Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lilutek, bardzo mi się podoba Twoja kuchnia, też choruję na ten zlewozmywak, ale mam małą kuchnię i nawet jednokomorowy za bardzo zdominuje wnętrze.

 

KamaG, no[ właśnie, chyba będę musiała kilka razy się przejechać do IKEI zanim zdecyduję.

 

Jam żona stolarza i trochę po mężowsku-stolarsku patrzę na meble-czyli przede wszystkim drewno.

Mój mąż meble robi sporadycznie, specjalizuje się w czymś innym, ale

uznał,że kuchnię zrobi sam. Zrobił kosztorys, skalkulował i cóż...wyszło drożej. IKEI nie przeskoczy :-)

Chcieliśmy zrobić jeszcze inaczej, tzn.mąż zrobi korpusy, okucia itd. u siebie a tylko kupimy fronty w IKEI. Nic z tego.Nie kalkuluje się w żaden sposób.

A wiadomo,że kasę się liczy...Cóż może kiedyś doczekam się prawdziwej drewnianej kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli chodzi o płytę to tylko takie wrażenie że jest w narożniku:) Jak mi się uda zrobić zdjęcie jak wszystko skończymy to dokładnie pokaże od przodu-teraz niestety jest zafoliowana . Przymierzałam ja razem z montażysta tak aby mi było wygodnie i jest super a tez miałam duże wątpliwości.

KamaG coś tam było delikatnie kombinowane ale nie wpłynęło to na pracę szafki narożnej ani szuflad.Nie powiem ci dokładnie bo nie pamietam. Jak bede na budowie to zerknę pod folie i spróbuje zrobić fotę .

ALUTKA W jak wiadomo w IKEI jest problem z szafka nad SBS ale u mnie wygląda to tak-Lodówka ma 91.2 cm szafka pozioma to ta płytka 35 cm o szer.92 cm przymocowana do sąsiednich szafek Te brakujace 8 mm wystarczyło na wysuwanie lodówki-Ja mam te najwyższe szafki ponieważ jesteśmy wysocy i w brakująca dziurę pomiędzy lodówka a szafka poziomą znalazłam ostatnie sztuki póleczek FORHOJA w Warszawie:) Niestety już je wycofali

Edytowane przez krk women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wrócę do tip-on bluma.

Czy ma ktoś go zamontowanego w górnych - poziomych szafkach ??

 

Dzisiaj byłam w IKEA i Pan "od kuchni" poinformował mnie, że nie wie czy to zadziała, gdyż system spowalniania opadania drzwiczek szafki może być na tyle mocny, ze tip-on nie da z nim rady i drzwiczki nie otworzą sie na dotyk...

I "dał mi do myślenia"... ;)

 

Więc pytam - czy ktoś z Was ma takie zestawienie i działa to to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem zupelnym laikiem, jesli chodzi o dokonywanie pomiarow i projektowanie. Chce przebudowac swoja obecna kuchnia i zastanawialem sie nad oferta IKEA. Mam w zwiazku z tym pare pytan ?

 

Czy firma dokonuje pomiaru oraz projekt ?? Jesli tak, jaki jest to koszt ?

Jaka jest cena za montaz takiej kuchni zakupionej w IKEA ?

 

z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga .. pan jest nowy i ma daleko do sklepu...cza byc człowiekiem ;) ;)

 

Maćku... ikea zrobi wszystko co zechcesz, ale nic za darno :) zaprojektują, wycenią, pozbierają z magazynów, przywiozą, skręcą, zainstalują sprzety, blat... wszystko. Ty jedeynie będziesz musiał zapłacić.

 

koszt montażu 1szt szafki to 70 zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo raczej ;)

 

Jak szafka spadnie i jest to wina szafki to sie idzie do Ikei do działu reklamacji i przedstawia sprawe... a jak szafka spadnie bo monter ją słabo/źle skręcił to z protokołem montażu idzie się do punktu obsługi klienta w ikei... to są firmy zewnętrzne w stosunku do ikei, owszem, ale powiązane umowami prosze ja ciebie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem pomontażowy u mnie wygląda tak :

 

http://www.klima-med.com/mmap/mikrofala.jpg

 

tak wygląda mikrofala po 10 mc . koszt mikrofali 1900zł. Reklamacje złożyłam na początku STYCZNIA.

 

Mikrofala wygląda rzeczywiście nieciekawie.

Rozumiem, że ociera sie o piekarnik przy otwieraniu i dlatego wygląda jak wygląda ...

 

A montażyści zapomnieli dać coś pomiędzy mikro a piekarnik ?? czy nic się tam nie wkłada ?? Gdzie tkwi błąd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak była zamontowana wyglądała IDEALNIE nie jest to wina moja ) tak jak pisze atika podczas otwierania drzwiczek ocierają BARDZO delikatnie o panel od piekarnika a właściwie o taki metal pod spodem. pomimo tego że nie czuje się tego ocierania mikrofala wygląda jak wygląda. Byl u mnie serwis whirlpoola i stwierdził że mikrofala jest źle zamontowana.

nie wiem jak to powinno wyglądać od strony technicznej bo się na tym nie znam, wydaje mi się że jak płacę za profesjonalny montaż to ci ktorzy to robią wiedzą jak być powinno.

A teraz mnie zlewają. W rozmowie telefonicznej z montażystą usłyszałam 'ale mi się teraz nie uśmiecha wydać 1900zl za mikrofalę"

Edytowane przez ana-76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... no jest porysowane.. i co?

 

 

nie sprawdziłaś sprzetu przy transporcie? czy moze przy montażu uszkodzili?

 

Bo jeśłi to powstało później... noo to znaczy, ze z winy użytkownika zdaje się ...

 

hahaha ale się uśmiałam, w zasadzie NIC chciałabyś mieć taką?

chyba żrtujesz? to moją winą jest że ją otwieram? czy montażystów którzy źle ją zamontowali? zostało to stwierdzone przez serwis whirlpoola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha ale się uśmiałam, w zasadzie NIC chciałabyś mieć taką?

chyba żrtujesz? to moją winą jest że ją otwieram? czy montażystów którzy źle ją zamontowali? zostało to stwierdzone przez serwis whirlpoola.

 

Spróbuj może wykorzystać ekspertyzę serwisu Whirlpoola i podeprzeć się nią w rozmowie z montażystami. Ktoś tu zawalił sprawę i musi ją doprowadzić do porządku, a jako że zdecydowanie nie byłaś to Ty, to niech oni teraz między sobą ustalają kto jest winny i kto ma to naprawić.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dosyć kiepskiej jakości zwłaszcza jeśli chodzi o mocowania, zawiasy, łączenia. Dosyć szybko się wszystko rusza, chwieje i skrzypi. Najbezpieczniejsze są meble bez elementów ruchomych.

 

Ja nie zgadzam się z tą opinią. Mam doświadczenie w tej kwestii. Meble nie są może najwyższej jakości, natomiast są dobrze wykonane. Mocowania i zawiasy nie sprawiają żadnego problemu i chodzą znakomicie. Nie ma również problemu z montażem, ponieważ wszystko może zrobić ekipa montująca. Wycinają blaty, montują cały sprzęt AGD , wykonują wszystkie instalacje i podłączenia (gaz, woda itp.).

Zdecydowanie polecam kuchnię w ikei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...