄLGJORD jest bardzo pojemna, m. in. dzięki tej półce na sztućce. Wcześniej tej opcji nie miałam i uważam, że z półką*jest dużo większy komfort. Nie tylko oszczędność miejsca w zmywarce, ale też ergonomia (nie muszę się*schylać za każdym razem, gdy chcę*włożyć łyżeczkę etc.). Mi półka bardzo się spodobała. Czy przepłaciłam? nie odpowiem na to pytanie, to się*okaże za 5 lat :)

 

radzę*Ci przemyśleć zmywarkę*60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie ale jak dla mnie cena tego VÄLGJORD w stosunku do mozliwosci troche przegiecie nawet w tej promocji teraz poza moim budzetem. A jak sie Tobie sprawuje ta polka na sztucce?

My mamy wlasnie na wynajmie mmy tego najtanszego Lagana i troche biednie 3 programy na krzyz ale zmywac zmywa rachunki ok no i teraz by kosztowala 1080 zl powiedzmy... Tylko moja druga polowa mi marudzi ze chce szybki program to sie zastanawiam nad VÄLGJORD ma to ktos?

Robilem maly research i z Boshow i Siemensow jest tylko jedna 45 cm co pasuje do Ikei i tak poza tym chyba tylko Electrolux ma na prowadnicach ślizgowych.

 

Powinna to być tzw. zmywarka XXL (86, 5 cm wys.), a nie 81, 5 cm wysokości, np. model to np.: SX76P030EU za ca. 585 EUR

 

https://www.amazon.de/Siemens-SX76P030EU-Geschirrspüler-Vollintegriert-Wasserschutz/dp/B00N1S5TLI/ref=cm_cr_othr_d_product_top?ie=UTF8

 

Kupić ją można z dostawą do Polski od np. jednego z dostawców zewnętrznych Amazona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna to być tzw. zmywarka XXL (86, 5 cm wys.), a nie 81, 5 cm wysokości, np. model to np.: SX76P030EU za ca. 585 EUR

 

https://www.amazon.de/Siemens-SX76P030EU-Geschirrspüler-Vollintegriert-Wasserschutz/dp/B00N1S5TLI/ref=cm_cr_othr_d_product_top?ie=UTF8

 

Kupić ją można z dostawą do Polski od np. jednego z dostawców zewnętrznych Amazona.

 

Te informacje o zmywarce 45cm powiedzieli mi przez infolinie za to mailowo odpowiedzieli ze posiadają zmywarkę z zawiasami ślizgowymi o symbolu SX778D02TE - szkoda ze jej cena to jedyne 4500zl...

Jeszcze dodali film "obrazujący zabudowę urządzenia" chociaz jak dla mnie to on nic nie wnosi

https://www.youtube.com/watch?v=4P_LtM4_Uts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te informacje o zmywarce 45cm powiedzieli mi przez infolinie za to mailowo odpowiedzieli ze posiadają zmywarkę z zawiasami ślizgowymi o symbolu SX778D02TE - szkoda ze jej cena to jedyne 4500zl...

Jeszcze dodali film "obrazujący zabudowę urządzenia" chociaz jak dla mnie to on nic nie wnosi

https://www.youtube.com/watch?v=4P_LtM4_Uts

 

To zaawansowane modele zmywarek (wielkość, aut. otw. drzwi, podświetlenie, szuflada, wykończenie szczegółów), stąd znacznie droższe. Produkcja RFN. Trzeba rozważyć - cena jest 2 x wyższa niż modelu Ikea z 5 latami gwarancji.

Zmywarki BSH są (obok Miele) najlepsze.

Film montażowy nr 2 - bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...