Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak można teraz jest promcja zero procent na kuchnie i jadalnie podzielone na 10 rat

 

W poprzedni weekend byłem w IKEI w Gdańsku i pytałem o to. Pani odpowiedziała, że nie ma czegoś takiego!!

 

Mógłby ktoś potwierdzić ?? BARDZO PILNE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiliśmy kuchnię !!! LIdingo. Jestem szczęśliwa i nerwowa jednocześnie. Dłuuugo układałam meble w planerze, bo kuchnia mała i ciężko ustawna.

Montować będziemy dopiero po Nowym Roku.

Zrobiłam trochę ryzykowny ruch - będąc już w sklepie zmieniłam decyzję co do blatu. Wybrałam laminat orzech ciemny.Do Lidingo.

Ktoś ma takie zestawienie?

Najgorsze jest to,że upatrzyłam sobie baterię RINGSKÄR z wyciąganą wylewką. Na sklepie jest do oglądnięcia - w sprzedaży - brak , do końca roku nie będzie, a potem nie wiadomo :-( . Tak jest w Katowicach. Czyżby ją wycofywali? A może to jest jakaś wadliwa bateria?

Kurczę, człowiek sobie poplanuje, a tu masz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiliśmy kuchnię !!! LIdingo. Jestem szczęśliwa i nerwowa jednocześnie. Dłuuugo układałam meble w planerze, bo kuchnia mała i ciężko ustawna.

Montować będziemy dopiero po Nowym Roku.

Zrobiłam trochę ryzykowny ruch - będąc już w sklepie zmieniłam decyzję co do blatu. Wybrałam laminat orzech ciemny.Do Lidingo.

Ktoś ma takie zestawienie?

Najgorsze jest to,że upatrzyłam sobie baterię RINGSKÄR z wyciąganą wylewką. Na sklepie jest do oglądnięcia - w sprzedaży - brak , do końca roku nie będzie, a potem nie wiadomo :-( . Tak jest w Katowicach. Czyżby ją wycofywali? A może to jest jakaś wadliwa bateria?

Kurczę, człowiek sobie poplanuje, a tu masz ...

 

Ja kupowałam podobny model w Warszawie, ale nie widziałam opcji z wyciąganą wylewką na sklepie. Nie słyszałam nic o tym, żeby ją wycofywano z powodu wad. Są zatem dwie opcje - albo sklep wycofuje model, bo mu się kiepsko sprzedawał, albo jest chiwlowy brak asortymentu ze względu na promocje kuchenne. Podpytaj bezpośrednio w Ikea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiliśmy kuchnię !!! LIdingo. Jestem szczęśliwa i nerwowa jednocześnie. Dłuuugo układałam meble w planerze, bo kuchnia mała i ciężko ustawna.

Montować będziemy dopiero po Nowym Roku.

Zrobiłam trochę ryzykowny ruch - będąc już w sklepie zmieniłam decyzję co do blatu. Wybrałam laminat orzech ciemny.Do Lidingo.

Ktoś ma takie zestawienie?

Najgorsze jest to,że upatrzyłam sobie baterię RINGSKÄR z wyciąganą wylewką. Na sklepie jest do oglądnięcia - w sprzedaży - brak , do końca roku nie będzie, a potem nie wiadomo :-( . Tak jest w Katowicach. Czyżby ją wycofywali? A może to jest jakaś wadliwa bateria?

Kurczę, człowiek sobie poplanuje, a tu masz ...

 

ja do lidingo tez miałam orzech blat z ikei.ale już go oddałam:-) męczył mnie jednak ten ciemny kolor mimo iż blat jest śliczny naprawde. nie pasował do mojej wizji kuchni troche wiejskiej. teraz będę zamawiać pod kolor okien czyli złoty dąb laminat również.Wejdz sobie na strone 63 i tam jest moja kuchnia z tym blatem orzechowym.

Edytowane przez MMartka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMartka, oglądnęłam Twoje zdjęcia, wiesz, trudno z nich określić, czy blat jest za ciemny... opieram się raczej na Twoich spostrzeżeniach i odczuciach.

Teraz się boję,że mi również ten blat nie będzie leżał, chociaż sam w sobie jest bardzo ładny. Uznałam,że blat spasuje się do podłogi, ale zupełnie mi wypadło z głowy,że mam okno w złotym dębie:-( Nieustannie myśleeeć...

Cały czas miałam wizję prawdziwego, dębowego blatu. Naczytałam się mnóstwo na temat olejowania, utrzymania itp. i byłam na 100% przekonana,że to to. Moi znajomi kupowali kuchnię rok temu w podobnej promocji i sama ich namawiałam na blat olejowany, chociaż trochę się obawiali. Kupili. I powiedzieli,że owszem, może być, ale tak do końca nie są zadowoleni z wyglądu. Starali się go dobrze zaolejować, jest gładki, ale pod palcami czuć różnicę na łączeniach klepek, blat pod dotykiem wydaje się jakby był pofalowany. Może to była jakaś partia niezbyt udana? Blaty, które tu widziałam na forum wyglądały estetyczniej i ładniej.Może to też kwestia oleju, nie wiem, w każdym razie zrobiłam się ostrożniejsza, chociaż nadal uważam,że co drewno to drewno.

