Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lodówkę mam zaplanowaną wolnostojącą.

A co ze zmywarką?

Ktoś ma "obcą", nieikeowską, w ichniej zabudowie?

 

My mamy wszystko obce :) Zmywarka (wprawdzie 45cm, ale to bez różnicy), piekarnik, płyta, lodówka zabudowana. Nie ma żadnego problemu z montażem innego AGD niż Ikeowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Planujemy zakupić meble kuchenne ikea, kolor dąb. W sklepie do tych mebli był biały blat, który wyglądał ładnie ale mam wątpliwości co do użytkowania białego blatu. Boję się przebarwień, plam itp, może lepszym wyjściem jest czarny blat? Proszę posiadaczy białych i czarnych blatów o rady, ponieważ niedługo muszę podjąć decyzję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super. Też za miesiąc kupuję tam kuchnię i myślałem właśnie o wieszaniu na listwie. Pytanko: jak montowaliście zawieszki? z jakimś odsadzeniem od pleców szafki, czy tak żeby z plecami licowało?

THX!

 

te białe zawieszki? to my zamontowaliśmy żeby były równo z plecami, żeby tylko te srebrne ,,łapki" wystawały. Ale u nas szafki opieraja sie na dole na płytkach na ścianie, które mają 1 cm grubości. Myślę, że mogliśmy lekko je cofnąć wgłąb szafki, a nie na równi z plecami bo mamy skęcone na maksa a i tak leciutko odstają od kafelek.

 

Chce kupic mebelki ikeowskie, ale sprzet "obcy". Czy każdy sprzęt będzie mi do tych szafek pasował, czy na coś mam zwrócić szczególną uwagę??

 

My mamy tak w zabudowie Piekarnik Siemensa, zmywarkę 60 i płytę Boscha

 

W zestawie z szafką jest zaślepka do zamontowania nad sprzętem (jeśli kupujesz ichni sprzęt, również się ją wykorzystuje) - docina się ją na wymiar przy montażu.

 

a ja nie miałam tej zaślepki :eek: nie kojarzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do montażu piekarnika nie ikeowskiego. Mam już zamontowany w kuchni Lidingo na dole, z lewej strony mam szuflady (80-tka), a z prawej wąską szafkę na wino. Problemem jest to, że w szufladach nie mogę trzymać przypraw ani mącznych różności, bo przy włączonym piekarniku we wnętrzu szuflad jest za gorąco. Moje pytanie brzmi: jak macie zamontowany piekarnik ? Czy jest czymś oddzielony od szafki stojącej obok ?

I jak zapewniliście wentylację piekarnikowi i płycie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie miałam tej zaślepki :eek: nie kojarzę...
A masz słupek z mikrofalówką nad piekarnikiem, szafka na 211/233? Jeśli tak, to widocznie masz agd równo wpasowane. Ja mam dziurę nad mikrofalówką a pod najwyższą szafką - blenda ma ok 6cm.

 

Mam pytanie co do montażu piekarnika nie ikeowskiego. Mam już zamontowany w kuchni Lidingo na dole, z lewej strony mam szuflady (80-tka), a z prawej wąską szafkę na wino. Problemem jest to, że w szufladach nie mogę trzymać przypraw ani mącznych różności, bo przy włączonym piekarniku we wnętrzu szuflad jest za gorąco. Moje pytanie brzmi: jak macie zamontowany piekarnik ? Czy jest czymś oddzielony od szafki stojącej obok ?

I jak zapewniliście wentylację piekarnikowi i płycie ?

Co to za piekarnik? Mój sąsiaduje z cargo, gdzie trzymam m.in. mąkę. Oddzielony oczywiście dwoma ściankami (od szafki z agd i szafki z cargo), w szafce obok nic się nie nagrzewa. Wentylację piekarnik ma tyłem do góry oraz z przodu (fabryczną).

 

Płyta indukcyjna specjalnej wentylacji nie ma, nawet nie zrobiłam pierwszej szuflady ślepej, tylko normalną. Jest w niej ciepło jedynie przy bardzo długim gotowaniu (>2h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz słupek z mikrofalówką nad piekarnikiem, szafka na 211/233? Jeśli tak, to widocznie masz agd równo wpasowane. Ja mam dziurę nad mikrofalówką a pod najwyższą szafką - blenda ma ok 6cm.

