Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Front do takiej szafki jest.

 

z nóżkami gorsza sprawa.

Te standardowe do szafek mają regulację:

 

Wysokość: 16 cm

Minimalna wysokość: 14.5 cm

Maksymalna wysokość: 18.5 cm

 

więc 11 cm nie wyregulujesz. Musisz coś innego wymyśleć, jeśli się da.

Cokół jest standardowy - wys. 16cm.

 

No właśnie w plannerze są nóżki o wys. 11 cm.

Chyba muszę wybrać się do IKEI i tam popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ja również prosze o wyrażenie swoich opinii na temat koloru mojego blatu do całej reszty.Kuchnie zaczęliśmy skręcać i teraz pytanie: czy faktycznie wymieniać ten blat na coś jaśniejszego i cieplejszego? myśle o laminacie drewnopodobnym.Na dzień dzisiejszy odpuszczam sobie ten drewniany blat Ikei ponieważ wyniósłby mnie ponad tysiąc zł..może kiedyś:-)

prosze nie zwracać uwagi na niedokończone płytki pod okapem ani też na niewyregulowane szafki..póki co chodzi mi o samo dobranie koloru blatu.z góry dzięki za opinie:-)

kolor ścian prawdopodobnie będzie cafe latte Beckersa za podpowiedzią jednej z forumowiczek:-)

DSC02362.jpg

DSC02373.jpg

DSC02363.jpg

Edytowane przez MMartka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MMartka - cóż co osoba, to opinia :). Ja zdecydowanie zmieniłabym blat na coś odrobinę jasniejszego, typu średni orzech. Ciemny blat na zdjęciu, sprawia wrażenie ciężkiego i niepotrzebnie dominuje nad całą kuchnią. Kojarzę też kolor płytek, który wpada w beż i ciepłe drewno bardziej mi do tego pasuje.

Oczywiście wszystko jest kwestią zdjęcia. Poza tym nie doczytałam, czy kuchnia jest oddzielna czy w formie aneksu - jesli jest łączona z salonem, to sytuacja może być zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczek mebli IKEA.

Chciałabym zakupić inny niz IKEA blat do mebli Faktum z frontami Abstrakt.

Mój wybrany ma jednak szerokość 60cm. Te z IKEA 62cm.

I teraz pytanie.

Czy te 60cm wystarczy by zakryć szafki ?? czy niestety to za mało ??

 

Jeśli możecie proszę zmierzcie swoje szafki jak to wygląda. A może ktoś kupował inny niż IKEA blat szer. 60cm i jest ok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MMartka - cóż co osoba, to opinia :). Ja zdecydowanie zmieniłabym blat na coś odrobinę jasniejszego, typu średni orzech. Ciemny blat na zdjęciu, sprawia wrażenie ciężkiego i niepotrzebnie dominuje nad całą kuchnią. Kojarzę też kolor płytek, który wpada w beż i ciepłe drewno bardziej mi do tego pasuje.

Oczywiście wszystko jest kwestią zdjęcia. Poza tym nie doczytałam, czy kuchnia jest oddzielna czy w formie aneksu - jesli jest łączona z salonem, to sytuacja może być zupełnie inna.

 

dzięki za wyrażenie opinii, dla mnie właśnie ten ciemny orzech jest taki przytłaczający..a ja marze o ciepłej "swojskiej" kuchni

 

co do szerokości blatów-ten z ikei wystaje poza meble to napewno..widać to na zdjęciu już, ale ile odstaje to zmierze bo ten problem pewnie spotka i mnie przy wymianie blatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również prosze o wyrażenie swoich opinii na temat koloru mojego blatu do całej reszty.Kuchnie zaczęliśmy skręcać i teraz pytanie: czy faktycznie wymieniać ten blat na coś jaśniejszego i cieplejszego? myśle o laminacie drewnopodobnym.Na dzień dzisiejszy odpuszczam sobie ten drewniany blat Ikei ponieważ wyniósłby mnie ponad tysiąc zł..może kiedyś:-)

prosze nie zwracać uwagi na niedokończone płytki pod okapem ani też na niewyregulowane szafki..póki co chodzi mi o samo dobranie koloru blatu.z góry dzięki za opinie:-)

kolor ścian prawdopodobnie będzie cafe latte Beckersa za podpowiedzią jednej z forumowiczek:-)

