Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy wysokie szafki z Ikea, np. takie do zabudowy piekarnika mają jakieś usztywnienie konstrukcji, np przykręcaną na śruby półkę? Czy należy je jakoś usztywnić?

 

Wiekszosc wysokich szafek ma minimum jedna polke montowana na stale na sruby i kołki - dodatkowo wszystkie szafki wiszące i stojące mają z tyłu metalowe kątowniki ktore nalezy przymocowac do sciany (dybel + wkręt) - jest to warunek gwarancji na meble - przynajmniej tak twierdzą pracownicy Ikea Kraków. W razie np przewrocenia się szafki przyjedzie ekipa z Ikeii zeby ocenic szkody i kiedy zobaczą nieprzykrecone szafki to nici z kasy. Rownie ważna jest kwestia większej stabilnosci takiej szafki - na przykład mamy na dole 3 szafki cargo i wysuwamy wszystkie szuflady ktore zadziałają jak dzwignia - o wypadek nietrudno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko- może podpowiecie: zrobiłam wizualizację kuchni w programie Ikea no i chcę sobie ją zapisać na kompie,aby wklei np na forum muratora i nie mogę zapisać!!! kurna jak to się robi w tym programie? zawsze klikałam zapisywałam obrazek jako... i było git, a teraz nie mogę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że jak naciskam prawy przycisk myszy to nie wyskakuje mi te kopiuj ...wklej...

 

a z klawiatury Ctrl-V (powinno zadziałać niezależnie od wersji systemu)

albo spróbuj w programie graficznym on-line: http://www.pixlr.com/editor/ :)

Edytowane przez magdos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałam, tak więc z góry przepraszam za tak mocno spóźnone odpowiedzi na pytania.

atika - moje dolne "szafki" to właściwie same szuflady :), tylko szafki narożne są otwierane 'normalnie', uchwyty są bardzo wygodne w użytkowaniu.

A co do sprzętu, to lodówkę kupiłam w normalnym sklepie, natomiast całą resztę zamawiałam w sklepie internetowym Medialux. Baaardzo byłam zadowolona z przebiegu transakcji. Ceny świetne, bardzo szybka wysyłka towaru i generalnie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zachowane bezpośrednio w programie IKEA, wcześniej oczywiście program zainstalowałam na dysku. Teraz jak wchodzę w programik - robię otwórz i mam do wyboru wszystkie swoje wcześniejsze projekty, a jest ich kilka...

 

Ja też mam zapisany plan mojej kuchni w programie IKEA, tylko chodzi mi o to, że plan swojej kuchni chciałabym zapisać jak foto,aby później w imageshack przerobić i wkleić np na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie wieszania szafek bo złożyłem meble ale nie wiem do końca jak je powiesić bo ikea nie ma typowego systemu i nie wiem czy bezpośrednio montować do ściany i co z ewentualnym poziomowaniem generalnie składa się te meble prosto jak ktoś może mi pomóc to będę bardzo wdzięczny, proszę tylko nie pisać że lepiej było wziąć z montażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wiecie może gdzie można kupić systemy do wnętrza szuflad (organizery), które do niedawna były dostępne w IKEA? W tej chwili, w sklepie (w Katowicach np.) już są tylko te co zostały (nie ma na szerokość 50 cm), a w nowych katalogach i na listach produktów ich nie ma... Można je było montować do szuflad i zmieniać dowolnie szerokość, głębokość przegródek...

Czy można kupić gdzieś podobne?

 

I mam jeszcze kilka pytań:

Czy po dosunięciu szafki stojącej do ściany, między płytą tylną, a ścianą zostaje jakieś miejsce? (np, na poprowadzenie rurek za szafkami?)...

I czy ktoś może pamięta, albo może sprawdzić, w jakiej odległości od krawędzi szafki (tylnej ściany) montowane są nogi tylne?

Czy głębokość szafek (podawana jako 60 cm) wynosi rzeczywiście tyle? (Blat dokładnie przykrywa szafki?).

Czy ktoś może ma gdzieś jeszcze instrukcję do zlewu Bohomel 1-o komorowy, wtopiony?

(http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49847455)

Chodzi mi o wymiary pod wycięcie w blacie (nie kupuję blatu w IKEA)....

Bardzo brakuje rysunków technicznych do produktów w IKEA....

 

Będę wdzięczna za odpowiedzi :).

Edytowane przez abigail090
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mebli zastrzeżeń nie mam ale lodówka-Ikea i zmywarka-Ikea to porażka. Pracują tak głośno, że w całym domu słychać :( Lodówka brzęczy i warczy a jak zmywarka startuje to szum wody jest taki jakby ktoś wiadro wody wylewał na podłogę. Naczynia po zmywaniu są wilgotne :( Poprzednia lodówka, jakiś stary stary typ pracowała dużo ciszej. Inna zmywarka w podobnej cenie pracuje dużo ciszej. Ikea sprzedaje stare modele sprzętów które już dawno powinny być zastąpione nowszymi urządzeniami. pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mebli zastrzeżeń nie mam ale lodówka-Ikea i zmywarka-Ikea to porażka. Pracują tak głośno, że w całym domu słychać :( Lodówka brzęczy i warczy a jak zmywarka startuje to szum wody jest taki jakby ktoś wiadro wody wylewał na podłogę. Naczynia po zmywaniu są wilgotne :( Poprzednia lodówka, jakiś stary stary typ pracowała dużo ciszej. Inna zmywarka w podobnej cenie pracuje dużo ciszej. Ikea sprzedaje stare modele sprzętów które już dawno powinny być zastąpione nowszymi urządzeniami. pozdr adam

 

A którą dokładnie lodówkę i zmywarkę posiadasz? Chciałam wziąć właśnie sprzęt agd z Ikea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...