Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanko odnośnie szuflady przypodłogowej jeszcze. Właśnie jesteśmy w trakcie montażu kuchni faktum, tzn. zmontowaliśmy dopiero jedną szafkę :D Jest to stojąca 60-ka z trzema szufladami, nóżki zwykłe czarne 16cm, można do niej zamontować szufladę przypodłogową? Tzn. już właściwie zamontowaliśmy, ale był problem właśnie z tymi nogami, wg instrukcji te nóżki powinny być połączone z szafką obok, ale w tym przypadku tak się nie da, może tak stać na 4 osobnych nóżkach z tą szufladą? Dodam, że jest to ostatnia szafka, to ma znaczenie zdaje się, przynajmniej wg tej dziwnej instrukcji, plan dla rozjaśnienia sytuacji:

http://img39.imageshack.us/img39/1820/kuchniaa.jpg

Pierwotnie ta szuflada miała być w szafce z piekarnikiem, ale niestety, będą tam szły rury od zmywarki, więc nie może być.

Jak w ogóle łączyć te nóżki, bo to jest nie do końca jasne? Które w tym przypadku powinniśmy ze sobą połączyć?

I jeszcze jedno pytanko, czy szafki wiszące są przystosowane do wieszania na listwie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mam pytanie odnośnie blatów akrylowych na zamówienie nt. których znalazłam wzmiankę w katalogu 'kuchnie 2009' - w jakich występują wzorach (gdzie można je znaleźć?)i i ile ich cena jest średnio wyższa od blatów laminowanych?

 

Niestety w sklepie nie znalazłam nic na ten temat a sprzedawca poinformował że w ofercie są tylko widoczne na sklepie czyli Lagan, Pragel i Numerar.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Lina_ coś mi się wydaje, że szuflady przypodłogowe, o które ja pytałam są inne niż szuflada pod piekarnik. Przejrzyj to sobie:

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/img/PDF/Sposoby_przechowywania.pdf

 

 

Ja wiem, że to są inne, poza szufladą pod piekarnikiem, miała tam być jeszcze przypodłogowa, ale jest teraz w innej szafce, stąd pytanie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie blatów akrylowych na zamówienie nt. których znalazłam wzmiankę w katalogu 'kuchnie 2009' - w jakich występują wzorach (gdzie można je znaleźć?)i i ile ich cena jest średnio wyższa od blatów laminowanych?

 

Niestety w sklepie nie znalazłam nic na ten temat a sprzedawca poinformował że w ofercie są tylko widoczne na sklepie czyli Lagan, Pragel i Numerar.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

jeżeli chodzi o te piękne blaty na wysoki połyskz katalogu, to w Ikea w Krakowie pan od kuchni poinformował mnie, iż tych blatów w Polsce nie będzie, ponieważ byłyby zbyt drogie jak na nasze warunki... ponieważ one są wykonywane już na konkretny wymiar (nie docinane jak te dostepne w sklepie) i termin realizacji to 3 miesiące a w tym czasie Ikea zapewnia blat zastepczy no i w związku z tym wszystkim cena byłaby jakas chorendalnie wysoka dlatego zrezygnowano z ich sprzedaży

a sama chciałam je mieć, bo mi pasował idealnie do koncepcji kuchni :(

 

jeżeli coś poprzekręcałam, to proszę fachowca z Ikea o poprawę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie dołączam do klubu miłośników Ikea - w piątek i sobotę montowali mi meble kuchenne i jestem zachwycona wszystkim: wykonaniem mebli oraz montazem :)

no i termin realziacji :o

wtorek 02.02 - na podstawie projektu, który przygotowałam w domu w Ikea palnner sporządzono zamówienie

środa 03.02 - ok. godz. 14 przywieziono meble (zapłaciłam za transport i kompletowanie zamówienia, bo okazało się, że jest tego 113 paczek do znalezienia w magazynie)

piątek 05.02 godzina 9.00 - montaż mebli :D

który trwał do soboty do 16.00 z przerwą na nocny odpoczynek

 

jestem w szoku, bo nie wierzyłam w tę dostepność od ręki ;)

