Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Znacie. :)

Po prostu zamiast korpusow szafek gornych zastosuj korpusy szafek dolnych.

Od razu powiem, ze mam tak u siebie, wiec sie da.

 

hmmm a znjade gdzies foto Twojej kuchni??

 

Nie objasz glowa o szafki? ;-) Bo wlasnie sie nad tym zastanawiam czy nie bedzie to mialo miejsca przy glebokich gornych szafkach ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak, to kuchnia Ramsjo. Czyści się ją bardzo łatwo - wszystko elegancko schodzi: tłuszcz, konfitura etc. Polecam gorąco. Drewno ma kolor zimny w świetle dnia, ale ciepły wieczorem, kiedy zapalam światło. Z czyszczeniem i użytkowaniem blatu nie ma również problemu (pociągnęłam drewno Duńskim olejem 3x). Postaram się wrzucić więcej fotek,

pozdrawiam

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafki dolne, rowniez w Twojej inspiracji sa wysuniete w stosunku do gornych, a to juz latwiejsze do osiagniecia, bo dolnych nie wieszasz.

Wypelnienie przestrzeni miedzyszafkowej tez mozesz zdystansowac od sciany, tak jak pisalas wyzej, lub zastosowac gleboki blat, chociaz pierwsza opcja moim zdaniem lepsza optycznie i wygodniejsza.

:)

(moja kuchnia ma zupelnie inny uklad, wspomnialam tylko, ze zastosowalam korpus szafki dolnej na gorze, jak rowniez gornej na dole ;), ale przy twoim ukladzie nie ma takiej potrzeby )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamieszczonym zdjęciu wysokie szafki po bokach mają głębokość szafek wiszących. Zlicowanie szafek górnych z wysokimi o większej głębokości spowoduje, że kuchnia będzie niewygodna do pracy. Choć wydaje się, że w zasadzie pracuje się przy blacie, to jednak przy wielu czynnościach nachylamy się lekko nad nim, a głęboka szafka górna raczej to uniemożliwi. No chyba, że będzie miała dolną krawędź ponad Twoją głową, ale to też kiepsko, bo po zawartość takiej szafki będzie niewygodnie sięgać. Najbardziej zbliżony efekt do pokazanego na zdjęciu dałoby użycie szafek wiszących do utworzenia słupka. Akurat trzy szafki wiszące dają wysokość stojącej wysokiej. Do dolnej można przykręcić nóżki, a dwie powyżej zamocować do ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zbliżony efekt do pokazanego na zdjęciu dałoby użycie szafek wiszących do utworzenia słupka. Akurat trzy szafki wiszące dają wysokość stojącej wysokiej. Do dolnej można przykręcić nóżki, a dwie powyżej zamocować do ściany.

 

Słupek niestety musi byc 60 gl. bo bede miala zabudowany piekarnik z 1 a z 2 strony lodowke......

 

Blat i dolne szaki beda wysuniete do przodu wiec gorne szafki nie powinny przeszkadzac bo roznica miedzy szafkami gornymi a dolnymi bedzie jak w standardowej kuchni

 

 

hmmmmm mysle dalej

moze cos nowego mi sie "urodzi "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarte, nie wiem, czy zaglądasz jeszcze do Renki Grabow (Jankowo); na wszelki wypadek zamieszczam i tutaj moją odpowiedź:

 

Raz kozie śmierć - kupiłam kuchnię Ramsjo. Część szafek mam już zamontowanych i muszę powiedzieć, że wyglądają fantastycznie! W Ikei przyglądałam się innym frontom, ale jak dla mnie wyglądają strasznie plastikowo i byłam tym dość zawiedziona (zwłaszcza Stat, bardzo popularny na forum, z bliska wygląda bardzo, ale to bardzo badziewnie - z góry przepraszam użytkowników, to jest moje osobiste zdanie). Ramsjo jest z malowanego drewna i to widać - słoje lekko prześwitują i wygląda to bardziej naturalnie. Powierzchnia nie jest tak gładka jak frontów lakierowanych czy oklejanych, ale dla mnie to zaleta - w razie gdyby faktycznie bardzo się brudziły lub gdyby kolor mi się znudził, można bez problemu przemalować. Mniejsze też jest ryzyko łuszczenia czy odpryskiwania niż w przypadku lakierowanych. Gdzieś czytałam opinię, że Ramsjo wpada w lekko różowy ton, ale ja niczego takiego nie zauważyłam. Zabawne jest to, że ja sobie dokładnie takie fronty wymyśliłam (ramka z frezem plus płycina), zanim jeszcze wiedziałam, że jest coś takiego jak Ramsjo (a przed ikeą generalnie broniłam się rękami i nogami). Mogę zatem powiedzieć, że ikea zrobiła te fronty na moje specjalne zamówienie ;).