W moim przypadku cena też odegrała swoją rolę.

Poczekam do montażu, ostatecznie załadujemy blaty z powrotem do auta i dawaj...do Katowic na wymianę:-)

Acha, MMartka, masz już kuchnię gotową? Rzuć zdjęcia ....:-)

Edyduję post: MMartka napisałaś,że blaty dopiero zamówiłaś, więc powyższe zdanie nieaktualne:-)

Edytowane przez gahan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam podobny model w Warszawie, ale nie widziałam opcji z wyciąganą wylewką na sklepie. Nie słyszałam nic o tym, żeby ją wycofywano z powodu wad. Są zatem dwie opcje - albo sklep wycofuje model, bo mu się kiepsko sprzedawał, albo jest chiwlowy brak asortymentu ze względu na promocje kuchenne. Podpytaj bezpośrednio w Ikea.

 

Tak, tak, w Katowicach były modele: biały, czarny, stal , wszystkie po 199zł., a ta bateria z wyciaganą wylewką za 399zł. Mam nadzieję,że to chwilowy brak, ale pani w sklepie nie umiała mi powiedzieć czy na pewno będą po Nowym Roku.

Dodam tylko,że znajomi kupili białą w ubiegłym roku. Niestety biała farba już częściowo poodpryskiwała przy samym wylocie wody, nie wygląda to estetycznie.Nie wiem czy to się nadaje do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gahan Hej, cóż sądząc po opiniach na forum dotyczących zlewów i Twoją odnośnie kranu to sprzęty tego typu z Ikei do trwałych nie należą. Ale reklamować zawsze można, a nawet trzeba, w Ikei raczej rzetelnie podchodzą do tego. Powodzenia w szukaniu, a w międzyczasie może poszukasz czegoś innego. Chociaż ja mam zlew metalowy z ikea i powiem, że poza ikea trudno było dobrac ładny kolor kranu do tej blachy (szukałam w niezbyt wysokim przedziale cenowym ;))

A tak na marginesie - ja się nie do konca z tym kranem zaprzyjaźniłam. Jest wysoki i łatwo z niego się korzysta nalewając coś, ale przy myciu mnie irytuje, bo leci z niego cienki długi strumień i łatwo wszystko naookoło opryskać.... Przynajmniej mnie. Gdybym miała zlew koło okna, to bym sobie na pewno ten model darowała właśnie z tego względu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMartka, oglądnęłam Twoje zdjęcia, wiesz, trudno z nich określić, czy blat jest za ciemny... opieram się raczej na Twoich spostrzeżeniach i odczuciach.

Teraz się boję,że mi również ten blat nie będzie leżał, chociaż sam w sobie jest bardzo ładny. Uznałam,że blat spasuje się do podłogi, ale zupełnie mi wypadło z głowy,że mam okno w złotym dębie:-( Nieustannie myśleeeć...

Cały czas miałam wizję prawdziwego, dębowego blatu. Naczytałam się mnóstwo na temat olejowania, utrzymania itp. i byłam na 100% przekonana,że to to. Moi znajomi kupowali kuchnię rok temu w podobnej promocji i sama ich namawiałam na blat olejowany, chociaż trochę się obawiali. Kupili. I powiedzieli,że owszem, może być, ale tak do końca nie są zadowoleni z wyglądu. Starali się go dobrze zaolejować, jest gładki, ale pod palcami czuć różnicę na łączeniach klepek, blat pod dotykiem wydaje się jakby był pofalowany. Może to była jakaś partia niezbyt udana? Blaty, które tu widziałam na forum wyglądały estetyczniej i ładniej.Może to też kwestia oleju, nie wiem, w każdym razie zrobiłam się ostrożniejsza, chociaż nadal uważam,że co drewno to drewno.

W moim przypadku cena też odegrała swoją rolę.

Poczekam do montażu, ostatecznie załadujemy blaty z powrotem do auta i dawaj...do Katowic na wymianę:-)

Acha, MMartka, masz już kuchnię gotową? Rzuć zdjęcia ....:-)

Edyduję post: MMartka napisałaś,że blaty dopiero zamówiłaś, więc powyższe zdanie nieaktualne:-)

 

gahan - spokojnie przymierz u siebie i się nie przejmuj na zapas :) U MMartki, której sama zresztą sugerowałam jaśniejsze rozwiązanie, ciemny blat po prostu nie do końca pasował do stylu kuchni który chciała mieć i przy jej ustawieniu mebli i płytkach po prostu nie wydawał się być najlepszym rozwiązaniem. Mnie się wydaje, że kwestia okna w innym kolrze nie jest decydującą - przymierzysz, zobaczysz czy do Ciebie przemawia, a jak będziesz miała wątpliwości, to wrzuć tutaj parę dobrych fotek i ktoś Ci doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka, widzisz, ja byłam zainteresowana właśnie tym tańszym modelem. Jak zobaczyłam,że biała odpryskuje, to czarną sobie też darowałam. W końcu obie baterie są malowane. Została bateria ze stali szczotkowej ( tak to się chyba nazywa), tu mamy pewne,że nic nie odpryśnie :-) Ale jak zobaczyłam model z wyciąganą wylewką to uznałam,że za bony,które dostałam za zakup mebli biorę właśnie tą.Chodziło mi właśnie o to chlapanie, a tak wyciągam wąż niziutko do zlewu i spokojnie opłukuję sałatę:-)Tym bardziej,że mój zlewozmywak znajduje się pod oknem.

