Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

trochę za późnojak dla mnie :), bo kuchnię juz skręciłam, ale glowię się ciągle nad zabudową słupka z piekarnikiem, jak go przerobić, zeby wykorzystać gotowe fronty, a żeby słupek miał dokładnie tyle wysokości co lodówka, czyli 185 cm. Mogę w tym miejscu zrezygnować z cokołu i ustawić korpus tylko na niziutkich klockach

Tak to wygląda mniej więcej:

http://images43.fotosik.pl/256/d54f080f0e6f6feamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no wstrzymam się z bólami :lol: i chętnie poczekam aż skończycie.

 

Dzięęki :lol: jeszcze to trochę potrwa bo wymyśliłam sobie ze blaty(grafitowe) mają być połączone czarnymi listwami a takowych nie ma :( tak więc zakupione aluminiowe w Ikea zawożę do anodowania na kolor czarny. No i jeszcze zakup płyty i kuchenki i okapu i zabudowanie go bo kuchenka w rogu :-? ale jak już będzie chociaż dół skończony w miarę to wrzucę fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

IKEA nie posiada w swej ofercie korpusów na wysokość twojej lodówki czyli 185cm, posiadamy takie oto wysokości bez nóżek - 125, 195, 217.

W Twoim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup szafki 217 + 16 cm nogi np Capita wtedy komin będzie wysoki na 233cm dodatkowo nad lodówkę zawiesić specjalną szafkę o wysokości 35cm i głębokości 60cm czyli tak jak szafka na piekarnik. Miedzy lodówka a szafką u góry pozostanie dylatacja 13cm którą można zmniejszyć do 8cm stosując nóżki 11cm.

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59867669

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/54180410

 

 

Mam nadzieję że opisałem to jasno :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo fajnie że się pojawiłeś panie z IKEA:)

Bo własnie początkiem lutego zamierzamy kupic mebelki kuchenne,łazienkowe w Ikea i pardę dodatków.

 

Mam pytanie:

Czy na miesjcu mogę zaplanować kuchnię? mogę zrobić to wcześniej przez inetrnet?

Rozumniem ze meble jak wiekszosć w Ikea jest w paczkach do skręcenia czy są to gotowe skręcone elementy?

 

Czy macie już może sprzedaż przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

IKEA nie posiada w swej ofercie korpusów na wysokość twojej lodówki czyli 185cm, posiadamy takie oto wysokości bez nóżek - 125, 195, 217.

W Twoim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup szafki 217 + 16 cm nogi np Capita wtedy komin będzie wysoki na 233cm dodatkowo nad lodówkę zawiesić specjalną szafkę o wysokości 35cm i głębokości 60cm czyli tak jak szafka na piekarnik. Miedzy lodówka a szafką u góry pozostanie dylatacja 13cm którą można zmniejszyć do 8cm stosując nóżki 11cm.

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59867669

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/54180410

 

 

Mam nadzieję że opisałem to jasno :)

 

pozdrawiam

Dzięki. Ja juz miałam przemyślane to rozwiązanie, nawet kupiłam szfke 217 ale na tym kawałku ściany wygląda jak kolos-tworzy się za nią brzydka wnęka. Pokombinuje jeszcze z otwartymi półkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie ;))) właśnie jestem na etapie planowania kuchni, w programie ikeowskim ustawiłam sobie kilka kuchni ale wiadomo że lepiej jest jeszcze podpytać co do dodatkw, wykoczeniówki i tak się zastanawiam czy na miejscu w ikea pomagacie, podpowiadacie odnośnie dodatkó, czy trzeba samemu wszystko wybrać podejść do stoiska i zlożyć zamówienie? Wacham sie pomiędzy czerowo-szarym abstactem a bialym z tymi rowkami (sory za okreslenie ale nazwa mi uciekła) i zastanawiam się czy odbiór będzie tego samego dnia z magazynu ikea lub zewnętrznego czy rzeba czekać? Ostatnio jak byłam to chciałam zapytać o to na miejscu na dziale kuchnie, ale była taaaka kolejka że mi się odechciało czekać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie ;))) właśnie jestem na etapie planowania kuchni, w programie ikeowskim ustawiłam sobie kilka kuchni ale wiadomo że lepiej jest jeszcze podpytać co do dodatkw, wykoczeniówki i tak się zastanawiam czy na miejscu w ikea pomagacie, podpowiadacie odnośnie dodatkó, czy trzeba samemu wszystko wybrać podejść do stoiska i zlożyć zamówienie? Wacham sie pomiędzy czerowo-szarym abstactem a bialym z tymi rowkami (sory za okreslenie ale nazwa mi uciekła) i zastanawiam się czy odbiór będzie tego samego dnia z magazynu ikea lub zewnętrznego czy rzeba czekać? Ostatnio jak byłam to chciałam zapytać o to na miejscu na dziale kuchnie, ale była taaaka kolejka że mi się odechciało czekać :wink:

