Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuje wszysktim za odpowiedź odnośnie płytki i mam prośbe o doradzenie mi jaki kolor ma wybrać od swojej kuchni którą opisałam strone wcześniej. Nadal mam dylemat czy płytka na ścianie powinna być biała czy może beżowa pod kolor Arkesi beige poler która ma być na podłodze.Nie chciałabym dodawać kolejnego koloru do kuchni a jest tak że fronty są ecru-lindigo, blat orzech i płytka na podłoge beż poler.Mysle ze najlepszym rozwiązaniemna ściane będzie mała płytka beżowa ale matowa.Co myślicie?czekam na opinie

 

Jeśli nie chcesz wprowadzać innego koloru to ja bym dała glazurę w kolorze frontów, a jeśli w kolorze podłogi to różniąca się fakturą i rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK. Ona nie jest śnieżnobiała, to takie off white, ale generalnie jasna, półmatowa, super się czyści, a czyszczę tylko po INNYCH, bo INNI mają tendencje do otwierania lodówki łapą w żarciu i tłuszczu :) Gdyby nie takie psoty nie byłoby śladu na frontach. Jestem bardzo zadowolona. Polecam wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?121953-Bia%C5%82a-kuchnia-za-i-przeciw.-Planujemy-kuchni%C4%99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

olejuję 2 miesiąc olejem Behandla. Zużyłam już całą puszkę 0,7, zaczynam kolejną. Na początku byłam przerażona; mimo, że blat jest fabrycznie zaolejowany woda wsiąkała błyskawicznie pozostawiając plamy. I tak było przez pierwsze 2-3 tygodnie mimo codziennego lub prawie codziennego olejowania. Na szczęście to już przeszłość :) Dokładnie wycierałam wodę, ewentualne plamy przecierałam papierem ściernym i wytrwale olejowałam aż w końcu blat przestał przyjmować zabrudzenia. Krople stoją na blacie jak na szkle, blat łatwo się czyści, odetchnęłam ;) Teraz wcieram olej raz w tygodniu lub rzadziej.

 

Ponieważ też mam taki blat chciałabym zapytać, czy przed każdym olejowaniem szlifowałaś cały blat papierem ściernym? Olejowałaś za pomocą pędzla czy gąbką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ też mam taki blat chciałabym zapytać, czy przed każdym olejowaniem szlifowałaś cały blat papierem ściernym? Olejowałaś za pomocą pędzla czy gąbką?

 

Na początku parę razy lekko przeszlifowałam papierem 240, potem i teraz tylko miejscowo (zabrudzenia). Po szlifnięciu blat w tym miejscu jest jaśniejszy, ale natychmiast po nałożeniu oleju barwa się wyrównuje. Olej wcieram gąbką (nowym zmywakiem kuchennym :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

jeśli chodzi o kuchnie ikea to czy da się tak zrobić blat, żeby zastąpił również parapet w kuchni - czyli blat równo z oknem. Czy z blatami ikea to możliwy zabieg? Czy tylko wycinanki i łączenia? Czy łączenia blatów ładnie wyglądają w kuchniach z ikei?

Jśli ktoś ma fotki chętnie obejrzę.

Bo chce kuchnię z ikei, ale muszę tak zrobić blat właśnie i nie wiem czy brać same meble, a blat gdzieś indziej kupić, czy jednak z blatami ikea da się tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pokazuje projekt mojej kuchni lindigo prosze o wszelkie sugestie:-)

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=5f80cc3b428c47ad87a7eadd519ff9bd&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

 

okna mam brązaowe w domu, na podłodz ebędzie gres polerowany bezowy, ana ścianie jeszcze nie wiem..może płytka ta co na podłidsze tylko matowa i 30x60 a pomiędzy nimi w poziomie na środku jakas lista dekoracyjna albo pasek cienki z mozaiki?taki mam zamysł

 

 

i dałączam sie do pytania wyżej..Planuje pod drugim oknem blat i 2 krzesła

Edytowane przez MMartka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

jeśli chodzi o kuchnie ikea to czy da się tak zrobić blat, żeby zastąpił również parapet w kuchni - czyli blat równo z oknem. Czy z blatami ikea to możliwy zabieg? Czy tylko wycinanki i łączenia? Czy łączenia blatów ładnie wyglądają w kuchniach z ikei?

