Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak myślicie jak rozwiązać sprawę z szafkami okapowymi? Chcę mieć okap w jednej linii z szafkami wiszącymi, do tego mam 2 niskie szafki okapowe, zostaje 18cm. I teraz:

 

 

opcja 1: okap+szafka+szafka+na samej górze panel maskujący 18cm

 

Bez tytu?u2.jpg

 

 

 

czy opcja nr 2: okap+szafka+panel maskujący 9cm+szafka+panel maskujący 9cm

 

Bez tytu?u3.jpg

 

?? :)

 

czy opcja nr 3: dać panel w środek ( i wtedy górna okapowa jest na tej samej wysokości co okapowa nad lodówką) albo szukać jakichś półeczek (typu kostki) tylko wszędzie są 20cm, a ja mam tylko 18....

Edytowane przez Aga-Białystok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej, mam 2 pytania:

- Czy amortyzatory do zawiasów idą tylko na dolny zawias drzwiczek?

- Jaka jest głębokość szafki stojącej razem z drzwiczkami? Na razie nie zakładam drzwi, a jest to dla mnie istotne. Czy ktoś mógłby u siebie zmierzyć? Na stronie IKEA jest 60cm, ale wydaje mi się, że będzie ciut mniej.

 

Podpisuję się pod tym zapytaniem.

Aga-Bialystok - to ze względu na blat nie-IKEOWY?

Gdzie robiłaś zakupy, na Targówku? Gdzie oni maja magazyn?

Edytowane przez mefiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym zapytaniem.

Aga-Bialystok - to ze względu na blat nie-IKEOWY?

Gdzie robiłaś zakupy, na Targówku? Gdzie oni maja magazyn?

 

Hej mefiko, nie, akurat blat mam 62 ikeowy, ale mam układ zabudowy w L i ta krótsza część ma się schować w wykuszu, a jeśli ma równo 60cm głębokości to coś się nie zapowiada. Chodzi o 3-5mm, więc nie wiem czy ścinać szafkę czy da się upchnąć. Sama nie mogę tego sprawdzić, bo nie mam powycinanych dziur w plecach szafki (kraniki, wężyki, itd) i nie mogę jej docelowo dosunąć. Ponawiam prośbę, dobrzy ludzie, o zmierzenie :)

 

Magazyn targówkowy jest bodajże na Staniewickiej 5. To jest niby 4km - chyba w linii prostej :) Ich mapka, którą dostaniesz w IKEA jest nieaktualna ze względu na remont mostu. Nie da się skręcić ani w Głębicką ani w następną (chyba Wysockiego czy jakoś tak). Niestety nie wiem jak tam dojechaliśmy, bo kierowca włączył CBradio, zapuścił jakiś slang ('Hej Muminki....' :) ) i warszawscy kierowcy nas pokierowali.

 

Magazyn jankowy jest natomiast w Łazach (czy jakoś tak). Prościutka droga, jedziesz szosą krakowską aż zobaczysz napis IKEA, w stronę Krakowa :)

Mam nadzieję, że pomogłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem świeżo po montażu kuchni Lidingo przez ekipę współpracującą z Ikea Kraków. 14 szafek - ok 10 godzin. Fachowo, szybko, czysto, z doradzaniem - tylko trochę drogo :-). Ale jak się nie ma w tym kierunku zdolności to trzeba płacić.

Zamówiłam w poniedziałek, przyjechały we wtorek, zmontowane były w czwartek. Ikea Kraków - OK.

 

http://img801.imageshack.us/img801/3239/dscf8024u.jpg

http://img804.imageshack.us/img804/5308/dscf8026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atika, agula, dziękuję za wypowiedzi :) Ja właśnie się waham pomiędzy opcją nr 2 a opcją nr 3. Ale bardziej skłaniam się ku opcji nr 3. Jeszcze się zastanowię... :) Brakujących elementów wciąż mi nie dosłali (sic!), więc tak jakby mam czas... Generalnie duży minus dla IKEA, znów. 3 dni zabrało im samo sprawdzenie, że rzeczywiście zapłaciłam i nie dostałam towaru. Teraz sprawdzają dlaczego części nie dojechały do mnie. Sprawdzają, sprawdzają... Wczoraj mieli zadzwonić, nie zadzwonili.... Moja ekipa czeka, urlop czeka... Ech....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nad narożną 120 dałam szafkę żaluzjową po miesiącu z kawałkiem używania wiem, ze to był strzał w 10!!

 

A jakiej głębokości jest Twoja szafka żaluzjowa, bo wygląda na 60, a w Ikei z tego co wiem są tylko takie o głębokości 35cm?

Edytowane przez velvet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

CCAYA brawo za konsekwencje w urządzeniu kuchni :) Lidingo idealnie pasuje do starego klimatu. Pokaż jak już urządzisz cała kuchnię, dodasz wino , jakieś ściereczki, kwiatki- jestem bardzo ciekawa :) Błagam tylko nie kupuj jakiegoś plastikowego czajnika ;)

 

Ktoś mi się pytał o moje fronty- odpowiedź Adel White :) obiecuję, że w weekend cyknę fotki, bo nadal tam nie mieszkamy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atika, to zależy jakie nóżki, jest kilka rodzajów, ozdobne, pod cokoły, itp. Moje (faktum) mają regulację od 14.5 do 18.00. Szafka ma 70. Do tego dolicz grubość blatu - też są różne, ikeowskie od 2.8 do 7.6.

 

 

Dzięki bardzo.

Ale cokoły sa tylko 16 z tego co widzę - więc 70 + 16 + ewentualny blat. (chyba wezmę taki 3,8cm z Kronopolu)

Więc niech przygotują wszystko na 90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...