Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To moja kuchnia z ikei , stat

 

http://img509.imageshack.us/img509/8133/zott36.jpg

[/img]

Tutaj jeszcze bez uchwytów :wink:

Aktualnych zdjec nie mam.

 

Bardzo podoba mi się Twoja kuchnia - przestrzeń, światło...

 

Czy mogę zapytać co to za lampy? Świetnie wpisują się w klimat pomieszczenia.

 

Śliczna, a można więcej zdjęć prosić? Chodzi mi o tą lewą stronę , bo ne widać za bardzo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :oops: .

CudSzwej , pytałaś o lampy , to też ikea :wink: , z tego co wiem , to zostały one juz wycofane.

Natomiast prawie identyczne widziałam w , ktoryms z marketów budowlanych .

 

Dziękuję ślicznie!

Najciekawsze jest to, że mój Mąż stwierdził, że kuchnia ładna, ale jeszcze ciut "przynowoczesna", chyba przyjdzie mi w gliniance mieszkać, taki z niego tradycjonalista :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie ogladanych kuchni w sklepie Ikea mozna faktycznie miec zle o nich zdanie. Ladne z daleka, ale po ruszaniu szufladami, szafkami mozna miec watpliwosci co do jakosci tych mebli. Zgola inaczej ma sie sprawa, gdy meble sa skrecone dobrze i dokladnie w domu, a nie dwoma srubkami, zeby staly na pokaz w sklepie i do tego przez mase ludzi obijanych, wystawianych na testy, gdzie normalnie w domu by tego nie robili, wielu ludzi chce sprobowac czy aby one takie wytrzymale i wygladaja te meble w sklepie jak wygladaja, a opinia pozniej taka jak wyzej. Proponuje kupic, pouzywac, a pozniej dac na te meble wyrok.

czesc Wszystkim.

Swiete slowa-te powyzej.Po zmontowaniu na expo, wg.standardow jakie obowiazuja w sklepie, kuchnia w 50% po miesiacu nadaje sie do wymiany.Nie robi sie tego ze wzgledu na koszty :D ale co wieksze dewastacje (tak wlasnie dewastacje) naprawia sie na biezaco.Niestety z debilami niszczacymi celowo meble walczy sie dosc trudno...

 

Ktos wyzej pytal o przycinannie blatow w sklepie-o ile mi wiadomo nie robi sie tego na miejscu, moga to Tobie zrobic montazysci na miejscu w domu,ale brac ich do samego blatu srednio sie oplaca.W przeciagu miesiaca (jak sie uda) bedzie mozna zamawiac blaty Personlig (sa w katalogu) na wymiar,kolor,wykonczenie krawedzi.

 

Pozatym jak ktos ma jakies pytania odnosnie kuchni i AGD z Ikea to pisac,postaram sie pomoc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez chce zakupic kuchnie ikea, ale mam problem z dopasowaniem szafek - ikea nie robi szafek wielkości np. 45, 55, 65 cm i wlasnie tych 5 cm mi brakuje mi na obu scianach - na jednej w gornych i dolnych szafkach, na drugich tylko w wiszacych.

Zupelnie nie wiem jak sobie poradzic z tymi brakującymi 5 cm...

Moze macie pomysl???

 

drugie pytanie dotyczy szafli naroznej - czy mozan w niej umiescic zlew?

 

http://images48.fotosik.pl/221/a5940066e93a8425.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/217/fb575f088259638emed.jpg

te brakujace 5 cm trzeba zabudowac tzw.blendami,czyli przycietymi na odpowiednia szerokosc panelami bocznymi perfekt.patrzac na to co masz wyrysowane powinnas kupic: 1 szt panela perfekt 70cm ,do tego 1 szt.panela perfekt 76 (sprzedawca powinen wiedzic sam z siebie,ale roznie bywa...pozatym troche bym zmienil ta kuchnie. tak na szybko :D bez dokladnych wymiarow ciezko ale ja bym to widzial tak:

jedziemy od strony lodowki:

lodowka,zmywarka 60,szafka pod zlew 60,szafka 120 (przycieta 10 cm z frontem 50 cm), piecyk 60cm i na koncu 80 z szufladami,5 cm blenda.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joaz!!!!!!!!!!

zdjęcia pliiissssssssssssssssss....

mój mąż właśnie zrobił w naszej prowizorce-kuchni takie listwy dystansowe pomędzy szfakami, kolor bejca-dąb i one świetnie wyglądają..i myślę że zostana tez wprowadzone do Stata jak na niego nazbieramy :-? ...listwy masz dąb...pokaż..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="mamut_80

Pozatym jak ktos ma jakies pytania odnosnie kuchni i AGD z Ikea to pisac,postaram sie pomoc.