Dwóch rosłych panów (tak ponad 190 cm każdy) uwijało się bardzo sprawnie, żeby wszystko wykonać - okazało się ze jest to dosć duża kuchnia, chociaż nie wyglądała... no i panowie z tych myślących, co się rzadko wsród "fachofców" zdarza

Ikea Kraków - polecam "moich" montażystów, jak ktoś jest zainteresowany, prześle tel. na priv

brakuje mi jeszcze stołu - blatu, ale na razie brak funduszy

zdjęcia zrobiłam, ale mam problwm i nie mam ich na czym zgrac, bo mój komp w pracy niewyposażony w takie odczytujące karty wejścia

 

może uda mi się projekt jakoś wrzucić a później realizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robercikzs

mam takie samo pytanie ale bardziej chodzi mi o tył wyspy? W IKEA jest wiele takich wysp i bardzo estetycznie wyglądają, a nie są wykonane na bazie tych drogich gotowych panelach wyspowych. Planuje kuchnie stat i nie wiem jak zrobić taką wyspę w programie do planowania

z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o te piękne blaty na wysoki połyskz katalogu, to w Ikea w Krakowie pan od kuchni poinformował mnie, iż tych blatów w Polsce nie będzie, ponieważ byłyby zbyt drogie jak na nasze warunki... ponieważ one są wykonywane już na konkretny wymiar (nie docinane jak te dostepne w sklepie) i termin realizacji to 3 miesiące a w tym czasie Ikea zapewnia blat zastepczy no i w związku z tym wszystkim cena byłaby jakas chorendalnie wysoka dlatego zrezygnowano z ich sprzedaży

a sama chciałam je mieć, bo mi pasował idealnie do koncepcji kuchni :(

 

jeżeli coś poprzekręcałam, to proszę fachowca z Ikea o poprawę :)

pozdrawiam

 

Jeżeli tak jest faktycznie to po co wzmianka na ich temat w katalogu Kuchnie :evil:

Bardzo zależy mi na zakupie kuchni Solar ale dostępne w sklepie standardowe blaty nie budzą mojego zaufania - widać na nich znaczne uszkodzenia a przecież nie są jeszcze nawet intensywnie użytkowane :-? ... niestandardowy wymiar powoduje dodatkowo że trudno jest dostać blat o takiej szerokości w innym sklepie, zresztą zależy mi na zakupie kompletnej kuchni w IKEA (m.in. z powodu gwarancji).

 

Proszę jeszcze o opinię na ten temat przedstawiciela IKEA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zamówówie blat nie w ikea to gwarancji nie będę miała na szafki?

Gwarancja jest na każdy produkt z osobna jednak IKEA jako jedna z niewielu na blaty 3,8 cm grubości oferuje aż 25 lat. Malo który sprzedawca wymieni blat np. w przypadku zniszczenia (najczęściej zostanie uznane iż był on niewłaściwie użytkowany) a z tego co słyszałam w IKEA nie ma z tym większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie szuflady przypodłogowej jeszcze. Właśnie jesteśmy w trakcie montażu kuchni faktum, tzn. zmontowaliśmy dopiero jedną szafkę :D Jest to stojąca 60-ka z trzema szufladami, nóżki zwykłe czarne 16cm, można do niej zamontować szufladę przypodłogową? Tzn. już właściwie zamontowaliśmy, ale był problem właśnie z tymi nogami, wg instrukcji te nóżki powinny być połączone z szafką obok, ale w tym przypadku tak się nie da, może tak stać na 4 osobnych nóżkach z tą szufladą? Dodam, że jest to ostatnia szafka, to ma znaczenie zdaje się, przynajmniej wg tej dziwnej instrukcji, plan dla rozjaśnienia sytuacji:

http://img39.imageshack.us/img39/1820/kuchniaa.jpg

Pierwotnie ta szuflada miała być w szafce z piekarnikiem, ale niestety, będą tam szły rury od zmywarki, więc nie może być.

Jak w ogóle łączyć te nóżki, bo to jest nie do końca jasne? Które w tym przypadku powinniśmy ze sobą połączyć?