 

Co to za piekarnik? Mój sąsiaduje z cargo, gdzie trzymam m.in. mąkę. Oddzielony oczywiście dwoma ściankami (od szafki z agd i szafki z cargo), w szafce obok nic się nie nagrzewa. Wentylację piekarnik ma tyłem do góry oraz z przodu (fabryczną).

 

Płyta indukcyjna specjalnej wentylacji nie ma, nawet nie zrobiłam pierwszej szuflady ślepej, tylko normalną. Jest w niej ciepło jedynie przy bardzo długim gotowaniu (>2h).

 

To Samsunt Bt62TDBCT. Czyli piekarnik od mąki oddzielają tylko u ciebie ścianki szafek ? Nic więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanko: jakie front dalibyście na lodówce? , ja myślałam o białym abstrakcie. Kuchnia ma być albo z frontami nexus braz + biały abstrakt lub nexus czarnobrązowy + abstrakt. Te szafki które będą tworzyć barek będą przycięte do 40 cm głębokości, a na nich blat o szerokości 62 cm czy to wystarczy aby się wygodnie siedziało na stołkach barowych, bo myślałam o takich: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00116859.

Poniżej zdjęcia kuchni

kuchnia 1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Samsunt Bt62TDBCT. Czyli piekarnik od mąki oddzielają tylko u ciebie ścianki szafek ? Nic więcej ?

dokładnie tak. Z drugiej strony mam ściankę szafki i panel maskujący - również jest zimny w czasie pieczenia.

Mój piekarnik to Electrolux, podobne funkcje ma co Twój, cena ciut niższa. Żaden szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanko: jakie front dalibyście na lodówce? , ja myślałam o białym abstrakcie. Kuchnia ma być albo z frontami nexus braz + biały abstrakt lub nexus czarnobrązowy + abstrakt. Te szafki które będą tworzyć barek będą przycięte do 40 cm głębokości, a na nich blat o szerokości 62 cm czy to wystarczy aby się wygodnie siedziało na stołkach barowych, bo myślałam o takich: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00116859.

Poniżej zdjęcia kuchni

 

aha i jeszcze jedno pytanie: myślałam o takiej tapecie na ścianę przy lodówce co myślicie? http://www.artofwall.com.pl/go/_info/?user_id=1435&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj w ikei - pytałam się o te moje nieszczęsne szafki kuchenne i ich fronty, których już nie produją, a ja mam tylko połowę kuchni. Powiedzieli, że nie ma sprawy - mogę te fronty oddać i kupić inne. Super. A tak na marginesie - to sprzedający powinien nam powiedzieć, że te fronty będą wycofane - sprzedawca to już wie rok wcześniej, a nam nie powiedział, chociaż go pytałam o dostępność za rok, bo wiedziałam, że kuchnię będę kupowała na ratu.

W końcu humor mi się poprawił - tylko jakie teraz fronty wybrać, aby znów ich nie wycofali, bo z racji finansów - słupek do zabudowy piekarnika musi poczekać. Mój mąż się śmieje - kup i oddaj znowu to będziesz miała co jakiś czas nową kuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś przeżyłam podobną przygodę. Jakiś czas temu kupiłam dół kuchni z czarnym frontem Applad, a gdy wczoraj chciałam dokupić górę okazało się, że fronty są wycofywane i nie ma ich już na stanie. Na szczęście udało się zarezerwować ostatnie sztuki frontów w Ikei w innym mieście, ale i tak mam żal, że sprzedający nie uprzedził mnie, gdy kupowałam dolne szafki, że seria będzie wycofywana. Zwłaszcza, że było to nie tak dawno temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś przeżyłam podobną przygodę. Jakiś czas temu kupiłam dół kuchni z czarnym frontem Applad, a gdy wczoraj chciałam dokupić górę okazało się, że fronty są wycofywane i nie ma ich już na stanie. Na szczęście udało się zarezerwować ostatnie sztuki frontów w Ikei w innym mieście, ale i tak mam żal, że sprzedający nie uprzedził mnie, gdy kupowałam dolne szafki, że seria będzie wycofywana. Zwłaszcza, że było to nie tak dawno temu...