Z drugiej strony nie żałuj,że kupiłaś właśnie ten model z wysokim kranem - ja u mojej siostry zawsze się wkurzam, jak potrzebuję szybko nalać wody do dużego gara, albo wiaderka -nigdy nie wejdzie pod kran, bo za nisko wylewka. W łazience- bateria sztorcowa - to samo, więc trzeba wejść pod prysznic.

Wszędzie zaplanowałam wysokie, ruchome wylewki - w łazienkach. Jak będę musiała zmyć farbę z głowy to pod sztorcową baterię jej nie włożę:-), a pod wysoką już tak..

 

Co do blatu - dobrze radzisz, poczekam, zobaczę, poradzę się tu na forum.

Swoją drogą ten nieszczęsny złoty dąb ( okna) trochę determinuje inne wybory kolorystyczne w pomieszczeniu. Przy wyborze okien patrzyłam na wygodę w myciu i utrzymanie w czystości. W środku mogłyby być białe i wówczas byłoby łatwiej dopasowywać resztę.

Edytowane przez gahan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gahan spokojnie może pasować do Ciebie idealnie wrzuć zdjęcia jak zamontujesz zobaczymy jak sie komponuje z podłogą i całą resztą

u mnie są 2 okna aż , pod jednym będzie zlew i blat wiadomo, a pod drugim oknem chce sobie zamontować sam blat na nóżce tkai ala stolik i naprawde te 2 kolory by ze sobą nie grały. wrzucam ci linka gdzie jest ten twój blat-uważam że kuchnia wygląda naprawde super:

http://szybkiemetamorfozy.pl/index.php/component/portfolio/category/4?start=18

 

co do drewnianych blatów... dla mnie są najpiękniejsze i wierze że kiedyś będzie mnie na nie stać i będę miała do nich dużo cierpliwości:-)

jak tylko kupie te z Juana w złotym dębie wrzuce fottke

 

co do baterii i zlewu-mi sie marzy elverdam i zlew ceramiczny jednokomorowy z ociekaczem za 79zł który sie nakłada na zlew- IKEA

póki co nie namówiłam męża na te 2 produkty..ale będę nadal próbować:-)

Edytowane przez MMartka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja IKEOWSKA kuchnia wygląda tak :) Zdjęcie w załącznikuPhoto0154.jpg Nie jest jeszcze wykończona, ale użytkuje mi się ją dobrze (chociaż blat bukowy rozwarstwił mi się nieco przy płycie ind,.) pozdrawiam wszystkich użytkowników kuchni :) Edytowane przez hanabanana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kuchnia Ramsjo tak? Bosko wygląda. Zastanawiam się nad nią, tylko mam obawy, czy będzie łatwo ją czyścić, w końcu to zabejcowane drewno. Masz już jakieś doświadczenie w tym względzie? można tez prosić o więcej zdjęć gotowej kuchni. W mojej IKEI nie ma wykonanej kuchni z jasnymi frontami RAMSJO, można tylko zobaczyć pojedyńczy front, a to jednak co innego niż jak widać cała kuchnię, a nie jeden front. Jeśli nie wybore RAMSJO to będzie Lindigo lub ewentualnie Abstrakt biały.

 

A i uwaga dla tych co chcą kupić te nowe białe bez połysyku fronty z wbudowanymi uchwytami ( nie pamiętam jak sie nazywają). Bardzo trudno otworzyć drzwi lodówki lub zmywarki - nie najlepiej się otwiera za te uchywty jesli jest duże obciążenie - wczoraj byłam w Ikei i to zauważyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dlugim poszukiwaniu znalazlam w jaki sposob ma wygladac moja kuchnia.

 

Przekonalam sie w koncu do wiszacychszafek lecz pojawil sie problem :o

 

Kuchnie wbralam z Ikei szary abstrakt

 

Glebokosc szafek stojacych jak i kominow to 60 cm natomiast wiszacych chyba 37 cm i tu jest problem....

 

Jak zawiescic gorne szafki aby byly w lini prostej z kominami tzn . aby nie byly cofniete do tyl

 

Napewno mozna domurowac sciane lecz nie chcialabym az tak sie paprac ;-)

 

Myslalam tez o jakims stelazu zamocowanym do sciany do ktorego beda przyczepione szafki a luke od spodu wypelnic Gk i zrobic osiwtlenie podszafkowe w nim

 

 

 

Czy Wy znacie jakis prosty inny sposob na taki montaz szafek???

 

http://www.kuchnie-nowoczesne.net/images/kuchnia_w_czerwieni.jpg

kuchnia_w_czerwieni.jpg

Edytowane przez agusiakq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...