Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuję informacji o kuchni FAKTUM/SOLAR kuchnia z bukowymi frontami taką właśnie chcę i nie jestem pewna czy jeszcze są chodzi mi właśnie o ten BUK szukałam na stronie www i w IKEI Katowice , Kraków i albo nie umie znaleźć albo je wycofali ze sprzedaży. Jeśli wycofali to dlaczego? Mam w domu stary katalog (2009) i tam są właśnie takie i pisze NOWOŚĆ!!???

 

Może ktoś ogląda jeszcze ten wątek i mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przez to wycofywanie różnych rzeczy lub zastępowanie innymi zaczynam się zniechęcać do ikei, bo niby zaletą jest to, że można dokupić różne elementy później, a później to już tego nie ma. Co do kuchni to włąśnie przymierzałam się do zakupu białego stata, a teraz na stronie ikei pokazują, że jest tylko kremowy, w sumie to takie strzelanie trochę w kolano sobie ikea zafundowała wycofując jedną z najbardziej popularnych i najchetniej kupowanych kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to wycofywanie różnych rzeczy lub zastępowanie innymi zaczynam się zniechęcać do ikei, bo niby zaletą jest to, że można dokupić różne elementy później, a później to już tego nie ma. Co do kuchni to włąśnie przymierzałam się do zakupu białego stata, a teraz na stronie ikei pokazują, że jest tylko kremowy, w sumie to takie strzelanie trochę w kolano sobie ikea zafundowała wycofując jedną z najbardziej popularnych i najchetniej kupowanych kuchni.

Olasa, ale Stat nigdy nie był w dwóch wersjach kolorystycznych. On jest cały czas biały, tylko biel Ikeowska nie jest czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może się mylę , oby tak było. Ja wiem, że stat nigdy nie był śnieżnobiały, ale wcześniej nawet na stronie ikei funkcjonował jako stat biały, a teraz piszą, kremowy, może tylko zmienili nazewnictwo, ale jak wchodziłam na niektóre obrazki to wydaje mi się taki jakiś bardziej żółty niż wcześniej.

Niestety mam za daleko do ikei aby jechać to sprawdzić, ale przy okazji jakby ktoś ustalił jak to z tym statem jest, czy jest to dalej ten sam stat co wcześniej czyli bardziej biały niż kremowy to byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Staty kupowałam w tym roku. Obok mam krzesła Ingolf - ten sam kolor i witrynę Liatorp- ten sam kolor. Nie wiem jaki kolor miały wcześniejsze Staty, w sensie czy był on ciut bielszy niż obecny biały. Edytowane przez ane3ka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kuchnie z ikea od 6 miesięcy i wszystkich, którzy cenią dobry ssosunek ceny do jakości zachęcam do takiego rozwiązania. Przed zakupem byłam chyba we wszystkich salonach mebli kuchennych i przerobiłam dziesiatki wycen. Ikea wyszła zdecydowanie najlepiej cenowo - mam blok wysokości 2 m szerokości 1,4m i ciąg kuchenny z gornymi szafkami długości 2,5m. Interesowała mnie kuchnia maksymalnie użyteczna i jak najbardziej pakowna i wygodna. W tym zestawie mam duże cargo 40/126 i duzo szuflad. Meble ze zlewozmywakiem i z dodatkami typu kosze wysuwane, wklady drewniane na sztućce, durszlak do zlewozmywaka, pojemniki, podstawka pod gary i inne drobiazgi( ajest ich sporo) kosztowały mnie 5600 zł (fronty nexus czarnobrązowy + stal nierdzewna), blat czarnobrązowy. Każda inna oferta była droższa o co najmniej 1600 zł, na najtanśzych frontach ( żaden fornir i stal). Sprzęt AGD upolowałam na bezwatowej promocji w media.

 

Montowaliśmy z mężem sami - zajęło nam to 2 dni, montaż na podstawie instrukcji prosty jak budowa cepa, a zabawy mielismy mnóstwo :yes: - takie klocki lego dla dorosłych i jeżeli tylko ktos ma tylko czas, to spokojnie nawet techniczny antytalent sobie poradzi. Jeżeli zamówicie montaz IKEI to szafki sa tak spasowane że moim zdaniem nie można tego schrzanić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote

Montowaliśmy z mężem sami - zajęło nam to 2 dni, montaż na podstawie instrukcji prosty jak budowa cepa, a zabawy mielismy mnóstwo :yes: - takie klocki lego dla dorosłych i jeżeli tylko ktos ma tylko czas, to spokojnie nawet techniczny antytalent sobie poradzi. Jeżeli zamówicie montaz IKEI to szafki sa tak spasowane że moim zdaniem nie można tego schrzanić

 

dobrze słyszec bo ja włąśnie przymierzam sie do ikeowskiej kuchni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis tez po wizycie w IKEA i beda w 100% szafki stamtad - wahalismy sie co do poziomych szafek gornych, ale zobaczylismy dzis ze zmienili zawiasy i teraz jest rewelacja

w tej cenie to wogole poza konkurencja

U nas wiec beda tym razem doly z cargo i frontami nexusa a gory abstract biale (poprzednia kuchnia to ADEL) - jesli nowa bedzie sie choc w polowie tak dobrze uzytkowac jak poprzednia to bedzie super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyłączę się do pozytywnych wypowiedzi o kuchniach z IKEI. W obecnym mieszkaniu mam takie cudo od 4 lat i jestem zadowolona. Nic się z tym nie dzieje podczas użytkowania, szuflady poruszają się jak powinny, zawiasy od drzwiczek również, łatwo dokupić organizery do szuflad i naprawdę jest ok. :)

 

A i kuchnia przenosi się z nami do nowego mieszkania (na razie), bo na razie brak funduszy na jakieś mebelki na wymiar.

 

Czyli jak ktoś szuka niedrogiej, a w miarę solidnej kuchni, śmiało można zainteresować się IKEĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenderko - niestety nie pamiętam jaka to była firma, wiem że na pewno spoza Trójmiasta.

MartaiBartek - mam nadzieję, że mój montaż był tylko nieprzyjemnym incydentem i tym razem trafimy lepiej :)

 

Przyłączam się do pochwał samych mebli kuchennych Ikea - zwłaszcza stosunek ceny do jakości. I żadna ekipa montażowa nie zrazi mnie przed kolejnym zakupem kuchni u nich. Ostatecznie można poskładać sobie samemu.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Chloe. Może przez dwa lata coś się zmieniło. Mój małż należy do typu, któy potrafi się poprzepychać jeśli coś mu nie pasuje i targować się też potrafi (całe szczęście, bo ja do tego całkiem się nie nadaję), więc wierzę, że jakoś sobie poradzimy. Na samodzielny montaż chyba się nie zdecydujemy, za długo by nam to zajęło, a casu jak w większości domów jak na lekarstwo. Czekam teraz na najbliższą kuchniową promocję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba od połowy listopada ma być coś, ale szczegółów nigdzie nie uświadczysz. Widziałam w gdańskiej Ikei małą notkę przy wyjściu, że do każdej kuchni prezent (albo cos w ten deseń), ale nic poza tym, więc nie mam pojęcia czy to w ogóle będzie coś ciekawego . Tak czy inaczej niedługo się dowiemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...