 

pozdrawiam

 

mam kilka pytań

 

1 nie mogę nigdzie znaleźć wymiarów drzwi w szafkach lodówkowych FA706 707, wybór lodówek w Ikei jest żaden jakie lodówki mogą pasować do tych szafek ?

2. jest kilka szafek do sprzętu piekarnik, mikrofala którą kupić żeby pasował do niej typowy sprzęt Siemensa , Boscha itp?

3. czy sprzęt AGD w Ikea to nadal Whirpool czy coś się zmieniło?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmywarki electrolux a mikrofale, piekarniki i płyty indukcyjne (tą byłam zainteresowana) - whirpool. Lodówki mają kiepskie.

dzisiaj kupiliśmy tidaholma, wkrótce montaż

 

czy lodówka w zabudowie czy wolnostojąca, jeśli w zabudowie to jaka i do jakiej szafki? Jaką szafkę wybrałaś do montażu piekarnika i mikrofali i jaki to sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z zaprzyjaźnionym stolarzem, który sam jeździ czasami do Ikei podglądać niektóre rozwiązania. Fakt Ikea ma fajne dodatki, mądre rozwiązania przestrzenne dla małych powierzchni, mnie zauroczyła praktyczność szaf garderoby. A co powiedział stolarz? Ci co kupują w Ikei muszą być bardzo bogaci, bo po dwóch latach ich kuchnia będzie się nadawać do wymiany. Nie oszukujmy się, to masówka, tutaj nikt się nie certoli, że coś jest nierówno czy niedokładnie tak, jak powinno być. Niektóre meble są fajne, ale na krótko, bo nie są solidnie wykonane. A ja podzielam jego zdanie, co nie znaczy, że nie będę korzystać z ich dodatków, kocyków, dywaników, dodatków kuchennych czy wkładek na buty w szafie ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jesteś tu wyjatkiem...albo powiem łagodniej bo się grad znów posypie jesteś w mniejszości... :-?

napisz ze meble są dla ciebie brzydkie, obciachowe i pół polski je ma...takie opinie są lepsze nich narzekanie na system bluma w szafkach by IKEA....stolarz za bluma kupując indywidua=lnie nawet z 50% rabatu kupi drożej..lo wiele drożej niż kupuje i ikea...a system ten sam.....

owszem frony czasem sie reklamuje...ale daj Bozę żeby wszędzie można było tak reklamować jak w Ikea.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj do blumów się nie doczepiam, bo jak już zauważyłam, dodatki różnego typu mają na bardzo dobrym poziomie. Mówię raczej właśnie o frontach, o wykonaniu. Ale co tam komu leży ;D Ja i tak lubię Ikee, choć nie wszystko bym tam kupiła, bo po prostu niektóre rzeczy muszą być porządniejsze i solidniejsze. Zwróccie też uwagę, że w szwecji w ikei kupują biedacy... dziwne prawda? Mam tam rodzinkę i kiedyś gdy u nich byłam wybraliśmy się bo byłam ciekawa czy dużo sie różni asortyment i ceny. Ku mojemu zdziwieniu po sklepie chodzili ludzie dość biednie ubrani. Na moje zdziwienie odpowiedziała ciotka: ikea jest dla tej biedniejszej szwecji. Tylko że polska ikea i polskie ceny, a szwedzka ikea to dwie inne bajki. To tak jak by porównać te sklepy ze spożywką w ikei gdzie można kupić lingon itp. w których traciłam krocie na cukierki i dżem - w szwecji nie wydałam na to nawet połowy tej sumy co w polsce.

