Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kala, asizo, miło mi, dziękuję! :wiggle:gahan, lodówka nie jest z IKEA, to Siemens, natomiast piekarnik...poza tym, że piecze mi jak na razie same zakalce, jest ok ;) Szybko i wyjątkowo mocno się nagrzewa, bardzo łatwo czyści, użytkuję go od niedawna, więc trudno mi coś więcej na razie powiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kala, asizo, miło mi, dziękuję! :wiggle:gahan, lodówka nie jest z IKEA, to Siemens, natomiast piekarnik...poza tym, że piecze mi jak na razie same zakalce, jest ok ;) Szybko i wyjątkowo mocno się nagrzewa, bardzo łatwo czyści, użytkuję go od niedawna, więc trudno mi coś więcej na razie powiedzieć.

 

Oj, a ja mam właśnie zamiar kupić właśnie ten piekarnik:-( a używany będzie często, bo i ciasta,i mięsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Aleksandryta :) Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaka jest jej powierzchnia, z 10m2 może. Zabudowy jest 3.30mb (blat 3.70mb) + witryna na książki kucharskie i obrusy.

 

Krokusik, wiem o co Ci chodzi, przyzwyczaisz się :) Inaczej być nie może. Fronty szafek muszą być zlicowane, natomiast głębszy blat lepiej wygląda i jest bardziej praktyczny.

 

Kala, olejuję 2 miesiąc olejem Behandla. Zużyłam już całą puszkę 0,7, zaczynam kolejną. Na początku byłam przerażona; mimo, że blat jest fabrycznie zaolejowany woda wsiąkała błyskawicznie pozostawiając plamy. I tak było przez pierwsze 2-3 tygodnie mimo codziennego lub prawie codziennego olejowania. Na szczęście to już przeszłość :) Dokładnie wycierałam wodę, ewentualne plamy przecierałam papierem ściernym i wytrwale olejowałam aż w końcu blat przestał przyjmować zabrudzenia. Krople stoją na blacie jak na szkle, blat łatwo się czyści, odetchnęłam ;) Teraz wcieram olej raz w tygodniu lub rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja smaruję blat olejem z firmy Biofa, raz na trzy miesiące. Różni się tym od oleju z Ikea, że za pierwszym razem wysmarowałam blat tylko dwa razy i już nie przyjmował wody. Daje tłustszą powłokę na blacie niż ikeowski. Tyle że jest droższy. Jedno mi się nie spodobało: troszkę mi się blat zażółcił. I dlatego mam pytanie do Agi: czy ty zauważyłaś u siebie coś takiego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, fajna ta twoja kuchnia. Podobają mi się nietypowe wnęki na książki kucharskie! i ten czarny pas pod sufitem :)

 

Muchas gracias, projekt własny ;) Jeśli chodzi o wnęki to wszędzie dałam na spód białą glazurę - znacznie ułatwia to wycieranie kurzu i oliwę czy flaszkę jakąś bez obaw można wstawić.

wn 002.JPG

wn 002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja smaruję blat olejem z firmy Biofa, raz na trzy miesiące. Różni się tym od oleju z Ikea, że za pierwszym razem wysmarowałam blat tylko dwa razy i już nie przyjmował wody. Daje tłustszą powłokę na blacie niż ikeowski. Tyle że jest droższy. Jedno mi się nie spodobało: troszkę mi się blat zażółcił. I dlatego mam pytanie do Agi: czy ty zauważyłaś u siebie coś takiego ?

 

Nie Monka, póki co nie widzę różnicy w barwie. Mam jeszcze odpady, więc mogę porównać i poza tym, że blat ma większy połysk, więc nieco inaczej odbija światło i jest inny w dotyku to nie widzę różnicy. Masz dębowy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wkleić jeszcze tutaj

Czy mógłby ktoś z Gdańska, Katowic, Krakowa lub Łodzi zdobyć w IKEA 11 kompletów uchwytów STRECKET 288mm. W Poznaniu ich niestety nie ma i nikt nie wie czy i kiedy będą:( Kuchnia prawie gotowa, a ja zostałam bez uchwytów :( Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez krokusik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wkleić jeszcze tutaj

Czy mógłby ktoś z Gdańska, Katowic, Krakowa lub Łodzi zdobyć w IKEA 11 kompletów uchwytów STERCET 288mm. W Poznaniu ich niestety nie ma i nikt nie wie czy i kiedy będą:( Kuchnia prawie gotowa, a ja zostałam bez uchwytów :( Bardzo proszę o pomoc.

