Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tragedia!!!! Parę miesięcy temu kupiłam 3 szafki z ikei z frontami Bukowymi Adel - teraz chciałam dokupić resztę - i nie ma już tych frontów przestali produkować - chyba przestanę lubić ikeę - co mam zrobić - dokupić inne - będzie koszmarnie, zmnienić - 4 frontu duże do wymiany - macie jakiś pomysł - mają przecież gwarancję - a co jak by mi się popsuły? Ktoś był w podobnej sytuacji? Może macie jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia!!!! Parę miesięcy temu kupiłam 3 szafki z ikei z frontami Bukowymi Adel - teraz chciałam dokupić resztę - i nie ma już tych frontów przestali produkować - chyba przestanę lubić ikeę - co mam zrobić - dokupić inne - będzie koszmarnie, zmnienić - 4 frontu duże do wymiany - macie jakiś pomysł - mają przecież gwarancję - a co jak by mi się popsuły? Ktoś był w podobnej sytuacji? Może macie jakiś pomysł?

 

Magdazaba, a z Ikeą rozmawiałaś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze przestają sprzedawać rzeczy, ktore cieszyły się sporym zainteresowaniem a wprowadzają inne.

 

To prawda. Kupilam 1,5 roku temu komody z serii Malm, okleina dębowa, a teraz, jak chciałam dokupić taką komodę, to okazuje się, ze już nie ma koloru dąb, jest tylko dąb bielony. Na szczęście dokupienie komody nie było w moim przypadku bardzo ważne i w zasadzie obyłam się bez niej (zamówiłam u stolarza trochę inną), ale nieco to denerwujące, ze często wycofują takie bardzo popularne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdazaba a sprawdzałaś dostępność w innej ikei? Czasem warto zadzwonić do innego miasta i mają na stanie rzeczy, które gdzie indziej są już wysprzedane.

Najgorsze jest to, ze przestają sprzedawać rzeczy, ktore cieszyły się sporym zainteresowaniem a wprowadzają inne.

 

Pytałam się w ikei - nie robią transferów z innych miast - u mnie (Gdańsk) była wysprzedaż tych frontów - ale takie resztki że nic nie dobrałam. Wpadłam na pomysł ,żeby podciągnąć to pod reklamację - mają prawdopodobnie zapewnić serwis i niezmnienność przez 2 lata - to może mi wymienią te zakupione na inne, dopłacić mogą nawet różnicę i dokupię już komplet innych. Może się uda tak załatwić sprawę - może ktoś był w podobnej sytuacji i podpowie jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdazaba, ja przygotowywałam projekt kuchni pod wyspę GIMAN. Kiedy pojechałam do Ikea okazało się, że ją wycofali. A tu kable, kontakty na środku pomiędzy kuchnią i pokojem. Jednak w moim przypadku to nie był problem, bo zamówiłam gdzie indziej blaty i wyspę się z nich sklepało. Ale w Twoim przypadku tak łatwo już nie ma. Ręce i piersi opadają. Spróbuj z nimi przedyskutować sprawę i podciągnąć pod reklamację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu kuchni. Jeszcze nie jest kompletna, ale na świeżo mogę doradzić, żeby zaczynając ustawiać szafki wysokie stojace , w pierwszej szafce odkręcić nóżki delikatnie, np. o centymetr. Myślelismy że mamy dobrze wyrównaną podłogę. Pierwszą szafkę ustawiliśmy na zakręconych nogach (czyli na minimum) , potem zawiesiliśmy listwę do szafek wiszących i mimo porządnego przeliczenia gdzie ona ma wisieć wyszło tak że szafki wiszą maksymalnie nisko, a szafa stojąca (pierwsza) też jest maksymalnie nisko a jednak wystaje o kilka milimetrów ponad szafki. :bash: Oczywiście polecam tę listwę, kupiliśmy w markecie budowlanym za 13 zł i wieszanie szafek to była przyjemnosć :D i czuję że mam pewnie powieszone szafki! To pierwsza uwaga. Druga to bardzo polecam panele maskujące przy szafkach kremowych np. Adel. Najpierw zamontowaliśmy bez paneli - bo po co skoro sa białe. Potem dopiero jak dołożyłam na chwilę front do korpusu to zobaczyłam jak to jest różnica. Moje korpusy są białe, ale takie jakby niedokładnie pokryte tą farbą. natomiast ja zamontowaliśmy panele maskujace to kuchnia stała się bardziej elegancka- mała zmiana ale jednak te panele sa pokryte śliczną kremową, gładziutką powłoką :D

 

No super. Też za miesiąc kupuję tam kuchnię i myślałem właśnie o wieszaniu na listwie. Pytanko: jak montowaliście zawieszki? z jakimś odsadzeniem od pleców szafki, czy tak żeby z plecami licowało?

THX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu maja byc promocje na kuchnie.

 

Czy wiesz coś więcej na ten temat? Kojarzę trzy rodzaje promocji na kuchnie IKEA: gratisowy transport na terenie i w okolicach miasta, w którym mieści się dana IKEA, gratisowy montaż (przy określonych warunkach) i zwrot części kosztów w bonach do wykorzystania w IKEA. Dwie pierwsze mnie nie interesują, trzecia owszem :)

 

Czy ktoś może kojarzy jak to wyglądało w poprzednich latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic mebelki ikeowskie, ale sprzet "obcy". Montować będziemy albo sami, albo przy pomocy jakiegoś speca od montażu, jednak nie ikeowskiej ekipy - mieszkamy za daleko.

Okap nie problem, płyta nie problem, zlew też chyba nie będzie kłopotem.

Wybrałam słupek 233cm z miejscem na piekarnik i mikrofalę, mam też zamiar umieścić zmywarkę w zabudowie, 60kę, panel schowany.

Czy każdy sprzęt będzie mi do tych szafek pasował, czy na coś mam zwrócić szczególną uwagę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest jedynie lodówka.

Zestaw piekarnik + mikrofalówka - pasują prawie wszystkie (generalnie chodzi o to, aby suma wysokości była mniejsza lub równa podanej w rozpisce). W zestawie z szafką jest zaślepka do zamontowania nad sprzętem (jeśli kupujesz ichni sprzęt, również się ją wykorzystuje) - docina się ją na wymiar przy montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...