Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mogłabyś zdradzić jak sobie z tym poradziliście? też bym chciała inny blat niż Ikea, ale właśnie te szerokości...musiałabym przycinać z szerokości 80cm. lub nawet 120cm. więc strasznie duuużo odpadu do wyrzucenia :(

 

Blat wzięłam 60cm. Mam położone płytki na grubość 1,5 cm, specjalnie tak "grubo". Płytki zaczynają się nad szafkami bez blatu, a blat jest dosunięty do tych płytek. Tak to sobie wymyśliłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam jakiś czas temu, że mi fronty adel buk kuchenne wycofali - byłam w sobotę w ikei z tymi frontami - przyjęli bez gadania, dostałam zwrot pieniędzy w postaci karty podarunkowej i od razu kupiłam nowe - tych może nie wycofają, bo została mi do kupienia tylko słupek pod piekanik i front do zmywarki - niestety te zakupy muszą znów trochę poczekać- jak znowu przestaną produkować to znów oddam!

Facet w ikei mówił, że istnieje jeszcze możliwość zamówienia frontów prosto z fabryki - ja już się nastawiłam na wymianę - wróciłam o tych pierwotnie wybranych sosna fagerland bejca - klasyczne i pasujące mi do kuchni. Ale informacja o zamówieniach z fabryki może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowa:-) ale postanowiłam napisac gdyż jestem od piatku posiadaczką pierwszej kuchni w życiu- jest to kuchnia Lindigo z Ikei oraz blat orzech laminowany (chorowałam na ikeowski drewniany dębowy ale po odwiedzeniu sklepu zdecydowałam sie troszke za namową męża na laminowany) .Postanowiłam że kupie dodatki typu chlebak, deska do krojenia drewniane i bedzie ok. Na montaż musze troszke poczekać ale jak tylko będzie to wkleje zdjęcia.Na podłodze w kuchni będzie Arkesia z paradyża w kolorze beżowym z połyskiem. i tu pytanie do Was- jakie płytki wybralibyście na ścianę w kuchni między meblami zeby wszystko ze sobą sie komponowało ładnie? białe? czy może bezowe?mat czy połysk?

 

co do sprzętu to z Ikei wybraliśmy tylko okap

Teraz szukamy całej reszty

może ktoś z was może mi polecić biały zlew 60-ke? bede wdzieczna

Edytowane przez MMartka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę montować Lidingo, marzył mi się biały ceramiczny zlewozmywak,ale Damsjo jest trochę za ciężki do mojej niewielkiej kuchni, nawet jednokomorowy :-(

Poza tym, KONIECZNIE chcę mieć zlewozmywak (jednokomorowy) z ociekaczem - na umyte jarzyny, czy mokry garnek. Blat będzie dębowy, więc nie bardzo wyobrażam sobie odkładanie mokrych rzeczy na np.ściereczkę obok zlewozmywaka.

I tu mam pytanie - czy warto się decydować na stalowe zlewy z Ikei? Jak się je użytkuje? Czy trzeba się z nimi bawić w sensie - wycierać do sucha,żeby jakoś przyzwoicie wyglądały?

Myślałam jeszcze o metalowym z fakturą lnu. Na granitowe czy inne ceramiczne nie z Ikei nie bardzo mogę sobie teraz pozwolić:-(

Doradźcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, po 2 latach śledzenia tego wątku i ja mogę wrzucić swoją wymarzoną kuchnię IKEA :) Brakuje jeszcze cokołów (będą czarne), półek po bokach szafki zlewozmywakowej (będą cięte z blatu) i zasłonek (muszą się uszyć... ). A tak poza tym już jest ok i bardzo ją lubię :) W szafkach z drzwiczkami polecam zamontować wysuwane kosze. No i wszędzie amortyzatory, amortyzatory i jeszcze raz amortyzatory - zamykanie szuflad z tym charakterystycznym PING! wciąż cieszy jak za pierwszym razem :) Pozdrawiam!

 

malinki 008.jpg malinki 005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga-Białystok, masz bardzo ciekawy rozkład kuchni,

Widzę,że piekarnik z Ikei, jak się sprawuje? A lodówka ? Także z ikei?

 

MonkaD, czy blat z DLH wyszedł jakoś korzystniej - pod względem ceny czy wyglądu?

Ja też ułożyłam w kuchni płytki ecru, z połyskiem, z Cerkoloru. Myślę,że nie będę żałować, jednak jakoś trzeba praktycznie ścianę ochronić przed pryskającym tłuszczem, czy innymi zachlapaniami. A ja nie mam zamiaru "certolić" się z moją kuchnią. Ma być łatwa w utrzymaniu czystości.Gdybym miała nowoczesną kuchnię, to na 100% dałabym szkło na ścianę, a pod nią tapetę - co jakiś czas można szybko i łatwo odmienić kuchnię bez wielkich nakładów. Szybę świetnie się myje,no i żadnych fug :-)

Edytowane przez gahan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, po 2 latach śledzenia tego wątku i ja mogę wrzucić swoją wymarzoną kuchnię IKEA :) Brakuje jeszcze cokołów (będą czarne), półek po bokach szafki zlewozmywakowej (będą cięte z blatu) i zasłonek (muszą się uszyć... ). A tak poza tym już jest ok i bardzo ją lubię :) W szafkach z drzwiczkami polecam zamontować wysuwane kosze. No i wszędzie amortyzatory, amortyzatory i jeszcze raz amortyzatory - zamykanie szuflad z tym charakterystycznym PING! wciąż cieszy jak za pierwszym razem :) Pozdrawiam!

 

[ATTACH=CONFIG]74130[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]74131[/ATTACH]

Bardzo przyjemna kuchnia. Ostatnio mam słabość do ikeowych kuchni i skandynawskiego designu. Pozdrowienia z okolic Białegostoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...