I jeszcze jedno pytanko, czy szafki wiszące są przystosowane do wieszania na listwie?

pozdrawiam

 

nie ma żadnego problemu aby szafka stała na 4"osobnych" nogach, tak samo nie będzie problemu z zamontowaniem tam szuflady ;)

 

 

Witam, mam pytanie odnośnie blatów akrylowych na zamówienie nt. których znalazłam wzmiankę w katalogu 'kuchnie 2009' - w jakich występują wzorach (gdzie można je znaleźć?)i i ile ich cena jest średnio wyższa od blatów laminowanych?

 

Niestety w sklepie nie znalazłam nic na ten temat a sprzedawca poinformował że w ofercie są tylko widoczne na sklepie czyli Lagan, Pragel i Numerar.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

e-go ma racje, na razie blatów na wymiar nie będzie

 

 

W jaki sposob jest zrobiony ten barek? Z jakich elementów należy go zrobić? Szczegolnie chodzi o ta scianke z lewej strony.

 

Wiec tak.... patrząc od prawej to jest tam szafka na wino, szafka ścienna chyba 60x92 postawiona na nogach i zasłonięta cokołem bok szafki zasłonięty panelem perfekt, z drugiej strony wysypy także są jakieś szafki które mają z tyłu na płytę pilśniową zamontowane panele perfekt, a jeżeli chodzi o ten bok wyspa to nie mam zielonego pojęcia co to może być, zaznaczam tylko że jest to wycinek kuchni i nie wydać całej tej wyspy wiec ciężko tak określić z czego jest zbudowana

 

mam takie samo pytanie ale bardziej chodzi mi o tył wyspy? W IKEA jest wiele takich wysp i bardzo estetycznie wyglądają, a nie są wykonane na bazie tych drogich gotowych panelach wyspowych. Planuje kuchnie stat i nie wiem jak zrobić taką wyspę w programie do planowania

z góry dziekuje za pomoc

 

 

są różne sposoby "składania" wysp kuchennych, zależy to od tego jaki efekt chce się uzyskać i wymiarów jaka by mogła mieć ta wyspa, postaram się podać kilka przykładów...

 

wyspy kuchenne najlepiej składać z wielokrotności szafek 60 gdyż w takim wymiarze są panele pierfekt którymi można zasłonić tylną płytę pilśniową i tak np:

 

1. wyspa kuchenna o składająca się tylko z jednego ciągu szafek o szer. np 180cm wiec wybieramy sobie dowolne szafki o szerokości 60cm ustawiamy je obok siebie, na tył szafek przykręcamy panele perfekt, kładziemy blat i maskujemy boki a boki możemy zasłonić w dwojaki sposób, albo ww. panelami perfekt albo blatem kuchennym ( najlepiej wygląda to jak zamówimy sobie konglomerat bo wtedy szerokość blatu można zrobić dowolną i zrobić sobie z tyłu wyspy barek z krzesłami :) )

 

2. 2 wersja jest podobna z tym że kładziemy z tyłu drugi rząd szafek i boki wyspy przysłaniamy w taki sam sposób jak w wersji 1 i nasza wyspa w tym momencie jest szeroka na 120 cm, szerokość tą mozna zmniejszyć do 97cm montując z tyłu szafki ścienne na nóżkach o wysokości 70cm które mają taką samą wysokość jak szafki stojące :) możemy takze zastosować szafki ścienne o wys. 92cm i wtedy mamy zrobiony taki barek który przysłania nam burdel znajdujący sie po drugiej stronie wyspy :)

 

 

 

mam nadzieje ze jasno to opisałem hehe :) jak co to piszcie :p

 

 

czyli jak zamówówie blat nie w ikea to gwarancji nie będę miała na szafki?

 

Absolutnie :) nie tracisz gwarancji montując blat konkurencji :) tak samo możesz przerabiać korpusy szafek w miarę rozsądku i także nie stracisz gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANSEXXX

altager napisał:

Witam i też dorzucam swoje 3 pytanka:

1. Znalazłam na stronce netowej coś o nazwie "szuflady podłogowe"-cóz to takiego?, czy można je zamontować pomiedzy nóżkami zamiast cokołu?