 

Mnie Pan z reklamacji poinformował, że sprzedawcy powinni o wszystkm wiedzieć i mówić. Ale jak widać nie tylko ja zostałam tak potraktowana - pytałam, się czy za rok też będą fronty dostępne, bo wiedziałam, że kuchnia będzie się rodzić w bólach i długo. Ale mam nadzieję, że skończy się wszytsko dobrze - jeszcze frontów nie wymieniłam - mam zamiar tym razem kupić już do wszystkich szafek - nawet jak jeszcze ich nie będzie - niestety muszę kupować powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy. Niestety raczej średnie doświadczenie. Jako zdeklarowany fan IKEA jestem zawiedziona. Do kupna przymierzaliśmy się od dobrych kilku miesięcy, bo cały czas brakowało a to szafki, a to blatu, a to piekarnika. Oczywiście nie było szans, żeby cokolwiek zarezerwować czy przynajmniej uzyskać wiarygodną informację kiedy wszystko będzie. Byliśmy zdani na sprawdzanie przez ich stronę, gdzie jednego dnia pokazywało, że jest na przykład 170 cokołów, a kilka godzin później, że nie ma ani jednego. Piekarnik, że dostawa dnia x, dzień przed domniemaną dostawą, że jednak dnia y. Itd. Itp. W końcu złapaliśmy moment, że wydawało się jest wszystko i od razu ciach, pojechaliśmy. W sklepie okazało się, że ilości, które pokazuje system niekoniecznie zgadzają się z rzeczywistością i żeby skompletować mniej więcej całość musimy kupować w 2 IKEAch. Na miejscu pani (zero uśmiechu, rozmowy, porad, normalnie szok) wzięła moją wizualizację z Plannera, w 5 minut zrobiła zamówienie i do widzenia. W między czasie podchodzili do niej inni sprzedawcy, jak i kupujący i nie było, że 'przepraszam, jestem zajęta', tylko z każdym gadała. No kurcze, jak się wydaje tyle kasy na kuchnię to się oczekuje, że przynajmniej przez te 5 minut sprzedawca poświęci Ci 100% swojej uwagi!! Ech... ale wszystko to nic. Najgorsze, że musieliśmy jeździć po całej (rozkopanej) Warszawie po magazynach - taka firma, a ZERO oznaczeń jak do nich trafić, pół dnia na to straciliśmy i tak na marginesie, pierwszy raz spotkałam się z tym, że coś z IKEA trzeba odbierać z magazynów zewnętrznych. Ten z Janek spoko, prosta droga, ale ten od Targówka...@#$%^&!! A w magazynie okazało się, że Pani sprzedała nam rzeczy, których chwilowo jednak nie ma (tutaj duży plus, bo na własny koszt nam je dowiozą). Dwóch frontów w ogóle nie ma i nie wiadomo kiedy będą, więc mimo szczerych chęci kupienia CAŁOŚCI i pójścia na kompromis we wszystkim byle tylko to za jednym zamachem kupić (na przykład wzięliśmy najdroższe blaty - jedyne tego dnia dostępne) po prostu się nie dało :( W związku z wchodzeniem nowego katalogu denerwuję się, że to czego nam brakuje już się nie pojawi i zostaniemy w czarnej d..dziurze :) Wkrótce zabieram się do składania, więc pewnie pojawią się pytania :)

 

Na przykład o panele maskujące: wycinamy tylko na tą płaszczyznę, którą widać po zawieszeniu szafek czy panel idzie po całości, w sensie po całym boku szafki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład o panele maskujące: wycinamy tylko na tą płaszczyznę, którą widać po zawieszeniu szafek czy panel idzie po całości, w sensie po całym boku szafki?

 

Generalnie panel idzie na to co widać. Przy szafkach wiszących zwykle jest to jednak cały bok. U mnie w jednym miejscu panel 'wypełnia' szparę między szafką wysoką a ścianą - tam jest tylko cienki pasek (widać tylko szczyt tego paska) - reszta panelu maskującego została wykorzystana przy innych elementach.

 

A co do obsługi w Ikea - trafia się naprawdę różnie. My byliśmy na 'warsztatach' z projektowania u nich i prowadził je jeden z pracowników - bardzo kompetentny i zaangażowany. Z ostatecznym planem trafiliśmy jednak do pani 'wszystko mam w nosie' po czym do pana 'tak się nie da'. Heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam 2 pytania:

- Czy amortyzatory do zawiasów idą tylko na dolny zawias drzwiczek?

- Jaka jest głębokość szafki stojącej razem z drzwiczkami? Na razie nie zakładam drzwi, a jest to dla mnie istotne. Czy ktoś mógłby u siebie zmierzyć? Na stronie IKEA jest 60cm, ale wydaje mi się, że będzie ciut mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...