Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...wyższy cokół będzie nieładny , a szafki niewygodne , bo za wysokie . Może lepiej zostawić wysokość , a różnicę wysokości do okna zamaskować jakąś pionową listwą . Listwa maskująca w kuchniach Ikea ma jakieś 1,5 cm , może nawet dwa .

Musisz tylko pamiętać , że głębokość szafek Ikea to prawie 60 cm , a blaty mają chyba 62 , więc jeśli blat ma być parapetem wsuniętym na mur , to nic z tego .

A możesz wrzucić rzut kuchni ? Wtedy lepiej coś wymyślić .

Blat na 92cm nie będzie za wysoki, krążą opinie, że najwygodniejsza wysokość zaczyna się od 90cm. Oczywiście o ile nie jest się wyjątkowo niskim.

Ja też będę mieć coś koło tej wysokości i też planuję blat z parapetem. Tylko że mnie się bardzo podobają właśnie grube blaty i chyba się na taki skuszę. Wychodzę z założenia, że skoro nie mogę mieć granitowego (cena), to przynajmniej ze zwykłym poszaleję... :popcorn:

Blat będę zamawiała gdzie indziej - są dostępne szersze.

 

Tomek - jeśli nie chcesz kombinować z blatem, to może by dociąć cokoły z paneli maskujących? 2 cm wyższe chyba nie będą dużo gorzej wyglądać...:rolleyes:

 

Ewa@Adam - co masz na podłodze? czy to może biały poler?

Edytowane przez *milek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W naszej kuchni blat ma być parapetem. Okno zaczyna się mniej więcej na wysokości 92 cm. Niestety szafki z Ikei (70cm) + cokół (16) + blat (ok. 4) daje tylko 90cm. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie chciałbym zamawiać pogrubionych blatów bo to dla mnie za droga impreza. Są jakieś wyższe cokoły albo inne sprawdzone patenty?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Tomek mam kuchnie z IKEA, parapet zlicowany z blatem, cokoły standard, blat granitowy 3 cm, wszystko wyregulowane nóżkami. Nie ma potrzeby pogrubianych blatów zamawiać, nóżki podkręcasz na maksa, nawet jeśli cokół nie będzie dochodził do dołu szafki, to tego nie widać. no chyba, że się położysz na podłodze.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, czyli standardowy blat z ikea odpada.

 

Wcale nie, zapytaj na miejscu , jeśli potrzebujesz szerszy niż 62 , dorobią ci na zamówienie. Przynajmniej nam tak proponowali w Jankach. Jest tylko jeden minus-cena takiego indywidualnego zamówienia. Czeka sie około miesiąca , na ten okres dostajesz blat zastępczy o normalnej szerokości , wpłacasz tylko kaucję. Kaucje potem zwracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek mam kuchnie z IKEA, parapet zlicowany z blatem, cokoły standard, blat granitowy 3 cm, wszystko wyregulowane nóżkami. Nie ma potrzeby pogrubianych blatów zamawiać, nóżki podkręcasz na maksa, nawet jeśli cokół nie będzie dochodził do dołu szafki, to tego nie widać. no chyba, że się położysz na podłodze.;)

 

No może rzeczywiście nie będzie widać. Chociaż u nas szafki kuchenne będą widoczne z daleka (ok 8m), muszę dokonać obliczeń ;)!.

 

jeśli nie chcesz kombinować z blatem, to może by dociąć cokoły z paneli maskujących? 2 cm wyższe chyba nie będą dużo gorzej wyglądać...

A co to są te panele maskujące? O wysokość się nie martwię myśle, że nie będzie to zauważalne, byle szpary nad cokołem nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może rzeczywiście nie będzie widać. Chociaż u nas szafki kuchenne będą widoczne z daleka (ok 8m), muszę dokonać obliczeń ;)!.

A co to są te panele maskujące? O wysokość się nie martwię myśle, że nie będzie to zauważalne, byle szpary nad cokołem nie było widać.

 

U mnie w obecnej kuchni mam szparę m-dzy cokołem a szafkami 1,5cm i z dalszej odległości (już jakieś parę metrów) ją widać...

 

Panele maskujące, czy wykończeniowe - to płyty takie jak fronty, stosowane na widoczne boki szafek, ale także do zamontowania n.p jak nam wyjdzie przerwa przy ścianie. Najdłuższe są te do szafek wysokich chyba, 217cm.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/19138/?pageNumber=0

 

 

Milek , na podłodze mam płytki gresowe 60x60 - beżowe mat .