2. Czy dzwiczki od szafek pionowych można montować w poziomie?

3. Jak zabudować zmywarkę o szerokości 45 cm?

 

 

1. Montowanie takiej szuflady bez cokołu mija się z celem gdyż właśnie cokół jest frontem tej szuflady, po drugie szuflada jest montowana pomiędzy specjalnymi nogami do cokołu

 

 

kolego wytłumacz mi co miałes na myśli specjanle nózki ? i montowanie szuflady czyli mam rozumieć ze cokół jest frontem szuflady ale jakiej szuflady jak zapytaniem było szuflady cokołowe ? proszę abyś wyjaśnił mi ta kwestię bo nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam do miłośników kuchni Ikea :D

moja kuchnia montowana była kilka dni temu przez montazystów zamówionych w łódzkiej Ikea. Z samego montażu do końca zadowolona nie jestem ale mebelki prezentują się wspaniale i jestem bardzo zadowolona z efektu wizualnego ;)

A oto i ona. Aby nie powielać -więcej fotek w moim dzienniku

http://i46.tinypic.com/dypsfq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altager napisał:

Witam i też dorzucam swoje 3 pytanka:

1. Znalazłam na stronce netowej coś o nazwie "szuflady podłogowe"-cóz to takiego?, czy można je zamontować pomiedzy nóżkami zamiast cokołu?

2. Czy dzwiczki od szafek pionowych można montować w poziomie?

3. Jak zabudować zmywarkę o szerokości 45 cm?

 

 

1. Montowanie takiej szuflady bez cokołu mija się z celem gdyż właśnie cokół jest frontem tej szuflady, po drugie szuflada jest montowana pomiędzy specjalnymi nogami do cokołu

 

 

kolego wytłumacz mi co miałes na myśli specjanle nózki ? i montowanie szuflady czyli mam rozumieć ze cokół jest frontem szuflady ale jakiej szuflady jak zapytaniem było szuflady cokołowe ? proszę abyś wyjaśnił mi ta kwestię bo nie rozumiem

 

pytanie było na temat szuflady cokołowej/przypodłogowej, nie rozmawiamy o standardowych szufladach

 

 

szafki nie stoją na cokole tylko stoją na nogach a cokół jedynie zasłania te nogi i ten właśnie cokół jednocześnie jest frontem tej szuflady przypodłogowej po wcześniejszym przycięciu na szerokość tej szuflady, a tę szufladę mocuje się własnie do tych nóżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam plan i zdjęcia, to się pochwalę :)

http://images43.fotosik.pl/258/1187976192900d5em.jpg

http://images50.fotosik.pl/258/3ca6cbf762f11ee4m.jpg

http://images44.fotosik.pl/258/8b816177d632a4dbm.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/258/583cacaa46d85609m.jpg

http://images38.fotosik.pl/254/e2832267e71d1efam.jpg

http://images45.fotosik.pl/258/0e710a16ec42c453m.jpg

hmmm, teraz widzę, że pokazalam z przeciwnych stron plan i realizację :oops:

ale z drugiej strony zdjęcia nie zrobię, bo musiałabym robić zza okna :)

brakuje mi jeszcze blatu, który będzie pełnił funkcję stołu - brak kasy

na razie stoi stary stół (też Ikea), który trochę psuje efekt, ale nie od razu Kraków zbudowano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam do miłośników kuchni Ikea :D

moja kuchnia montowana była kilka dni temu przez montazystów zamówionych w łódzkiej Ikea. Z samego montażu do końca zadowolona nie jestem ale mebelki prezentują się wspaniale i jestem bardzo zadowolona z efektu wizualnego ;)

A oto i ona. Aby nie powielać -więcej fotek w moim dzienniku

http://i46.tinypic.com/dypsfq.jpg

Mocca, piękna kuchnia! No musi przecież być piękna bo ja też mam taką :wink: No i widzę, że też nie masz okapu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ściane o dlugośći 283cm chce czerwony abstract postawić tak: od lewej narożna 90, zlew 60, zmywarka 60, narożna 60, czyli zostaje mi 10-13cm szukam w programie do projektowania czym zamaskwać tę 'dziurę' chyba dobrze by było gdyby ta "dziura' była pomiędzy zmywarką a tą narożną 60 i nie moge znależć takich maskownic widzę tylko takie 2cm lub panele na zakończenia mebli. Pliss podpowiedz mi jak to się nazywa :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...