Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

seven nie pasowało mi inaczej, wolałam tak niż poszatkowany na małe kawałki blat. Wolałam też tak, niż wstawienie zlewu na tamtą ścianę, a płyty tam gdzie zlew. Takie ustawienie ma oczywiście spore minusy, ale ja dość świadomie przyjęłam je jako mniejsze zło :)

Fajnie, że podobają Ci się szafki, bo mnie też bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej boję się, że ciepło piekarnik jej zaszkodzić może, ale piekarnika na razie nie ma. Z drugiej znów strony, modna teraz wysoka zabudowa często ma piekarnik w słupku obok lodówki. Pewnie sprzęty do zabudowy lepiej się w takiej sytuacji sprawują niż moja zwykła lodówka? Jak się zepsuje, to będzie okazja wymienić na zabudowaną ;)

Lodówka mogłaby stać jeszcze w drugim końcu zabudowy, ale wtedy mam słaby widok z części salonowej, bo na bok i tylne flaczki lodówki, ewentualnie na ogromny szary bok zabudowanej. Przymierzaliśmy.. oba rozwiązania strasznie zabierały przestrzeń.

Kombinowałam z projektem na wszystkie strony, wierz mi :) Mogłam, bo kuchnia była montowana fragmentami. Wybrałam chyba to co najlepsze. Płyty używam już prawie rok i na razie największy ból, to jak ziemniaki wykipią i woda pocieknie za lodówkę. Sama płyta aż tak bardzo się nie nagrzewa, bo to indukcja.

 

Skręcacie już swoją kuchnię? doczytałam w Twoim wątku :) Ty masz fajnie w projekcie, lodówkę daleko od źródeł ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już jest pierwsze pytanie- zmontowaliśmy wczoraj ,,prawie" dwie szafy w tym jedną typu słupek w której ma być piekarnik i mikro. Na górze i na dole słupka będą otwierane drzwiczki. Zmontowaliśmy wczoraj powiedzmy korpus słupka i kolejnym krokiem miało być umieszczenie dwóch poziomych półek (wydzielajacych miejsce na piekarnik i mikro) oraz wycinanie i przybijanie na górze i na dole ,,pleców" słupka w zależności od wysokości tych drzwiczek. Skąd ja mam wiedzieć jak duze mają być te ,,plecy" Front na górne drzwi jest 60x35 a na dolne 60x57. Utknęliśmy w tym miejscu. Na całej długosci szafki sa te dziureczki do regulacji półek! Ani słowa w instrukcji jak to odmierzyć. Słupek jest z tych niższych czyli 211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie na temat planera kuchennego - od jakiegoś czasu nie mogę wydrukować projektu - na wydruku nie widać rzutów - jedynie cennik i podsumowanie na końcu. Czy tam trzeba coś specjalnego kliknąć? dodam, że kiedyś drukowałam bez problemu.

Pisałam do ikei ale nie byli uprzejmi odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję nad szafkami zrobić zabudowę karton gips (kofry). Czy szafki wiszące Ikei mają uszka do powieszenia wystające nad szafkę - jeśli tak, to o ile. Nie chciałabym, aby później szafka mi się nie zmieściła, albo zawisla zbyt nisko...

Ile wolnej przestrzeni powinnam zostawić nad linią górną szafek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu kuchni. Jeszcze nie jest kompletna, ale na świeżo mogę doradzić, żeby zaczynając ustawiać szafki wysokie stojace , w pierwszej szafce odkręcić nóżki delikatnie, np. o centymetr. Myślelismy że mamy dobrze wyrównaną podłogę. Pierwszą szafkę ustawiliśmy na zakręconych nogach (czyli na minimum) , potem zawiesiliśmy listwę do szafek wiszących i mimo porządnego przeliczenia gdzie ona ma wisieć wyszło tak że szafki wiszą maksymalnie nisko, a szafa stojąca (pierwsza) też jest maksymalnie nisko a jednak wystaje o kilka milimetrów ponad szafki. :bash: Oczywiście polecam tę listwę, kupiliśmy w markecie budowlanym za 13 zł i wieszanie szafek to była przyjemnosć :D i czuję że mam pewnie powieszone szafki! To pierwsza uwaga. Druga to bardzo polecam panele maskujące przy szafkach kremowych np. Adel. Najpierw zamontowaliśmy bez paneli - bo po co skoro sa białe. Potem dopiero jak dołożyłam na chwilę front do korpusu to zobaczyłam jak to jest różnica. Moje korpusy są białe, ale takie jakby niedokładnie pokryte tą farbą. natomiast ja zamontowaliśmy panele maskujace to kuchnia stała się bardziej elegancka- mała zmiana ale jednak te panele sa pokryte śliczną kremową, gładziutką powłoką :D

IMG_2539.jpg

IMG_2554.jpg

Edytowane przez seven...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po weekendzie dorzucę kolejne zdjęcia :) Przed nami montaż blatów i teraz mam pytanie- czy koniecznie trzeba mieć blat o szerokosci 62? Mam blat Ikei ale dosć wąską kuchnię i wolałabym mieć na równi z szafkami, albo wystający o centymetr? Można tak? czy jest wtedy nie wygodnie ? Po co blaty wystają po za szafki- czy dlatego, żeby ochronić je przed ewentualnym zabrudzeniem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...