I teraz dla zakochanych w Ikei - nie najeżdżam na Was, nie czujcie się poszkodowani, ja też lubię tam jeździć i od czasu do czasu znajdę coś na serio wartego swojej ceny, podoba mi się wiele rozwiązań - ale o tym już mówiłam. Pozdrawiam Ikeowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań

 

1 nie mogę nigdzie znaleźć wymiarów drzwi w szafkach lodówkowych FA706 707, wybór lodówek w Ikei jest żaden jakie lodówki mogą pasować do tych szafek ?

2. jest kilka szafek do sprzętu piekarnik, mikrofala którą kupić żeby pasował do niej typowy sprzęt Siemensa , Boscha itp?

3. czy sprzęt AGD w Ikea to nadal Whirpool czy coś się zmieniło?

 

Pozdrawiam

 

Ad.1 mozna zadzwonic na infolinię i się dowiedzieć

Ad.2 niestety nie wszystko spoza IKEA pasuje do ich mebli. Czytałem kiedyś że ktos miał problem z lodówka do zabudowy (drzwi jakos nie do końca pasowały) a sam sie przekonałem że mikrofala która chciałem zakupic tez by nie pasowała. Z piekarnikiem nie miałem większych problemów, w szafce jest regulacja a do tego można przyciąc panel maskujący pod piekarnikiem.

Zmywarka pasuje u mnie bez problemu (pełna integracja).

 

pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj do blumów się nie doczepiam, bo jak już zauważyłam, dodatki różnego typu mają na bardzo dobrym poziomie. Mówię raczej właśnie o frontach, o wykonaniu. Ale co tam komu leży ;D Ja i tak lubię Ikee, choć nie wszystko bym tam kupiła, bo po prostu niektóre rzeczy muszą być porządniejsze i solidniejsze. Zwróccie też uwagę, że w szwecji w ikei kupują biedacy... dziwne prawda? Mam tam rodzinkę i kiedyś gdy u nich byłam wybraliśmy się bo byłam ciekawa czy dużo sie różni asortyment i ceny. Ku mojemu zdziwieniu po sklepie chodzili ludzie dość biednie ubrani. Na moje zdziwienie odpowiedziała ciotka: ikea jest dla tej biedniejszej szwecji. Tylko że polska ikea i polskie ceny, a szwedzka ikea to dwie inne bajki. To tak jak by porównać te sklepy ze spożywką w ikei gdzie można kupić lingon itp. w których traciłam krocie na cukierki i dżem - w szwecji nie wydałam na to nawet połowy tej sumy co w polsce.

I teraz dla zakochanych w Ikei - nie najeżdżam na Was, nie czujcie się poszkodowani, ja też lubię tam jeździć i od czasu do czasu znajdę coś na serio wartego swojej ceny, podoba mi się wiele rozwiązań - ale o tym już mówiłam. Pozdrawiam Ikeowców

 

No chyba tylko Polacy mają gdzies zakodowane żeby sie przede wszystkim pokazać i imponowac innym na każdym kroku.

Akurat sam się przekonałem że meble kuchenne z IKEA są niezłe i nie sa drogie. Za te pieniądze to nikt by mi nie zrobił lepszych mebli, wiem bo sprawdzałem. Przy podobnym standardzie okuć (tandembox Bluma) cena zamówionej kuchni to 11-12tys. W IKEA kosztowała mnie ok 6 tys i bez problemu sam ją złożyłem. Do tego bezproblemowe reklamacje.

Nikt nie twierdzi że IKEA jest najlepsza ale stosunek ceny do jakości zwłaszcza przy meblach kuchennych jest chyba najkorzystniejszy.

Miełem też wczęśniej robione meble na zamówienie i teraz po 5 latach jest juz z nimi kiepsko.

Co ciekawe, dodam ze u moich rodziców juz chyba ponad 10 lat sprawuje sie bez zarzutu (stosunkowo) tania kuchnia z BRW. Fronty się wcale nie zniszczyły a korpusy tylko na dole (to wersja jeszcze bez nóżek i wspólnego cokołu). Prowadnice szuflad zwykłe roki plastikowe ale chodżą tak samo jak na początku. Jedyne co siędziało to odklejały sie fronty szuflad od reszty ale to było łatwe do naprawy.

 

P.S.

Za kilka dni jak posprzątam trochę kuchnię to pokażę moją STAT.

 

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...