Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak sobie czytam ten wątek... i powiem Wam, że coraz bliżej jestem zdecydowania się na zwiedzanie IKEI. Zawsze byłam nastawiona raczej na nie, ale z tego co piszecie to maja wszystko co mnie interesuje. Tanio, solidnie ( z systemami bluma etc), szybko, na wiele lat, dluga gwarancja.

 

W każdym razie celem mojego postu jest podziękowanie za opinie :) w sobotę wybieram się do Ikei i dam znać co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, w ciągu najbliższych tygodni muszę zdecydować się na wybranie kuchni do mieszkania. Nie bedę ukrywała, że zależy mi na trwałych meblach, które kilka ładnych lat wytrzymają. Czy ktoś może mi polecić jakiegoś wykonawcę z Warszawy, Pruszkowa, Brwinowa etc Podabają mi się meble BRW, ale z obserwacji uznajomych widzę, że nie są one zbyt wytrzymałe... zwłaszcza jeśli chodzi o wykończenie, szuflady etc. Ikea... nic dobrego tam chyba nie ma ze wzg na masową produkcję...Ogladałam też meble firmy Ebano, Tompre, Remeb i Meblotex. czy ktoś moze zna te firmy i wie jak sprawdzają sie ich meble?

Będę wdzięczna za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akurat dobre doświadczenia z meblami kuchennymi z Ikei. Mam od 6 lat (chyba?) kuchnię Nexus brzozową. Sprawuje się bardzo dobrze. Nic się jeszcze nie zepsuło, nie widac śladów zużycia. Blat tylko nie jest ikeowski, bo kolorystycznie mi nie pasował...

Ciekawe, może to dlatego, że monterzy to solidnie zamontowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś ma zamontowany sprzęt do zabudowy niekupiony w Ikea w meblach kuchennych z Ikei?

 

Ostatnio rozmawiałam z fachowcem o wykończeniu mieszkania, przy okazji rozmowa zeszła na meble z Ikei, no i facet stwierdził że za szafkami, tzn. pomiędzy szafką a ścianą jest za mało miejsca, przez co nie da się dobrze zamontować zmywarki do zabudowy, i taka zmywarka wystaje do przodu, bo się nie mieści. Słyszałam też, że nie mieszczą się typowe lodówki do zabudowy. I jeszcze że blaty są w Ikei montowane na równo z frontem szafki, przez co jakieś płyny rozlane na blacie mogą skapywać do szuflad.

 

Ile w tym wszystkim prawdy? Przede wszystkim interesuje mnie, czy standardowe sprzęty się mieszczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie zeby tak bylo jak on mowi.

Jezeli glebokosc szafki z Ikei i innej jest taka sama,to dlaczego ma wystawac?

Czy faktycznie jest roznica w glebokosci szafek to nie wiem, blaty Ikea ma jednak o 2 cm szersze.

U nas za zmywarka jest i tak jeszcze troche miejsca,a i zmywarka i szafki sa z Ikei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powiem szczerze że chyba też zdecyduje się na meble z ikei.

Dlaczego ?? Bylem w 2 firmach, gdzie za meble wyszło ponad 7500zl do tego z montażem 8500 gdzie za taki sam komplet w ikei 4800zl przy czym systemy szuflad i szafek w ikei byly dużo lepsze.

 

Szafka stojąca z wysuwanym frontem, w środku 2 metalowe półki (wysuwane) na garnki, 2 szafki kątowe z koszami obracanymi lub wysuwanymi.

 

W tych 2 firmach - brak takich rozwiązań kątowych i ta szafka wysuwana z 2 koszami wysuwanymi od razu i zrobionymi jak by z starej suszarki do naczyń ...

 

 

Zawsze byłem nastawiony że kuchnia pod zabudowę, ale teraz bardzo sie zastanawiam na ikea, co prawda mam wątpliwości co do jakości ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie już zdecydowałam że będzie Ikea, mam tylko problem z blatem - potrzebuję o jakieś 6 cm szerszy niż 62 cm. Pytanie brzmi - da się dorobić blat z innego źródła niż Ikea, taki na wymiar, czy musi być ten z Ikei? Mój fachowiec mówi ze blat można spokojnie zamówić gdzie indziej też drewniany i nie będzie problemu z zamontowaniem na szafkach i wycięciem otworów na zlew i płytę grzewczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie maja to byc blaty.