Jśli ktoś ma fotki chętnie obejrzę.

Bo chce kuchnię z ikei, ale muszę tak zrobić blat właśnie i nie wiem czy brać same meble, a blat gdzieś indziej kupić, czy jednak z blatami ikea da się tak zrobić.

 

Wszystkie blaty, nawet te na zamówienie, mają maksymalną głębokość 62. No chyba, że zastosujecie w poprzek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pokazuje projekt mojej kuchni lindigo prosze o wszelkie sugestie:-)

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=5f80cc3b428c47ad87a7eadd519ff9bd&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

 

okna mam brązaowe w domu, na podłodz ebędzie gres polerowany bezowy, ana ścianie jeszcze nie wiem..może płytka ta co na podłidsze tylko matowa i 30x60 a pomiędzy nimi w poziomie na środku jakas lista dekoracyjna albo pasek cienki z mozaiki?taki mam zamysł

 

 

i dałączam sie do pytania wyżej..Planuje pod drugim oknem blat i 2 krzesła

 

1. Rozumiem, że mają być w linii z oknem, ale czy jakoś nie za nisko nad blatem zawieszone są te szafki, czy mi się wydaje?

2. Ja osobiście kombinowałam tak, żeby okap był w jednej linii z wiszącymi, ale to kwestia gustu.

3. Wyposażenie wewn. stojących zrobiłabym tak samo. Szuflady są mega wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie blaty, nawet te na zamówienie, mają maksymalną głębokość 62. No chyba, że zastosujecie w poprzek ;)

 

Ja też nie znalazłam nigdzie blatu szerszego niż 62...

Ogólnie wkurzało mnie, że kuchnia Ikea wręcz narzuca blat takiej głębokości i przez to ma się mniejszy wybór (oczywiście w sytuacji, kiedy człowieka stać tylko na gotowca ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za informacje odnośnie blatów :)

 

Poniżej trochę zmodyfikowany projekt kuchni...nie wiem czy jest ok... (układ dolnych szafek nie jest ostateczny, tylko poglądowy, chodzi tylko o pokazanie układu ogólnego całości kuchni)

Przeniosłam płytę z okapem na inną ścianę, bo chciałam mieć szafki wiszące, a poprzedni układ na to nie pozwalał za bardzo...

 

wersja wcześniejsza (rys 1)

wersja obecna (rys 2,3,4)

ikea1.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez aniunia81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a płyta gazowa tak tuż przy drzwiach? Masz małe dzieci? Ja tak miałam w mieszkaniu w bloku, z tym, że tam zrobiłam ściankę z gips kartonu załaniającą z boku płytę. A poza tym wystarczy mały podmuch powietrza lecacy przez drzwi (przeciąg) i zgaśnie ogień na płycie. I tam gdzie jest teraz płyta gazowa tez możesz mieć szafki wiszace, czy nie? Nie wiem, ile tam długości jest.

Musisz mieć płytę na gaz? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta :) dzięki za opinie, zagwostkę mam kurcze z tą kuchnią :)

tak naprawdę to tam gdzie są drzwi to nie są drzwi tylko przejścia - wolna przestrzeń od podłogi do sufitu (bez żadnych drzwi).

Płytę gazową muszę mieć :)

wymiary kuchni na fotce (tak mniej więcej bo narazie gołe mury bez tynków)

 

aha i nie mam jeszcze dzieci :) choć już czas chyba hehe

 

chce wiszące szafki, bo chce kuchnię w dwóch kolorach (góra/dół), a na tej ścianie co obecnie umieściłam płytę niewiele ich się zmieści i bez sensu wtedy dzielić, a ja bardzo chce ;) i możliwe to jest tylko na długiej ścianie :)

wymiary.jpg

Edytowane przez aniunia81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...