Wrzuciłam trochę większe zdjęcie , może na nim widać lepiej .

 

Dzięki - ja zastanawiam się nad białym polerem, stąd moje pytanie.

Edytowane przez *milek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKSAMITKO fronty to zwykły czarny malowany front z IKEA a blat to granit Kaszmir White. Blat został trochę wymuszony układem szafek pod oknem bo z ikeowskich nijak nie dało się połączyć (albo przy płycie, albo nad zmywarką albo przy zlewie) a taki na wymiar z Ikea wyszedł cenowo niewiele mniej od kamienia. No i jak zobaczyłam ten granit to i tak wiedziałam, ze nic innego nie wchodzi w grę. Ma takie drobinki masy perłowej i mieni się niesamowicie, no i brudu w ogóle nie widać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich.czytam to forum i ja ronież zdecydowałam się na kuchnie z ikei, a mianowicie na fronty SOFILUND(jasnoszary) to nowosć jest ma moze ktos z was te fronty jak sie sprawują???

mam też problem bo bede miala zwykla biała lodówke BECO wysoką 144x54 szeroką, inna mi niestety nie pasuje, lodowka bedzie stala jednym bokiem przy scianie a drugim przy zmywarce.Chcialabym jednak bardzo ja zabudowac frontami SOFILUND (chociaz fronty i ten jeden bok od strony zmywarki) macie pomysły jak to zrobić??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zmywarka tez mam problem bo planuje BOSCH do zabudowy ze schowanym panelemsterującym o szerokosci 44,8cm a IKEA NIE MA TAKICH SZAFEK BO MA TYLKO 50CM i 60CM ma moze ktos z was taka zmywarke ,wystarczy tylko panel maskujący przykleic na drzwi zmywarki, czy kupic ta szafke 50zm???nie mam pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dziewczyny podnoszę temat ;

 

podpowiedzcie z tymi podświetleniami; dziś będę w IKEA i nie wiem czy się pakować w ichniejsze światło, bo nie mam porównania :-(

moja kuchnia nie będzie typowo nowoczesna, więc ledy też raczej odpadają - bo światło nie takie;

nie jestem za bardzo zorientowana w temacie oświetlenia, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKSAMITKO fronty to zwykły czarny malowany front z IKEA a blat to granit Kaszmir White. Blat został trochę wymuszony układem szafek pod oknem bo z ikeowskich nijak nie dało się połączyć (albo przy płycie, albo nad zmywarką albo przy zlewie) a taki na wymiar z Ikea wyszedł cenowo niewiele mniej od kamienia. No i jak zobaczyłam ten granit to i tak wiedziałam, ze nic innego nie wchodzi w grę. Ma takie drobinki masy perłowej i mieni się niesamowicie, no i brudu w ogóle nie widać :)

 

Mam pytanie w sprawie tych blatów. Czy rzeczywiście robiony na zamówienie z Ikea będzie niewiele tańszy od granitowego? U nas blat częściowo musi mieć 80cm więc trzeba będzie zamówić. Z najtańszego granitu (zwykły szary) wychodzi to 3500 (500 za mb.) z montażem i nie chce mi się wierzyć, żeby laminowany nawet robiony na zamówienie mógł się to takiej ceny zbliżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zmywarka tez mam problem bo planuje BOSCH do zabudowy ze schowanym panelemsterującym o szerokosci 44,8cm a IKEA NIE MA TAKICH SZAFEK BO MA TYLKO 50CM i 60CM ma moze ktos z was taka zmywarke ,wystarczy tylko panel maskujący przykleic na drzwi zmywarki, czy kupic ta szafke 50zm???nie mam pojecia.

 

Potwierdzam, dokręca się front. Ostatnio oglądałam kuchnie ekspozycyjne w Ikei i zerknęłam też na zmywarkę 45-kę - dokręcony był front 50, który po otwarciu wystawał po 2,5cm po bokach drzwiczek zmywarki. Nie pamiętam jednak czy była wstawiana jakaś listwa między zmywarkę a szafkę, żeby nie było szpary. Najlepiej podjechać do Ikei i zobaczyć jak dokładnie jest to rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...