My mamy blaty debowe z Ikei. Do jedengo byl doklejany parapet (okno na wprost zlewozmywaka), drugi takze doklejany przyryl wyspe(z otworem pod plyte), boki wyspy tez zakonczone laczonym blatem. Przy dobrze zrobionych polaczeniach nie widac sladu laczenia.

Z blatami laminowanym jest juz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź;) super że blat można dorobić, zawsze to jeden problem z głowy. A wiecie może która z 'ikeowskich" zmywarek najlepiej się sprawdza? ta najdroższa? Waham się czy brać od razu taką z Ikei czy też dopasować sobie coś lepszego (mąż uparł się że cały sprzęt ma być klasy AA czy też A+ coś tam;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zmywarek, jak wiesz dla Ikei robi je Whirlpool. W 1999 roku, kupując naszą pierwszą kuchnię ikeowska (jeszcze w poprzednim mieszkaniu) kupiliśmy cały sprzęt agd w Ikei, w tym zmywarkę. Przezyła przeprowadzkę, 10 lat bezawaryjnej pracy , była użytkowana codziennie . Przed miesiącem wymienilismy ją na nową, poniewaz zniszczył sie panel od strony zewnętrznej. Stwierdzilismy, że sprzęt się już zamortyzował i została zakupiona nowa zmywarka w Ikei- Renlig (z panelem schowanym, taka się nam bardziej podoba) i uważam, że jest świetna. Domywa znakomicie na programie eco (a wrzucam najczęściej pół tabletki z Lidla;), jest cicha. To jest ten model droższy, za ok.1990zł, bo jest tez w wersji tańszej, ale tamten ma plastikowe śmigła, a z doswiadczenia wiem, że czasem źle się włoży naczynia i śmigło"bije" wnie. Stąd wolimy metalowe śmigła.Ta zmywarka ma klasę A,ale chyba podobno róznica między A i A+ jest nieznaczna (tzn. za to A+ musisz dopłacić tyle, że ewentualna oszczędność prądu się nie zdąży zwócić w eksploatacji).

Notabene ta konkretnie zmywarka ma b. dobre opinie w testach konsumenckich w krajach zachodnich (sprawdzałam przed zakupem) , o dziwo lepsze niz zmywarki Whirlpoola "regularne", tzn.robione nie dla Ikei. W polskim internecie jest mało informacji o tych zmywarkach.

Aha i jeszcze ważne jest to, że na tego Renliga jest 5-letnia gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez i my mamy zmywarke z Ikei,tylko ta mniejsza 45. Mysle,ze jeszcze za wczesnie na wydawanie opini o niej, bo myje dopiero pare miesiecy.Trzeba jednak przyznac,ze faktycznie jest cicha,cichsza od Boscha ktorego uzytkowalismy przez prawie 8 lat az do przeprpwadzki. Poszedl do ludzi i dalej myje gdzie indziej.

To i ja jeszcze dorzuce ciekawostke,a raczej spostrzezenie.

Piekarnik,ktory kupilismy takze w Ikei za ok. 900PLN widzialem w MM jakies czas temu za ok. 1300PLN. Sklamal bym jednak jak bym napisal,ze byl dokladnie taki sam. Ten z MM mial tylko napis W......l na froncie ,natomiast ta nasz ma go na drzwiczkach od wewnetrznej strony. Ot taka mala roznica,ale za to jak znaczaco wplywajaca na cene :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z systemem do szafek narożnych Rationell

http://www.dobrzemieszkaj.pl/a/2403,Pomocne_szafki_narozne,,kuchnie

 

Dla mnie te półki są tak samo dobre jak pólki Le Mans (dotychczas mój faworyt) ale do tego czterokrotnie tańsze, może ciut mniej estetycznie wykonane...

 

Była w ikei i wypróbowałam, wydają się byc ok...

Czekam na Wasze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z systemem do szafek narożnych Rationell

http://www.dobrzemieszkaj.pl/a/2403,Pomocne_szafki_narozne,,kuchnie

 

Dla mnie te półki są tak samo dobre jak pólki Le Mans (dotychczas mój faworyt) ale do tego czterokrotnie tańsze, może ciut mniej estetycznie wykonane...

 

Była w ikei i wypróbowałam, wydają się byc ok...

Czekam na Wasze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...