 

jeśli ktoś planuje projekt wykonać z pomocą pracownika w sklepie IKEA nie polecam wybierać sie tam w weekend :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czysto teoretyczne. Czy da się zaaranżować ikeowską kuchnię na planie wykuszu? Chodzi mi o konkretnie o kuchnię Stat? Czy jestem raczej skazana na kuchnię 'szytą' na wymiar? Załączam ogólny widok kuchni (pomieszczenie nr 4):

http://www.empikfoto.pl/albumy30/426945/928144/previews/32199192_1530f.jpg

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś planuje projekt wykonać z pomocą pracownika w sklepie IKEA nie polecam wybierać sie tam w weekend :roll:

 

właśnie o to chodzi że byłam w trakcie tygodnia w porannych godzinach, nie chciałam żeby ktoś zrobil za mnie projekt tylko zerknoł czy np czegoś nie brakuje, listwy, maskownice itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś planuje projekt wykonać z pomocą pracownika w sklepie IKEA nie polecam wybierać sie tam w weekend :roll:

 

właśnie o to chodzi że byłam w trakcie tygodnia w porannych godzinach, nie chciałam żeby ktoś zrobil za mnie projekt tylko zerknoł czy np czegoś nie brakuje, listwy, maskownice itp

 

no to pech rzeczywiście - zwykle w tygodniu jest łatwiej

 

może więc sugestia dla sklepu - WIĘCEJ KONSULTANTÓW NA KUCHNIACH !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) w końcu mogę odpisać na pytania a z tego co widzę trochę się uzbierało tego hehe

 

Oooo fajnie że się pojawiłeś panie z IKEA:)

Bo własnie początkiem lutego zamierzamy kupic mebelki kuchenne,łazienkowe w Ikea i pardę dodatków.

 

Mam pytanie:

Czy na miesjcu mogę zaplanować kuchnię? mogę zrobić to wcześniej przez inetrnet?

Rozumniem ze meble jak wiekszosć w Ikea jest w paczkach do skręcenia czy są to gotowe skręcone elementy?

 

Czy macie już może sprzedaż przez internet?

 

Kuchnie można zaplanować na miejscu, w każdym sklepie są dostępne komputery z programem IKEA HOME PLANNER do dyspozycji klienta, najlepiej jednak projekt zrobić wcześniej w domu (program do pobrania ze strony internetowej http://www.ikea.pl link poniżej) Projekt taki najlepiej zapisać na serwerze po wcześniejszym założeniu konta i wtedy można się osobiście pofatygować na konsultacje do sklepu.

 

Wszystkie meble kuchenne są w płaskich paczkach dzięki czemu ułatwiony jest transport do domu, meble taki można z łatwością skręcić, albo ewentualni zlecić montaż kuchni IKEA.

 

Nie prowadzimy sprzedaży poprzez internet.

