Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam nieco zwariowane pytanie-wymarzyłam sobie kremową kuchnię.Ikea ma tylko białe.Czy da się kupić białe ikeowskie fronty i przemalować na delikatny krem.Jeśli tak to rozumiem że najpierw trzeba je przeszlifować a następnie malować je pistoletem ? Sorry, no tak już mam że bardzo by mi pasowała kremowa a nie taka bieluteńka .Acha , no i nawet liczę się z utratą gwarancji na fronty , oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco zwariowane pytanie-wymarzyłam sobie kremową kuchnię.Ikea ma tylko białe.Czy da się kupić białe ikeowskie fronty i przemalować na delikatny krem.Jeśli tak to rozumiem że najpierw trzeba je przeszlifować a następnie malować je pistoletem ? Sorry, no tak już mam że bardzo by mi pasowała kremowa a nie taka bieluteńka .Acha , no i nawet liczę się z utratą gwarancji na fronty , oczywiście.

 

ja bym chyba się nie pokusiła o przemalowanie :roll:

nie mozesz gdzieś znaleźć waniliowej kuchni ?

 

biel ikeawskich mebli jest nieco zlamana żółtym ............ no ale do kremu troche im brakuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)

 

 

Szafka pod piekarnik i plyte:

FA 122 o szerokości 60cm

 

na szerokośc ciasnawo ale wejdzie

 

z tą głębokością myślę że trzeba dopytać bo z przodu szafka jest wzmocniona szyną stalową więc jej się nie ruszy z tyłu jest już plyta wiórowa ktorą można podciąć tylko mam wrażenie że wtedy płyta wyjdzie prawie na ścianie

i co stanie się ze stabilnością szafki jak wytnie się jej tylnią szynę :roll:

 

mogę spróbować dopytać w weekend jesli sama nie masz takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)

 

 

Szafka pod piekarnik i plyte:

FA 122 o szerokości 60cm

 

na szerokośc ciasnawo ale wejdzie

 

z tą głębokością myślę że trzeba dopytać bo z przodu szafka jest wzmocniona szyną stalową więc jej się nie ruszy z tyłu jest już plyta wiórowa ktorą można podciąć tylko mam wrażenie że wtedy płyta wyjdzie prawie na ścianie

i co stanie się ze stabilnością szafki jak wytnie się jej tylnią szynę :roll:

 

mogę spróbować dopytać w weekend jesli sama nie masz takiej możliwości

 

Mam tą szafkę i stalowa szyna z przodu jest wąska, ze 2-3 cm, dużo węższa niż szyna z płyty w standardowej szafce 60. Wieczorem w domu mogę zmierzyć dokładnie jaka przestrzeń zostaje pusta na płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viola, składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?

 

cyknij fotkę bo zatyczki jakie pamiętam to tylko do drzwiczek wysokiej szafy mialam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viola, składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?

Niestety, nie mamy w swojej kuchni szafek cargo, wyłacznie szuflady i szafki narożne,więc nie mieliśmy takiego problemu, ale w trakcie montażu kilka razy wydawało sie nam, że elementy skladanki do siebie nie pasują, po chwili zastanowienia okazywało się jednak, że wystarczy np. obrócić coś o 180 stopni, i wszystko zaczynało pasować. Zatem nie poddawaj się i próbuj, na pewno jest jakiś sposób. Swoją kuchnię składaliśmy kilka dni, bez pospiechu, i mamy same pozytywne odczucia. Zrobilismy też kilka błędów, np z mocowaniem nózek podszafkowych, gdzie jest możliwe kilka kombinacji , my oczywiście zamontowaliśmy je odwrotnie, potem musieliśmy poprawiać.

Moja rada - montuj bez pospiechu wszystko do siebie pasuje.

Czekamy na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...