Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Codzienny C 117 czyli- STAŃCZYKOWO!!!


Recommended Posts

Martuś, u mnie w kuchni koło płyty nie ma kafelek. Kiedyś ktoś (winnych brak) machnął zupą na ścianę. A ściany mam pomalowane cudowną farbą Luxens, która zachowuje się jak kredowa. Wszystko wsiąka i obawiam się, że nawet jak pomaluję, to wylezie. Schody malujemy, bo tam było tylko zamalowane, żeby tynk na łeb się nam nie sypał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u mnie na szarych w przedpokoju też zmywalna farba i nawet tłuste plamy zmywam albo domestosem, albo płynem do naczyń.

za to w kuchni katastrofa-ściany bez płytek, biała farba nie pamiętam już jakiej firmy, beznadziejna, zmywa się do poprzedniej warstwy;/

Mam nadzieję, ze jak uporamy się z tymi pokojami, to mężul mi ją odświeży. Przy picach kaflowych biały nie był najrozsądniejszym kolorem. mea culpa.

 

A widzę, że Stańczykowo już wiosenno-wielkanocne:))) piekne kurki.

buziaki zostawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś,

dawno u Ciebie nie byłam:oops:

Pięknie Ci te kurki wyszły:)

A co to za magiczna ściereczka?

 

Edytuję, bo zobaczyłam roletki:jawdrop::jawdrop: Ktoś tu kiedyś pisał, że nie ma zdolności manualnych - kłamczucha!;):hug:

Edytowane przez mada1412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczek, asiulka, mada dziękuję! kurki szyje się w minutkę więc bierzcie się dziewczyny do roboty :)

 

A ta magiczna ściereczka, a dokładniej gąbeczka to cosik takiego

http://img269.imageshack.us/img269/1039/janniezbednymagicznagab.jpg

 

w stańczkowie dekoratorska stagnacja, coś tam uszyłam, coś przestawiłam, ale ogólnie intensywnie myślę o wiośnie i terenie zielonym wokół domu;

robię listę zakupów nasion, bylin i krzewów i oglądam inspiracje ogrodowo-tarasowe jednocześnie zastanawiając się skąd wziąć kasę na realizację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadaaaam przeczytałam twój cały wątek :D

powiem ci że pięknie u Ciebie jest

troszkę teraz żałuję że nie wziełam białych mebli ale niestety :(

ale przy takich jasnych chyba też można różne dodatki takie własnie ja u ciebie stworzyć

co do szarej ściany to własnie zostają tłuste plamy i nie chcą się one domyć :(

 

ucałowania dla dzieci :)

i trzymaj ciuszki dziewczęce dla mnie :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś ja też myśle nad ogrodem ,też zrobiłam listę taką na początek sezonu ,chcę dokończyć obsadzenia tego co zaczełam przy ogrodzeniu z jednej strony na liście mam Kalinę ,Migdałka ,Modrzew na patyku ,Jarzębinę ,Tamaryszek,Pęcherznicę .Na liście też są bylinki a na jesień cebulowe szczególnie moje ulubione tulipany mam ich sporo takich zwykłych a choruję na papuzie .

NO i też myślę nad kaską ,to chyba odwieczny problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co u Ciebie tak cicho?

 

nic się nie dzieje to i cicho :)

 

Asiulkowo mam w planach kilka rabatek bylinowych, kilka krzewów... niestety wszystko kosztuje i dlatego nie wiem ile z tych moich planów uda nam się zrealizować...

Kupiliśmy już kafle na tarasy, zamówiliśmy barierki/płotki i pergole; jako, że przed domem jeszcze po budowlany piach to przy takiej pogodzie toniemy w błocie w związku z tym powinniśmy położyć choć trochę kostki brukowej, a na to już kompletnie nie mamy kasy... marzy mi się komplet drewnianych mebli tarasowych, drewniane donice, grill z starej cegły... no ale cóż tylko pomarzyć mi zostaje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś a jakie krzewy planujesz ?Też tak po cicho liczę ,że chodź tą część tarasu co ma być z kostki to zrobimy bo gruz już jest a drewniana część pewnie poczeka już się na to nastawiam .Też przeglądam kafle na balkony niby nie dużo potrzeba bo z 8 metrów ale jednak stówki lecą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, w kwestii bylin to warto rozejrzeć się wśród sąsiadów - zwłaszcza 'na wiosce' - pewnie co druga właścicielka ogrodu ma do oddania sadzonki z podziału (choć moze ja naiwna jestem i to przysłowiowe nie te czasy, kiedy to gospodynie nałogowo w grządkach grzebały...)

pozdrawiam D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tarasy będą wyłożone gresem- wklejanym wcześniej: Cersanit Amonit Cotto. Gres już jest i czeka, zamawialiśmy go przez internet bez wcześniejszego obejrzenia na żywo no i mój brąz okazał się ceglaną żółcią :( nie wiem do czego niby ten kolor będzie pasował... wrrr nigdy więcej tak poważnych zakupów przez internet :( :( :( zła jestem na siebie jak cholera!!! jedno mnie tylko podtrzymuje na duchu, że ja się to coś położy doda ciemniejszą fugę i mi się opatrzy to może nawet spodoba? :)

Marzyłam o drewnianym tarasie i ganku, ale mamy za wysoko wylane wlewki i nie ma już możliwości położenia dech :/

 

dorben trochę bylin już mam, ale te większe okazałe byliny i krzewy muszę kupić... nie chcę sadzić popierdułek ledwo wystających z ziemi które będą widoczne za kilka lat chciałabym mieć namiastkę wymarzonego wiejskiego ogrodu już teraz :)

 

a z nasion zamówiłam:

szałwia błyszcząca wiśniowa i sangria

mak letni pełny

maciejka i groszek pachnący- to podstawa co roku :)

kilka odmian astrów i goździków bo uwielbiam :)

cynie

klarkia nadobna

kocanka

złocień ogrodowy mix

diaskia

dmuszek jajowaty

przypołudnik

aksamitka kremowa

dynie ozdobne

majeranek i lubczyk

 

a z bylin planuję na wiosennych targach ogrodniczych zakupić:

lawendę

szałwię omszoną

malwy

krwawnik perłowy (kwiaty cięte bardzo długo utrzymują się w wazonie)

jeżówkę purpurową

jeszcze jeden krzew budleji

żurawki, bo uwielbiam każdą ich odmianę

 

w domku po staremu... brak czasu na intensywne tworzenie...

z mini nowości -lampka z kloszem z doniczki

 

http://img15.imageshack.us/img15/8571/sam2407q.jpg

 

http://img684.imageshack.us/img684/5484/sam2422g.jpg

 

podstawa lampy z allegro 14.99

 

półeczka się zapełnia...

http://img406.imageshack.us/img406/2552/sam2402.jpg

 

i odrobina wiosny...

http://img705.imageshack.us/img705/3885/sam2410s.jpg

 

http://img513.imageshack.us/img513/9215/sam2414b.jpg

 

Wczoraj odbyliśmy wiosenny rekonesans po naszych włościach :)

Tosiulka po raz pierwszy w spacerówce z otwartą buzią podziwiała okolice, Jasiek biegał po błotku, a ja robiłam przegląd cebulowych które wystawiają główki do słońca... było pięknie...i te wiosenne rześkie powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...