 

Jak kuchnia będzie gotowa, to wrzucę fotki.

 

hanabanana, kuchnia fajna. Czy będziesz wykańczała górę wysokich szafek gzymsem? Chodzi mi o taki pasek dekoracyjny:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80184547/

Polecam - wygląda to naprawdę efektownie.

Edytowane przez barbe-cue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barbe-cue tez mi sie inne wydawały zbyt plastikowe. Kupiłam sobie więc dwa fronty: lidingo i Ramsjodo porównania ( mozna oddac bezterminowo) i zawiozłam najpierw do domu gdzie obecnie mieszkam ( tam Ramsjo wydało mi się o niebo lepsze, bo nie plastikowe,ale przykładałam do dębowej podłogi i wtedy wydawało mi się białe). Za lidingo przemawiała praktyczność- na pewno nie bedzie łatwo go zniszczyć/pobrudzić,ale jednak chciałm coś bardziej naturalnego. potem zawiozłam oba fronty na budowę i tu niestety wielkie rozczarowanie. Ramsjo ładne, ale kompletnie nie pasuje mi do podłogi! Mam jasne płytki na podłodze w ciepłym odcieniu. Jak położyłam na nich ten front Ramsjo to się załamałam - widzę róż, o którym ludzie piszą, potem jeszcze z ciekawości przyłożyłam je do białych płytek w lazience przy sztucznym oświetleniu - róż był jeszcze większy. Gydyby te fronty były białe kupiłabym je od reki bo mi sie podobają, niestety nie psują do ojiej kuchni, Barbe-cue pewnie masz podłogę w takim odcieniu ze nie widać tego różu - w końcu przy tych frontach sporo zależy od otoczenia. Z żalem musze z nich zrezygować ( choć za tą cenę te drewniane fronty to są jak za darmo i chyba wogóle zrezygnuję z ikei. Teraz to się zaczynam nawet zastanawiac nad ciemnymi meblami do kuchni, Z Ramsjo jest też ciemna wersja, ale ona z kolei jest troche za ciemna chyba jednak jak dla mnie.

Niemniej czekam na zdjęcia. A dla niezdecydowanych polecam kupić 1 fornt ( o ile dobrze pamietam drzwi szer. 40cm kosztuja 90zł i mozna je rwrócic jesli esię nie poniszczy opakowania. Ze względu na specyficzny idceń nie do wsyztskiego tego meble bedą pasować.

A co do brudzenia się to tez stwierdziałm, z emożna je przemalowac w razie czego, jednak nei chce tego robić na nowej kuchni, tzn przemalowywac ze wzgledu na ten rózowawy odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłam podobnie - kupiłam najmniejsze dostępne fronty z lidingo i ramsjo i przyłożyłam do płytek w kuchni.

No moich spasowały się fronty z lidingo, ale ja mam płytki w ciepłym ecru.

Też się zachwycałam ramsjo, ze względu na drewno, ale wybierając ten front trzeba wcześniej pobiegać z różnymi płytkami i próbować dopasować.

Myślę,że tego "różowawego " odcienia można będzie uniknąć zestawiając front z odpowiednią płytką lub nie kłaść płytki wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może faktycznie coś jest na rzeczy z tym odcieniem Ramsjo. Ja mam kuchnię od północy, do tego zimny odcień ścian, dębowe deski na podłodze (też raczej chłodny odcień), więc u mnie raczej wpada w szary (taki jasno-drewniano-szary) niż różowy. Wrzucam zdjęcie, chociaż kuchnia jeszcze nie skończona (na górze będzie listwa przysufitowa, na dole cokoły, plus oczywiście uchwyty i boczne panele), ale jak skończę, to podmienię.

 

Kolor, jaki ma Ramsjo w mojej kuchni, widać w zestawieniu z czystobiałymi drzwiami i bokami szafy.

 

Ja z kolei miałam inną niespodziankę z odcieniami, a mianowicie farba na ścianie, która miała być szara, u mnie wyszła szaro-błękitnawa (Dulux - dotyk mgły). Początkowo chciałam przemalowywać, ale okazało się, że świetnie współgra z płytkami nad ciągiem kuchennym, więc zostawiłam. Teraz bardzo mi się podoba. Przed drugim malowaniem maznęłam kawałek ściany Bondexem (kolor "szarotka"). Z kolei ten kolor, który na próbniku wyglądał naprawdę szaro-szaro, u mnie wyszedł (w porównaniu z duluxem) żółtawo-bury, jak surowa zaprawa cementowa ;). W sam raz dla wielbicielek greige, czyli szaro-beżowego.

