Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Byłam kilka dni temu w Ikea w Katowicach, miałam podjąc ostateczną decyzję co do wyboru kuchni : Ramsjo czy Lidingo.

Stałam i gapiłam się na fronty chyba z godzinę. Tak się składa,że nie widziałam u nikogo " na żywo" tych kuchni, tylko tyle, co tu na forum, więc dopiero w sklepie mogłam zobaczyć co i jak. Fronty były tak nieszczęśliwie oświetlone,że Ramsjo przechodziło w odcień różowy, Lidingo wyglądało strasznie plastikowo, a Stat zalatywał na zielonkawo. Może jakby nie były ustawione koło siebie, to odbiór byłby inny, a tak wyglądały nieciekawie.

W końcu zrobiłam tak - kupiłam po jednym małym froncie z Lidingo i Ramsjo, przyłożyłam do moich płytek w świetle zachodniego słońca i ...byłam zachwycona :-)

i wreszcie spokojna, bo ze sklepu wyjechałam strasznie zdołowana.

Teraz tylko mam dylemat, które meble wybrać, bo obie serie bardzo mi się podobają.

 

To '' wtrącenie " z postem to dla takich laików jak ja, którzy kierują się tylko i wyłacznie tym co zobaczą w sklepie i się zastanawiają, czym ludziska się tak zachwycają. Teraz potwierdzam - fronty są piękne. Tylko oświetlenie w Ikea w Katowicach mają badziewiate.

Czy w innych sklepach też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroowka :) strasznie dziękuję za zdjęcia :) super ładna ta kuchnia :)

powiedz mi proszę jak z użytkowaniem:

* widać palce mocno na tych szafkach? Jak sprawdzałam w sklepie to na innych kolorach było widać a na szarym wydawało mi się, ze nie bardzo.

* czy blat drewniany jest funkcjonalny, nie niszczy się? Nigdy nie miałam drewnianego

* nie widać przez szpady białych szafek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam kilka dni temu w Ikea w Katowicach, miałam podjąc ostateczną decyzję co do wyboru kuchni : Ramsjo czy Lidingo.

Stałam i gapiłam się na fronty chyba z godzinę. Tak się składa,że nie widziałam u nikogo " na żywo" tych kuchni, tylko tyle, co tu na forum, więc dopiero w sklepie mogłam zobaczyć co i jak. Fronty były tak nieszczęśliwie oświetlone,że Ramsjo przechodziło w odcień różowy, Lidingo wyglądało strasznie plastikowo, a Stat zalatywał na zielonkawo. Może jakby nie były ustawione koło siebie, to odbiór byłby inny, a tak wyglądały nieciekawie.

W końcu zrobiłam tak - kupiłam po jednym małym froncie z Lidingo i Ramsjo, przyłożyłam do moich płytek w świetle zachodniego słońca i ...byłam zachwycona :-)

i wreszcie spokojna, bo ze sklepu wyjechałam strasznie zdołowana.

 

Gahan i jak? Wybór dokonany? Ja też waham się pomiędzy Ramsjo a Lidingo. Ten drugi front jednak jest bardziej kremowy (tak jak opisują dziewczyny). W "mojej" Ikei oba stały niedaleko od siebie i Ramsjo jest bielszy. A jaki blat będziesz dobierać?

Teraz tylko mam dylemat, które meble wybrać, bo obie serie bardzo mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroowka :) strasznie dziękuję za zdjęcia :) super ładna ta kuchnia :)

powiedz mi proszę jak z użytkowaniem:

* widać palce mocno na tych szafkach? Jak sprawdzałam w sklepie to na innych kolorach było widać a na szarym wydawało mi się, ze nie bardzo.

Palców w sumie nie widac, bo sie drzwiczek nie dotyka. Dotyka sie tylko uchwytów i na nich widać palce, bo to stal nierdzewna, a ona duuużo trudniejsza w utrzymaniu czystości. Na frontach widać jak coś sie nachlapie, ale za to łatwo schodzi na mokro, później musisz przetrzeć na sucho, żeby nie zostały mazy. Taki urok wysokiego połysku :) ale nei jest taki trudny jak sie spodziewałam.

* czy blat drewniany jest funkcjonalny, nie niszczy się? Nigdy nie miałam drewnianego

Mój właśnie nie drewniany i nie z Ikea. To klon vancouver z firmy Pfleiderer. Jest 2 cm węższy niż te z Ikea, więc było ciut kombinacji.

* nie widać przez szpady białych szafek?

Patrząc prosto z przodu troszkę widać, ale zobacz że na żadnym zdjęciu już nie :) i na co dzień też tego nie zauważam.

Proszę daj jeszcze znać jakie drzwi masz we wnętrzach, bo są super

Drzwi mam z DRE, najprostszy model bez żadnych szybek, kolor Klon. Jedne zwykłe, drugie przesuwne. Do nich był dobierany blat w kuchni, a do blatu brzozowy stół z Ikea.Wszystko ma podobny odcień.

 

Fajny masz domek w stopce :) zaraz idę doczytać i dooglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VUITTON,

tak, Lidingo jest bardziej kremowy niż Ramsjo, ale różnica jest niewielka.

Przyznam,że przed wyborem Ramsjo powstrzymała mnie tylko jedna sprawa - front jest tak skonstruowany,że obawiam się,iż trudno mi będzie zachować w czystości te wszystkie rowki. Wprawdzie dziewczyny tu na forum zapewniały,że nie jest tak źle. Dla mnie prześwitujące słoje drewna w Ramsjo są piękne, niestety moja " praktyczna wyobraźnia" robi swoje i dlatego wybrałam Lidingo, która ma bardziej opływowe fronty i myślę,że będzie mi o wiele łatwiej czyścić.

Drugi powód za Lidingo - posiada przeszklone fronty ze szprosami ( a takie szafki sobie upatrzyłam ), a Ramsjo jest bez szprosów.

Więc będzie Lidingo ;-)

A blat ? Dębowy, olejowany. Zakochałam się w nim :-) I chociaż wiem,że wymaga trochę więcej uwagi niż laminat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny.......czy ja dobrze widzę?????? Na stronie IKEA nie ma frontów RAMSJO? Wszedł nowy katalog i wycofali czy jak???????????

 

 

Ehhhhhh....chyba fałszywy alarm....kliknęłam w szafkę narożną, wybrałam Ramsjo, wybrałam sklep i pokazało mi "towar niedostępny" ale na kolejnej szafce pokazało, że jednak Ramsjo dostępny...nie wiem czy się obawiać? :bash:

Edytowane przez VUITTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofala wygląda rzeczywiście nieciekawie.

Rozumiem, że ociera sie o piekarnik przy otwieraniu i dlatego wygląda jak wygląda ...

 

A montażyści zapomnieli dać coś pomiędzy mikro a piekarnik ?? czy nic się tam nie wkłada ?? Gdzie tkwi błąd ??

 

Wygląda na to że użyto zwykłych kołków pod półkę na której stoi mikrofalówka.

Do tych półek są dołączane kołki w kształcie odwróconego L podnoszące półkę wyżej i zwiększające dystans pomiędzy sprzętem.

Sprawdż to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój właśnie nie drewniany i nie z Ikea. To klon vancouver z firmy Pfleiderer. Jest 2 cm węższy niż te z Ikea, więc było ciut kombinacji.

mogłabyś zdradzić jak sobie z tym poradziliście? też bym chciała inny blat niż Ikea, ale właśnie te szerokości...musiałabym przycinać z szerokości 80cm. lub nawet 120cm. więc strasznie duuużo odpadu do wyrzucenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...