Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miałam mieć szuflady ale z uwagi na aneks widoczny z salonu zrezygnowałam. Montażysta stwierdził, że szuflada ma 13cm wysokości a cokół 16 - jak masz normalną kuchnię to wcale tego nie widać (oprócz cięć) bo patrzysz z góry, ale jak widzisz ciąg kuchenny z poziomu kanapy to już tak. Co do uchwytu to nie wiem czy jest konieczny ale na pewno można zamontować taki płaski, montowany do górnej krawędzi frontu. Co do tego czy warta zachodu - zależy pewnie jak dużą masz kuchnię, czy masz spiżarnię itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ma może ktoś z Was takie rozwiązanie, z szufladami i może pokazać zdjęcie, szukam na stronie ikei i nie mogę znaleźć

czy to są te zwykłe szuflady? czy jakieś specjalne i jak się je montuje, na jakichś kółkach czy do nóżek? podpowiecie?

 

doczytałam sobie tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?154023-Kuchnie-IKEA-fachowa-pomoc/page2

 

ale zdjęcia chętnie bym zobaczyła :)

Edytowane przez KamaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ja mam meble z ikei w kuchni ale tak jak juz gdzies wyzej czytalam mam ten sam problem. Po pewnym czasie rozluzowaly sie zawiasy i wszystko jest jakies kruche i niestabilne i niebezpieczne w sumie jak ma sie male dzieci. Najgorsze to sa krzesla ...musze je dokrecac prawie co tydzien, bo skrzypia i sie bardzo luzuja. :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nową osoba na tym forum. Przeczytałam wszystkie posty z tego tematu więc mam całkiem nowe pytanie. Mój aneks kuchenny jest na tyle mały ,że zaczęłam się zastanawiać czy po wstawieniu szafki z szufladami IKEA, będzie miejsce na jej pełny wysów wraz z uchwytem. Stąd moja prośba czy ktoś z forumowiczów mógłby zmierzyć ile mierzy szafka od ściany do wysuniętej szuflady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Craft, teraz już jestem pewna że mogę planować kuchnię z Ikea:) Moja powierzchnia aneksu do zagospodarowania to wielkie 207 cm na 127. A ciąg mebli zamierzam ustawić na tej dłuższej ścianie stąd moja obawa co do użytkowania szuflad. To raptem będą 3 stojące szafki: 60 (wysuwane kosze), szuflady 60 i 80.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w opakowaniach są instrukcje obsługi czy trzeba je ściagnąć ze strony internetowej? Przede mną montaż 13 szafek ;) i krzeseł... mam stresa na samą myśl ;) hihi

 

W każdym opakowaniu jest dokładna instrukcja ;) Składanie szafki to naprawdę pikuś (tylko zaopatrz się we wkrętarkę) - trzeba tylko uważać, bo niektóre elementy, mimo, że wydają się symetryczne - nie są (np. górne szuflady, drzwi w wysokiej szafce). Aczkolwiek jak źle zamontujesz to nic się nie stanie - zauważysz, że gdzieś wystaje 2mm a z drugiej strony zostaje szpara - trzeba będzie przekręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sprzętem AGD do kuchni z Ikei - wybrałam wstępnie lodówkę o wysokości 177 cm, bez zamrażalnika i nie wiem, czy uda mi się ją zabudować, nie widzę takich wysokich drzwi (lodówka jest jednodrzwiowa). Ma ktoś może jakiś pomysł?

 

Można 2 fronty skręcić ze sobą od środka, ale czy uda się dopasować wymiar to nie wiem. Zapytaj w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...