Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Maja :)

 

No fajnie wygląda, ale wiadomo - kobieta zmienną jest :rolleyes:

I kusi mnie mocno cała biała z tych nowych bez uchwytów - chociaż dziwczyny pisały, że się brudzą, ze względu na ten mat...

 

byłam kilka dni temu na IKEI popatrzyłam na te fronty i faktycznie jakieś takie niezbyt udane, za daleka ładnie wyglądają, ale jak się przyjrzałam z bliska to faktycznie były bardziej brudne niż inne fronty, do tego ten mat sprawia ze one nie sa białe tylko takie lekko kremowe, i te uchwyty nie do końca sa wygodne, miałam kłopot z otwarciem zmywarki( są dość płytkie), szkoda bo pomysł na fronty był dobry..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te nowoczesne uchwyty zupełnie nie pasują do tych stylizowanych frontów, jak również czarny lacobel(?) na ścianie , który stosuje się do minimalistycznych kuchni. Pierwszy raz widzę, że można tak kompletnie popsuć stylitykę kuchni z IKEI .....

 

Dla mnie te fronty nie są stylizowane, poza tym właśnie te minimalistyczne, proste uchwyty, kubistyczna bateria, bardzo prosta bez żadnych posrebrzeń płyta indukcyjna NIE nadaje kuchni ani typowo modernistycznego wyglądu ani typowo tradycyjnego. To może oświetlenie sufitowe też powinnam zmienić, i zawiesić żyrandol? Poza tym, moje meble w salonie na którą otwiera się kuchnia mają identyczny charakter, są w pełni drewniane i o dziwo producent (firma nie ikea) zastosował też takie nowoczesne uchwyty i nikomu z oglądających nie przyszło na myśl że nie pasują. Czarny pas ochronny na ścianie pięknie odbija światło i tonuje biel ścian i frontów. Poza tym planuje wyksponowac kuchnię za pomocą szklanych (nowoczesnych) eksponatów + trochę zieleni. Więc suma sumarum kuchnia dla mnie jest neutralna.

W Ikei jest o wiele więcej "stylizowanych" frontów, które są typowo rustykalne czy tradycyjne. Zwróć uwagę, że nie mam praktycznie górnych szafek, żeby właśnie nie dokładac ciężkości.

Pozdrawiam i życzę udanego Nowego Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam kilka dni temu na IKEI popatrzyłam na te fronty i faktycznie jakieś takie niezbyt udane, za daleka ładnie wyglądają, ale jak się przyjrzałam z bliska to faktycznie były bardziej brudne niż inne fronty, do tego ten mat sprawia ze one nie sa białe tylko takie lekko kremowe, i te uchwyty nie do końca sa wygodne, miałam kłopot z otwarciem zmywarki( są dość płytkie), szkoda bo pomysł na fronty był dobry..........

 

A ja mam zupełnie odwrotne odczucia. "Uchwyty" były dla mnie super wygodne i przekonały mnie do tego rozwiązania. Z tą tylko różnicą, że wezmę najprawdopodobniej lakierowane fronty frezowane, nie z Ikei.

 

Jedyne co, to zastanawiam się tylko, czy brać połysk czy mat. W Ikei nie zauwazyłam, zeby mat się bardziej brudził, ale w innych studiach kuchennych miałam takie odczucia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyli tym, że się nie znają i zrobi to lepiej ktoś, kto będzie montować kuchnię.

No cóż, namiar na ekipę z forum muratora. Rzeczywiście, jako malarze są nieźli, sufity gk też na razie się trzymają ale -

a. podczas robienia sufitów podwieszanych uszkodzili instalację elektryczną więc elektryk musiał dziurawić gk żeby naprawić- fakt że po poprawkach elektryka przyjechali i naprawili i odmalowali to co zostało rozwalone

b. są wąsko wyspecjalizowani - teraz chyba znowu trzeba będzie rozwalać sufit gk żeby zamontować ten nieszczęsny okap.

 

Lepsze są chyba ekipy bardziej wszechstronne.

 

Co ciekawe, zależy im na pozytywnych opiniach na forum i chcieli też malować nam mieszkanie (przed sprzedażą trzeba odświerzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misob popełniłam w życiu już 3 kuchnie i zawsze ale to zawsze okap do sufitu ( 2 razy) i do ściany (1 raz) montowany był przez ekipę kuchenną. To należy do zakresu ich obowiązków. Uważasz, że ekipa od sufitów podwieszanych powinna specjalizować się w zawieszaniu okapów? Ciekawy pomysł.... Rozumiem, że "kuchniarze" wiedzą, że okap będzie zainstalowany na suficie podwieszanym? Nie masz stropu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanka, to jest jakiś pomysł, tylko pewnie wyjdzie drożej... - gdzie panujesz zamówić te fronty, u jakiegoś stolarza? A korpusy szafek będziesz brała z Ikei?

 

jeszcze nie wiem. póki co robię rozeznanie cenowe. Mam wycenę ze studia kuchennego, ale planuję jeszcze spotkać się ze stolarzem. Wycena ze studia jest oczywiście droższa niż z Ikei, ale po doliczeniu kosztów transportu, montażu itp. różnica nie będzie aż taka wielka. Czekam jeszcze z ostateczną decyzją. Może Ikea wprowadzi w międzyczasie jakieś nowe fronty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami kilka dni temu kupiliśmy kuchnie Ikea-biały lakier. Trochę drogo policzyli sobie za transport, bo oprócz kuchni była też sypialnia i meble dla synów, (doliczają dopłatę za wagę a u nas wyszła tona) ale jestem zadowolona z kuchni i z samej usługi. Kuchnie składał nam lokalny producent mebli, zrobił to w 2,5 dnia, wziął taniej niż ''składacze'' z Ikea. Załapaliśmy się jeszcze na rabat 100 zł za każdy tysiak wydany na kuchnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam/uwazałem : że ekipa kuchenna powinna zamontować całość urządzeń kuchennych.

