Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zgadzam się w 100% i bardzo chętnie wzięłabym ich lodówkę. Rozeznanie w nie-ikeowych chłodziarkach robię z przymusu. Problem polega na tym, że kuchnię w Ikei będę - przy dobrych wiatrach :) - kupowała pod koniec roku i wtedy jednym transportem z wawy do białegostoku by się wszystko przewiozło. Nie mogę jednak czekać z zakupem lodówy aż tyle, bo wiosna idzie, coraz cieplej się robi i bez lodówki jest słaaabo... (tak tak, już mieszkam, ale jeszcze nie mam kuchni! :D ) Transport samej lodówki kompletnie się nie opłaca. Tak więc postanowiłam, że niestety, ale muszę sobie ten niezbędny sprzęt dobrać poza Ikeą :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nic z lodówką nie musiałam kombinować, weszła bez problemu. Ta moja ma wyższą klasę energetyczną niż Ikeowskie lodówki i bardzo cicho pracuje, chyba dlatego padł wybór właśnie na nią. A piekarniki i mikrofalówki od nich po prostu mi się nie podobały, że nie wspomnę o tym, że piekarnik nie miał tych funkcji na których mi zależało. Wymierzyłam więc porządnie szafkę, sprawdziłam wymiary wybranego sprzętu w necie i kupiłam całe AGD w sklepie internetowym :) Na 3 produktach zaoszczędziłam 1500 zł!! w porównaniu z miejscowym Avansem. Znajomy Pan z tego sklepu powiedział, że nawet gdyby chciał mi sprzedać ten sprzęt po kosztach to i tak byłoby znacznie drożej niż w necie. Koniec końców jestem baaardzo zadowolona :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że bardzo ciekawe rozwiązania. Przyznam się, że ja nie mam tkiego problemu jak wy z tym ukrywaniem lodówki :cool: ale to kwestia gustu. Wczoraj właśnie skończyłem montować barek w swojej kuchni. Biorąc pod uwagę koszty i czas poświęcony na takie rozwiązanie to efekt jest całkiem spoko. Jak znajdę gdzieś cyfrówkę to pyknę fotkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drestak (dres tak? :D ), czasem to nawet nie tyle kwestia gustu co konieczności: w otwartej na salon kuchni zwykła lodówka trochę straszy. Można kupić lodówkę 'ozdobną', smega czy inne retro, ale a)to nie zawsze pasuje, b)otwarte kuchnie często są na małych powierzchniach i taki osobny element zaburza jednolitość zabudowy, c)takie ładniejsze lodówki są dwa razu droższe niż lodówka do zabudowy+szafka.

 

Czy Twój barek jest z Ikei? Wrzuć fotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE, ALE :

 

jak chcesz zakupić IKEOWSKIE COKOŁY do szafek to pamiętajcie, że one są w jednym rozmiarze - maksymalna długość 16 cm !

Więc wtedy jest tak : szafki stojące 70 cm + 16 cm cokół = 86 cm.

Więcej nie da rady, ogranicza ta wysokość cokołu.

 

Plus oczywiście blat - taki, jaki sobie wybierzesz.

 

Chyba, że kuchnia ma być bez cokołu ( widoczne nóżki ).

Wtedy bez problemu - bo nóżki mają regulowaną długość i można wydłużyć wysokość dolnych szafek.

Ale jak ktoś chce jednak koniecznie cokoły w swojej kuchni, to już musi załatwić je sobie gdzieś na wymiar.

Nie w IKEI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaka jest wysokość mebli Ikea? Chodzi mi o całkowitą wysokość szafek stojących z nóżkami od podłogi do górnej powierzchni blatu. Zastanawiam się czy wejdą mi pod okno w kuchni???

Szafki mają 86cm wysokości z nóżką bądź cokołem. Wysokość szafki z blatem zależy od grubości wybranego blatu. Tu znajdziesz wszystkie blaty: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/16303/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu masz nóżki i cokoły

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/12317/

Chyba wszystkie nóżki mają pewien zakres regulacji, ale cokół ma jedną wysokość równą 16cm. Możesz zrobić szafki na nóżkach bez cokołu, wtedy da się niżej. Pewnie da się też pokombinować i przyciąć cokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...