kolor blatu gryzie się z oknami, chociażby dlatego zmień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dąb zdecydowanie bardziej, choć zdjęcia internternetowe przekłamują, a tu czasem ważny jest odcień - trzeba przyłożyć blat do mebla.Jeśli zależy ci na tradycyjnej, rodzinnej kuchni, to blaty drewnanie ikea byłby faktcznie super - mam blat brzoza do kremowego Adel i jesionowej podłogi (aneks kuchenny) i wygląda dość nowocześnie ale przytulnie. Ale ja mam mało blatu, więc zamknęłam oczy i kupiłam... Telewizor poczeka...

Natomiast jeśli masz w pobliżu IKEA i te blaty drewnanie przez nich oferowane Ci się podobają, to może warto byłoby dopasować sobie jakiś blat ikeowski do Twojej kuchni a potem szukać jak najbardziej zbliżonego do niego kolorem w laminacie? Niestety nie wiem, jak w Ikei z próbkami "na wynos", ale na magazynie może mają jakieś ścinki albo kupisz jakiś nieduży ... Trochę z tym zachodu, ale zadowolenie z kuchni jest ważne - w końcu jest to pomieszczenie w którym spędza się sporo czasu i lepiej trochę czasu poświęcić na szukanie niż się wkurzać potem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kuchnia czyli lindigo na sklepie była właśnie z tym blatem co mam orzech-do tego były białe płytki na ścianie.ogólnie kuchnia ładna ale dla mnie za zimna. jade jutro do Juana stąd właśnie ten blat który przed chwilą wkleiłam-zapytam o jakąś próbke do domu:-) one są właśnie na szerokość 600mm czyli musze też zmierzyć kuchnie Ikei czy dadzą rade z 600mm czy jednak musi być 620 mm co jest chyba niespotykanym rozmiarem:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z utrzymaniem w czystości szafek ARSTA.

 

abstrakt jest z połyskiem, te szafki wystarczy przejechać zwilżoną szmatką, ewentualnie płyn do naczyń i jest ok. A jak jest z ARSTĄ. W Poznaniu w IKEA, jakiś dowcipniś na froncie narysował ołówkiem serduszko. Jest tam cały czas. Pracownicy go nie starli. Ja próbowałam - ale nie chciało to zejść. Myślę że z połyskiem nie byłoby tego problemu, pewnie nawet nie dałoby się po nim rysować.

 

Wiem, że szafki nie są do rysowania po nich ale mam 2 małych dzieci i różne pomysły mogą im strzelić do głowy.

Zastanawia mnie też jak to będzie ze ścieraniem tłustych plam, itp.

 

Również płyn do szyb ??

 

Dlaczego ARSTA nie jest w połysku ?? :( Miałabym swoje wymarzone uchwyty i połysk...

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś kupował szafki i montował do nich inne niż dostępne w IKEA uchwyty ??

 

Myślę o czymś takim: http://www.sklep.wszystkodokuchni.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Uchwyt_wpuszczan_4e06f431bb926.jpg

 

uchwyt

 

da się to wogle zamontować w szafkach i szufladach Abstrakt ??

 

 

Atika - widzę, że mamy te same potrzeby :cool:

 

Ideałem byłyby fronty biały połysk otwierane jak w Arsta lub z uchwytami takimi jak wkleiłaś.

Myślę też mocno o klikach - zawsze można dokręcić uchwyty jak będzie kicha :popcorn:

 

Ja mam poziome długie okno i planuję nad nim szafki. Myślałam o zastosowaniu klików, ale planuję szafki poziome, otwierane do góry, a przy takich raczej nie zagra - ew przy otwieranych normalnie na bok. Kombinowałam czy nie dać tu wiszących szafek Besta na klik, zamiast typowo kuchennych, ale te chyba są tylko kwadratowe, a takie z kolei nie podobają się małżowi...:rolleyes:

 

Może zrobią Arstę w połysku...

Albo faktycznie pokombinować z takimi uchwytami mocowanymi od góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atika - widzę, że mamy te same potrzeby :cool:

 

Może zrobią Arstę w połysku...

 

Czyli nie tylko ja mam dziwne potrzeby ?? :)

 

Ja niestety nie mogę czekać na to czy zmienią fronty na połysk - muszę do końca listopada zamówić kuchnię.