 

PS. A Lidingo też są b. ładne. Ponieważ (jak widać na obrazku) mam ponadstandardowo wysokie mieszkanie (nadstawki na szafach kuchennych robione są ze stojących szafek wys. 70cm), to w sypialni też robiłam nadstawkę nad szafą pax. Pax wybrałam z frontami Birkeland, a nadstawki zrobiłam właśnie z Lidingo. Zgrały się idealnie, chociaż muszę przyznać, że po bliższych oględzinach można zobaczyć, że te fronty od pax-u są nieco solidniejsze. Lidingo z kolei wpada w odcień bardziej śmietankowy, żółtawy, więc w mojej kuchni nie pasowałby zupełnie.

 

EDIT: dorzuciłam zdjęcie zabudowy z wykończoną górą (ale bez cokołu na dole :)).

exclamation_mark.jpg

Edytowane przez barbe-cue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze wrzucę ciekawe ramsjo z sieci (znalezione na ikeafans). Połączenie jasnego i ciemnego Ramsjo + wykończone na górze do sufitu (podobny efekt chciałabym uzyskać u siebie). Bardzo mi się podoba takie "wbudowanie" szafek i generalnie kombinowanie z ikeą, żeby jak najmniej przypominała ikeę ;)

Wysoka-zabudowa3-Ramsjo.jpg

Wysoka-zabudowa4-Ramsjo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałam forumowe dyskusje o problemie z doborem nie-ikeowskiej lodówki do zabudowy, bo właśnie stoję przed tym problemem - nie chcę Whirpoola. Zamrażalnik, który jest na dole, w prawie każdej lodówce, jaką oglądam, jest niższy od ikeowskiego i nijak się nie spasuje z drzwiami obudowy. I wpadłam na pomysł - pomóżcie mi ocenić, czy głupi, czy genialny - żeby lodówkę w szafce postawić na dodatkowej półce, tak, żeby spasować górę zamrażarki z górą dolnych drzwiczek od zabudowy. Tylko nie wiem, czy ta dodatkowa półka wytrzyma ciężar lodówki? Może macie jakieś doświadczenia, albo macie kogo zapytać? Ja zapytam pojutrze w katowickiej Ikei.

Jeśli idzie o fronty, to zdecydowałam się na czarny Nexus. Podobają mi się kremowe kuchnie, ale ja będę miała tylko aneks kuchenny w pokoju z ciemnymi meblami i stwierdziłam, że w tej sytuacji lepiej będą się prezentowały ciemne fronty.

Jeśli macie jakieś zdjęcia z fajnymi pomysłami na Nexusa, to chętnie się zainspiruję:yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMartka, jest oddzielny wątek jeśli chodzi o wybór sprzętu, "Jaką lodówke, zmywarkę i piekarnik polecacie".

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144448-Jaka-lodówkę-zmywarkę-i-piekarnik-urządzamy-kuchnie/page130

 

Ja mam piekarnik Electrolux i zmywarkę Siemens 60cm w zadbudowie i nie było problemu z wpasowaniem i do mebli Ikea. Lodówkę pod zabudowę z Ikei odpuściłam sobie właśnie z powodu rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajnie piszecie, profesjonalnie podchodzicie do aranżacji kuchni Ramsjo, Lidingo teraz Nexus. Podpatruję ale dlaczego nie rozpatrujecie wersji z Liljestad? dlatego że ciemna czy klasyczna? Ja się miotam straszliwie :confused: projekt narysowałam i nie mogę zdecydować się na fronty dlatego śledzę każdą Waszą wypowiedź. Tak wiele czynników trzeba brać pod uwagę.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mastercooka - mimo, że pan w ikei mówił , że wymiary są standartowe to i tak musieliśmy się namęczyć ze zmywarkę - front pasował, ale dziury jakie kazali wydziergać od mastercooka wypadały we froncie na dziurze do zawiasów oraz na cienkiej części fronty (fagerland) - ale trochę pokombinowaliśmy, coś dokleiliśmy od spodu i wygląda ładnie.

Kuchnia moja taka normalna, jeszcze jej trochę brakuje (nogi do zasłonięcia, zabudowa okapu i przymocować listwy przyścienne)

 

http://images38.fotosik.pl/1237/01391ee681c02b74m.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/1239/3b3809c136297f2am.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/1249/336ba09a7392c780m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...