Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No ja też miałem przygody z ekipą IKEA, ale właśnie dzięki nim zaczęła się moja przygoda z fototapetami. Porysowali mi szafkę skręcając. Na szczęście kuchenną (w nieszczęściu) a jako, że nie chciałem już mieć z nimi do czynienia po prostu musiałem jakoś zakryć rysę. No i Pojawił się pomysł fototapety. Komponuje się fajnie i jest w stylu jakim chciałem. A co do IKEI, cóż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy cala kuchnie z Ikei, no moze praw cala. Jedno co moge o powiedziec, jesli chodzi o meble to sa super, ale nie polecam brac ich do montazu mebli.

Jezeli gdzies pojawi sie jakis maly problem, oni raczej temu nie zaradza, a jak beda mieli chec cos z tym zrobic to za dodatkowa kase i nie zawsze bedzie to spelnialo oczekiwania inwestora. W sumie wiec moze to nie wyjsc duzo taniej. Jesli chodzi o montaz naszych mebli to zrobili nam to ludzie, ktorzy nam wykanczali dom. Na szczescie rowniez oprocz wykonczeniowki zajmuja sie takze zabudowami wiec nie mieli z tym problemow. Cala zabudowe kuchni, wraz z wyspa oraz zabudowa i podlaczenie wszystkich sprzetow, docinanie, klejenie, laczenie blatow ( blaty debowe z Ikei) montaz uchwytow, regulacje kosztowalo nas nie takie wielkie pieniadze.

Wynik ich pracy mozna zobaczyc w foto dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz ile osob tyle opini.

Moim skromnym zdaniem ludzie ktorzy tam montuja meble, w tym wypadku kuchenne sa z przypadku.

Z czasem opanowali skrecanie szafek, bo na prawde nie jest wielka filozofia. Problem tak jak pisalem zaczyna sie wtedy, kiedy cos nie pasuje i trzeba kombinowac, docinac, szlifowac. Do montazu szafek oprocz mlotka, wkretaka (wkretarki) i tego co daja w zestawie na dobra sprawe nie potrzeba nic wiecej. A wtedy kiedy trzeba pokombinowac to sie okazuje, ze nie zrobia tego bo np. nie maja struga, albo holsa, albo powiedza ze tego sie nie da bo maskownica jest o centymetr za szeroka, a oni wlasnie pily nie wzieli.

Zapytaj sie u nich np. czy trwale polacza dwa ichnie blaty drewniane pod katem prostym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafffan myślę, że warto napisać w jakim mieście takie ekipy takie pracują. Już kilka razy korzystałem z ekip Ikea (w Poznaniu robi to firma zewnetrzna, chyba Meblomontaż ? ) i zawsze byli to młodzi panowie którzy wiedzieli co i jak zrobić i mieli bardzo dobre narzędzia do wszystkiego, piły, wkrętarki, odkurzacz. Robota paliła im się w rękach i nie było się do czego przyczepić. Myślę, że jak ktoś robi to łatwiej mi się czepiać :) bo jak sam robię to na pewne rzeczy już bym przymknął oko :) ale goście z ikea zawsze dłubali do czasu aż wiedzieli, że jest ok. Nie były to też jakieś gbury z któymi nie szło pogadać :) Jedyne co to zawsze ich czas goni bo mają za dużo umówione :) pozdr adam

P.S. Lodówka nadal mi warczy, zmywarka pracuje jak Niagara, a płyta w połowie zepsuta :) chyba hurtem wezwę serwis :)

Wszystkie prace montażowe typu łączenia blatów pod kątem są płatne i to można się dowiedzieć o tym w informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy ma ktoś pomysł na front nad lodówkę wysoką na 177cm w szafce FAKTUM 60x233? IKEA proponuje nie zamykaną półkę w tym miejscu. Posiadam fronty LILJESTAD i zastanawiam się co z tą "dziurą" zrobić?

u mnie otwierając drzwi od lódówki otwiera sie górny front odsłaniając półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem etnografką, prowadzę badania dotyczące sklepów remontowo-budowlanych. Jeżeli ktoś z Was miałaby ochotę porozmawiać ze mną na gg, czacie, forum czy czymś takim o tego typu sklepach, to byłabym szalenie wdzięczna. Bardzo mi na tym zależy. Nie gryzę, a też jestem po remoncie, wiec możemy podzielić się wiadomościami. Mój nr gg to:8265521, mail: [email protected]. Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A czy ktoś z was kupował w gdańskiej Ikei meble do kuchni z montażem? Interesuje mnie czy gdańska ekipa jest OK? I też jestem ciekawa jaka to będzie akcja kuchenna, bo tymczasem tylko o jakimś prezencie do każdej kuchni piszą.

Tak, ja niestety, opisałam sytuację kilka postów wcześniej. Z tym że wydaje mi się, że pracuje tam więcej niż 1 ekipa montażowa. w moim przypadku przyjechali panowie prywatnym samochodem (nie oznakowanym jako IKEA), nie chcieli wystawić faktury, mimo że pieniądze chcieli do ręki, a pokwitowanie za otrzymaną kasę (które ostatecznie wymusiłam) wystawili jako odrębna firma. Więc nie wiem jak jest w innych miastach, ale w gdansku IKEA ma najwyrazniej podwykonawców, którzy jeżdzą na montaże. To było 2 lata temu, wiec może coś się pozmieniało od tego czasu. Do nowej kuchni również planuję meble IKEA, które będę miusiała zamówic z montażem, także mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...