I mam dylemat, który na razie raczej pójdzie w kierunku rozwiązania Abstrakt z połyskiem + coś wymyślę z uchwytami.

 

A może rzeczywiście wszystko zrobić na kliki bez uchwytów....

 

Wiszące szafki też chciałabym na klik - ale właśnie też chciałabym w poziomie, otwierane do góry i chyba kliki nie dadzą rady.

Ale Pan w sklepie poinformował mnie, że trzeba to sprawdzić na żywo. Więc pewnie kupię kpl. klików i będę testować.

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kuchnia czyli lindigo na sklepie była właśnie z tym blatem co mam orzech-do tego były białe płytki na ścianie.ogólnie kuchnia ładna ale dla mnie za zimna. jade jutro do Juana stąd właśnie ten blat który przed chwilą wkleiłam-zapytam o jakąś próbke do domu:-) one są właśnie na szerokość 600mm czyli musze też zmierzyć kuchnie Ikei czy dadzą rade z 600mm czy jednak musi być 620 mm co jest chyba niespotykanym rozmiarem:-(

 

Spojrzałam na aranżacje Ikea i być może dlatego u Ciebie ten blat nie wygląda korzystnie, ponieważ ikeowskie aranżacje mają ją w kontraście z bielą i szarością a nie brązami.

Dla porównania wklejam link do stronki ikeafans.com gdzie zaprezentowane jest lidingo z innym blatem. Może si zainspirujesz. http://www.ikeafans.com/home/ikea-lidingo-kitchen-before-after/

 

Powodzenia :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko ja mam dziwne potrzeby ?? :)

.

 

No widzisz...

 

My ciągle coś kombinujemy, żeby nie było za łatwo.

 

Testuj testuj. Będę śledzić poczynania. Ja mam jeszcze jakiś rok, ale wątpię że wejdą błyszczące Arsty.

 

Jakby te ikeowe kliki nie dały rady, to są na rynku większe - tylko nie wiem jak z montażem, czy się da...

Ale nie są to drogie ustrojstwa, a warto spróbować zanim się zacznie dziurawić fronty montując uchwyty.

Swoją drogą, te które wklejałaś fajne są, na pewno łatwiej się łapie jak ma się długie pazurki :cool:

W ogóle uchwytów w sprzedaży jest full, ostatnio przylukałam w necie normalnie montowane, ale ciekawe, bo przeźroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle uchwytów w sprzedaży jest full, ostatnio przylukałam w necie normalnie montowane, ale ciekawe, bo przeźroczyste.

 

a daj linka do tych przeźroczystych ;)

 

te moje są fajne, ale okazało się, ze jeśli chciałabym kupić docinane, zaokrąglone na końcu każdej szuflady/szafki, to za uchwyty musiałabym do swojej kuchni zapłacić ponad 2000zł. :( Taniej można kupić "z metra" - ale nie wiem czy później nie będzie problemu z zamontowaniem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, te uchwyty widziałam na stronce mebli forte na fotce takiej szarej kuchni (znalazłam - kuchnia Satis), to są chyba takie:

http://www.uchwyty-inside.pl/p/pl/217234/uchwyt+metalowy+z+tworzywem+217234.html

a te podobne

http://allegro.pl/przezroczyste-uchwyty-meblowe-rozne-rozstawy-i1895807808.html

Edytowane przez *milek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAntenka dziekuje bardzo śliczna ta kuchnia taka cieplutka..

Byłam wczoraj na budowie i blat 60-ka odpada..nie będzie to już miało wyglądu musi być 62cm szerokość.

Blat z kolei okazuje sie jest dużo jaśniejszy niż na zdjęciach. Zrobie jeszcze zdjęcia jak będę tam za dnia i wtedy zadecyduje co robić.Dzięki dziewczyny i czekam na dalsze propozycji. Bo juz temat blatów wychodzi mi bokiem:-(

 

najprościej byłoby dopasować coś z Ikei..w tej samej cenie moge wymienić na taki jak na fotce efekt jasnego dębu, ale boje sie że będzie juz za jasny..zleją sie wszystkie kolory kuchni

pragel-blat__0132899_PE287827_S4.JPG

Edytowane przez MMartka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...