 

 

link do programu

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_ideas/splashplanners.html

 

 

bardzo fajnie )) właśnie jestem na etapie planowania kuchni, w programie ikeowskim ustawiłam sobie kilka kuchni ale wiadomo że lepiej jest jeszcze podpytać co do dodatkw, wykoczeniówki i tak się zastanawiam czy na miejscu w ikea pomagacie, podpowiadacie odnośnie dodatkó, czy trzeba samemu wszystko wybrać podejść do stoiska i zlożyć zamówienie? Wacham sie pomiędzy czerowo-szarym abstactem a bialym z tymi rowkami (sory za okreslenie ale nazwa mi uciekła) i zastanawiam się czy odbiór będzie tego samego dnia z magazynu ikea lub zewnętrznego czy rzeba czekać? Ostatnio jak byłam to chciałam zapytać o to na miejscu na dziale kuchnie, ale była taaaka kolejka że mi się odechciało czekać

 

Jeżeli chodzi o wykończeniówkę to raczej klient sam powinien o tym zdecydować aczkolwiek drobne dorady jak najbardziej, jeżeli chodzi o wszystkie dodatki typu jakieś relingi, podziałki do szuflad itp to wszystko jest do osobistego zabrania w dziale kuchennym i nie trzeba składać zamówienia.

Jeżeli chodzi o dostępność to wszystkie meble kuchenne są dostępne od reki, a czy z magazynu zewnętrznego to już zależy od sklepu ( nie wszystkie sklepy mają magazyny zewnętrze gdzie trzeba jechać)

 

 

Świetnie, że pojawiłeś się na forum. Bardzo dobry pomysł. Będę śledzić ten wątek, bo potrzebuję kuchni.

Znasz ten wątek?:

http://forum.muratordom.pl/co-sadzicie-o-meblach-kuchennych-z-ikea,t21459-420.htm

 

Tak :) znam ten wątek :)

 

 

A ja mam pytanie czysto teoretyczne. Czy da się zaaranżować ikeowską kuchnię na planie wykuszu? Chodzi mi o konkretnie o kuchnię Stat? Czy jestem raczej skazana na kuchnię 'szytą' na wymiar? Załączam ogólny widok kuchni (pomieszczenie nr 4):

 

Jest to raczej możliwe, aczkolwiek bardzo trudne, może się to wiązać z dodatkowymi kosztami, jednakże bardzo ciężko to teraz ocenić patrząc na malutki obrazek bez wymiarów

 

Witam i też dorzucam swoje 3 pytanka:

1. Znalazłam na stronce netowej coś o nazwie "szuflady podłogowe"-cóz to takiego?, czy można je zamontować pomiedzy nóżkami zamiast cokołu?

2. Czy dzwiczki od szafek pionowych można montować w poziomie?

3. Jak zabudować zmywarkę o szerokości 45 cm?

 

1. Montowanie takiej szuflady bez cokołu mija się z celem gdyż właśnie cokół jest frontem tej szuflady, po drugie szuflada jest montowana pomiędzy specjalnymi nogami do cokołu

2. Wszystkie drzwi są uniwersalne, nie mamy specjalnych drzwi do szafek poziomych, poziome szafki mamy w wymiarach: 92x40 i 70x40 wiec do tych szafek pasują drzwiczki 40x70 i 40x92 poziome

3. Jedynym frontem do zmywarki 45 jest rubrik stalowy 45x70, jednakże jeżeli ktoś chce mieć front do tejże zmywarki w kolorze całej kuchni to montuje sie do zmywarki front 50x70 i defacto zmywarka jest już nie 45cm a 50cm, różnica jest dopiero widoczna po otwarciu drzwi od zmywarki ( luka po bokach zmywarki 2.5 cm)

 

 

 

Witam

 

ja mam pytanie.

mam kuchnie Ikea Faktum Abstrakt bialy.Problem jest w szafkach sciennych poziomych gdyz nie ma 60-tek.Czy moge wykorzystac jedna szafke pozioma Faktum 90-tke a dwie nastepne Besta poziome 60 ???

 

Niestety nie mam zielonego pojęcia gdyż nie znam jej wymiaru ale prawie na 100% jestem pewien że różnica między tymi szafkami będzie znacząco widoczna gdyż jest to całkiem inna seria mebli

 

 

Witam, to i ja mam pytanie

 

Kupiliśmy Tidaholm. Nóżki wyregulowaliśmy na 17,5 cm. Okazuje się, że cokuł maskujący jest na 15 czy 16 cm - w każdym bądź razie nie zakryje całej przerwy. Co zrobić? Ponowne ustawianie szafek na niższą wysokość odpada.

 

Niestety nie ma żadnej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...