Jednak panowie z firmy montażowej współpracującej z IKEA w Warszawie byli innego zadnia - nie chcieli się podjąć tego zadania (o ile rozumiem to IKEA wspolparucje w W-wie z Rhenus Logistics która zatrudnia podwykonawców).

Tak więc jest to minus dla IKEA - ekipa montująca kuchnie na wymiar raczej by tak sie nie zachowała.

-

Z kolei rozmowy z fachowcami doprowadzily mnie do nastepujacego wniosku :

na etapie robienia sufitu pdwieszanego nalezalo zamontowac w miejscu okapu sztywna plyte np. pazdzierzową zamocowaną na sztywno do stropu nad sufitem gk;

w suficie i płycie gk powinien byc otwor. Wówczas podlaczenie okapu byłoby proste : przykrecenie poprzez plyte gk do sztywnej kontrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś ma kuchnię z frontami arsta? jestem ciekawa jak wygląda w realizacjach? ja mam małą kuchnię 5 m i zastanawiam się nad biłaymi frontami, ewentualnie beż i daltego brałam pod uwagę abstrakt biały lub te nowe beżowe. Podłogę mam z gresu marconi corrado kolor beż. Czy beżowa podłoga + kremowe fronty i czrany blat nie będą się gryzły? czy lepiej dać do kremowej podłogi białe fronty+ czarny blat? zlew mam czarny granitowy. Kuchnia otwarta na salon, w salonie podłoga merbau lakierowany. Poradźcie bo już sama kota dostaję, nie wiem na co się zdecydować? Może uda mi się to wkleję projekt kuchni.

I jeszcze jedno pytanie jaki okap pasuje do szafek wiszących IKEA? chodzi mi o taki wbudowany w szafkę 70 cm poziomą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogu wychodzi ze Arsta jest tylko biała, a jej fronty wybitnie nowoczesne. Ja bym dala szary gres na podlodze i czarny lub ewentualnie szary blat. To, ze masz merbau w pokoju to nie ma takiego znaczenia, gdyz szary gres moze swietnie komponowac sie z merbau. Wazniejsze jest to, czy salon tez bedziesz miala tak nowoczesny, jak kuchnię z frontami Arsty.

Jesli chodzi o okapy to masz prawie wszystkie wymienione w katalogu IKEA, ktory pobierasz z ich strony glownej.

Kuchnia z frontami Arsta na gornych szafkach jest pokazana w tym wątku kilka stron wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami kilka dni temu kupiliśmy kuchnie Ikea-biały lakier. Trochę drogo policzyli sobie za transport, bo oprócz kuchni była też sypialnia i meble dla synów, (doliczają dopłatę za wagę a u nas wyszła tona) ale jestem zadowolona z kuchni i z samej usługi. Kuchnie składał nam lokalny producent mebli, zrobił to w 2,5 dnia, wziął taniej niż ''składacze'' z Ikea. Załapaliśmy się jeszcze na rabat 100 zł za każdy tysiak wydany na kuchnię.

 

i dlaczego ty się nie chwalisz kuchnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, ze szary by pasował, tylko ze kremowe płytki w kuchni już leżą. Salon też będzie nowoczesny, ale nie sterylny. Stół ciemny, a krzesła:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20153068/

 

więc dlatego pytanie czy fronty jasne: białe? czy jednak ten krem, zeby się tylko nie zlały z podłogą. jeśli białe to pytanie czy lepszy biały abstrak czy arsta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś może przycinać cokoły z Ikei? Mam trochę problem z oknem, bo jest nisko - wysokość od ziemi to jakieś 81-82 cm. Szafki + cokoły dają wysokość 86 cm. Bardzo chciałabym mieć parapet na tej samej wysokości co blat (a dokładnie blat wpuszczony w lukę okienną), ale nie mogę wyregulować wysokości szafek nóżkami bez przycinania cokołów. Trochę się boję jak to wyjdzie, będę więc wdzięczna za jakąkolwiek pomoc ze strony bardziej doświadczonych. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś może przycinać cokoły z Ikei? Mam trochę problem z oknem, bo jest nisko - wysokość od ziemi to jakieś 81-82 cm. Szafki + cokoły dają wysokość 86 cm. Bardzo chciałabym mieć parapet na tej samej wysokości co blat (a dokładnie blat wpuszczony w lukę okienną), ale nie mogę wyregulować wysokości szafek nóżkami bez przycinania cokołów. Trochę się boję jak to wyjdzie, będę więc wdzięczna za jakąkolwiek pomoc ze strony bardziej doświadczonych. :)

ja właśnie przycinałam.

Miałam dokładnie taki sam problem ja Ty - przy pełnej wysokości cokołu, szafki weszłyby mi w okno. Cokół zawiozłam do stolarni i przycięto mi tyle, ile chciałam. Cokół montujesz tą częścią przyciętą do góry, a oryginalnym brzegiem przy podłodze. Nic nie widać, że było przycinane i wg mnie wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...