 

szkoda, że dopiero teraz piszesz........co prawda mam do Ikei ponad 100 km ....ale teraz byłam w Ikei w Gdańsku w niedziele !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po blisko dwóch latach użytkowania mebli kuchennych z Ikei chcę się podzielić moimi doświadczeniami. Kupując te meble dziś ( bo pewnie i tak właśnie takie bym wybrała ) na pewno zdecydowałabym się na montaż przez pracowników Ikei. Moje meble (miało być taniej...) składał kolega męża, który pracuje jako montażysta w dużym centrum meblowym, więc wydawałoby się, że pojęcie o składaniu mebli powinien mieć większe niż przeciętny facet. W centrum w którym pracuje kupiłam zresztą sypialnię Voxa, którą też składał ten kolega i z tymi meblami jest do dziś wszystko w porządku. Niestety z meblami kuchennymi już nie. Po pierwsze zerwało się niedawno mocowanie żaluzji w jednej z szafek. Żaluzja nie podnosi się ani nie opuszcza. Stanęła w jednej pozycji. Kiedy mąż z moim tatą próbowali ją naprawić zorientowaliśmy się, że była zamontowana niewłaściwie. teraz mam wątpliwości, czy Ikea uwzględni moją reklamację. Kiedy oni też zauważą, że roleta jest po prostu źle zamontowana, może być nieciekawie, a nowa taka szafka kosztuje ponad 1000 zł... Owisły mi też zawiasy w drzwiczkach zabudowanej zmywarki, tak, że kiedy otwieram zmywarkę na oścież - odpada cokół, trzeba go przytrzymywać stopą :-) Podejrzewam, że tu też kolega mógł dać ciała... Nie wyobrażam sobie zatem co działoby się z tymi meblami gdybyśmy zmontowali je zupełnie sami.

A tak a'propos, czy ma ktoś może doświadczenia z reklamacjami mebli ikeowskich, które nie były montowane przez sklep? Czy Ikea w ogóle uwzględnia takie reklamacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kuchnię Ikea od 3 lat. Montował nam Pan, który zajmował się wykańczaniem całości mieszkania. Twierdził, ze montował takie kuchnie pracując w Belgii i Holandii więc sobie poradzi. Niestety, nie poradził sobie z blatem. Mamy drewniany bukowy blat. Miejsce łączenia blatu szybko się "rozeszło" i jedna część blatu opadła, dziwnie się wignając, wyglądała jak wklęsła. Pomimo, że ta nieprawidłowość mogła wynikać z niefachowego montażu, Ikea uwzględniła reklamcję i przywieziono nam (180 km od Ikea) blat do wymiany. Wymieniliśmy sami i od tej pory nic złego się nie działo.Również bez problemu wymieniono nam w tym roku front zmywarki. Jeśli wybiorę następną kuchnię w Ikea to tylko z montażem.

Spróbuj, może nie będzie problemu z reklamacją. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałam do białego Adel-a kremowe płytki. Jak zrobisz od dołu patrząc beżową podłogę, białe szafki, brązowy blat, beżowe płytki i znowy kremowe szafki to jakby na to nie parzeć wyjdzie Ci ,,pasiasta" kuchnia. :rolleyes:

 

dzięki za rade,jeszcze płytki nie wybrane także mysle nadal nad nimi :-) ale na fartuchu podoba mi sie taka płytka-kto wie jaka to płytka??

 

Aga-Białystok widz eże tym asz taką płytke na ścianie możesz powiedzieć jaka to firma?

 

Co do zlewu-w ikei nie ma jednokomorowych z suszarka a ja takiej poszukuje- jak nie znajde to kupie właśnie ten z ikei- ktoś go użytkuje może??jopinie prosze:-)

55.jpg

55.jpg

Edytowane przez MMartka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade,jeszcze płytki nie wybrane także mysle nadal nad nimi :-) ale na fartuchu podoba mi sie taka płytka-kto wie jaka ta płytka??

 

moim zdaniem są to białe mugaty.

http://www.domzbajki.pl/vives-mugat-c-20_928_957.html?page=3&sort=2a

 

Na FM jest odrębny watek na ich temat, opienie i rady jak je kłaść :)

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?94882-Poszukiwane-białe-płytki-cegiełki/page2

Edytowane przez kala67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszysktim za odpowiedź odnośnie płytki i mam prośbe o doradzenie mi jaki kolor ma wybrać od swojej kuchni którą opisałam strone wcześniej. Nadal mam dylemat czy płytka na ścianie powinna być biała czy może beżowa pod kolor Arkesi beige poler która ma być na podłodze.Nie chciałabym dodawać kolejnego koloru do kuchni a jest tak że fronty są ecru-lindigo, blat orzech i płytka na podłoge beż poler.Mysle ze najlepszym rozwiązaniemna ściane będzie mała płytka beżowa ale matowa.Co myślicie?czekam na opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...