Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie, nóżki można wyregulować więcej niż na 16 cm.

Tyle, że cokoły z IKEI mają 16 cm.

Wtedy ( jak chcesz te ich cokoły ) się nie da.

 

Gliwicki,

miałam ten sam problem - na szczęście zorientowaliśmy się, że coś jest ni tak.... już przy murowaniu domu.

Szybko dołożyliśmy dodatkowe pustaki i zmienialiśmy rozmiar okna.

Udało się.

 

Teraz mam lux :

zlewozmywak pod oknem, wysokość z blatem ( gruby na 5 cm ) łącznie będzie 91 cm.

I nawet bateria od zlewozmywaka nie bedzie przeszkadzała w otworzeniu kuchennego okna.

Pełen sukces.

 

Jeszcze jedno :

nie wiem, ile macie wzrostu... ale podobno najwygodniej jest w kuchni jak blaty są właśnie na wysokości 89 - 93 cm.

U mnie będzie 91 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tez nogi na 11-12cm. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20054563 11+70+2.8=powinno wyjść pod sam parapet :)

 

P.S.Ja tez zorientowałam się w trakcie budowy,ale na szczęście w porę i też dołożyliśmy do okna nad zlewem ;) Ja mam 170cm, mój facet jakoś ponad 180, blaty planujemy na około 90cm. Wyjdzie w praniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tez nogi na 11-12cm. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20054563 11+70+2.8=powinno wyjść pod sam parapet :)

 

No tak, to nam akurat się udało i jesteśmy wygrane.

;)

 

Ale jak Gliwicki będzie miał wysokość 84 cm, to niestety nie będzie już tak wygodnie.

:(

Mam 168 cm wzrostu, teraz w starym mieszkaniu mam 85 cm.... i co tu dużo mówić, męczę się.

Dla mnie totalna porażka.

 

W najwygodniejszej kuchni jakiej miałam szczęście pracować ( u jednej z Przyjaciółek ) blaty są na wysokości 95 cm.

Było mega-wygodnie.

Sporo Forumowiczów preferuje takie wysokie blaty.

:yes:

 

U mnie będzie 91 cm - więcej się już nie dało.

Bateria by się nie zmieściła i nie otworzyłabym okna.

Ale i tak jestem szczęśliwa z tych 91 cm.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cokół to zwykła płyta z okleiną , można przyciąć

 

Witam

miałam ten sam problem z wysokością okien w kuchni. W ikei polecili mi sposób na cokół. Kupujesz nóżki do cokołów w castoramie, a cokół w ikea który przycinasz na wysokość jaką potrzebujesz. Dzięki temu będę miała cokół z tego samego materiału co meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymontuje parapet 3,5 cm grubości a blat będzie wypuszczony we wnękę okienną (blat i parapet całość) to 88-89 do dolnej granicy okna będzie jak nic:) może się uda. Dzięki wszystkim za fachową pomoc:)

 

Gliwicki,

no, 89 cm to byłoby już naprawdę super.

 

Trzymam więc kciuki za Twoją kuchnię.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy ma ktoś może porównanie koloru okleiny brzozowej na meblach kuchennych np NEXUS, z kolorem blatów Pfleiderer lub Krono o nazwie KLON? Podobne to jest do siebie? czy nie bardzo? Albo np do drzwi DRE w kolorze KLON. Nie mam niestety jak sprawdzić, a blat zamówić muszę bardzo niedługo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może porównanie koloru okleiny brzozowej na meblach kuchennych np NEXUS, z kolorem blatów Pfleiderer lub Krono o nazwie KLON? Podobne to jest do siebie? czy nie bardzo? Albo np do drzwi DRE w kolorze KLON. Nie mam niestety jak sprawdzić, a blat zamówić muszę bardzo niedługo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...