Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dostałem dofinansowanie do kolektorów słonecznych


kolektor1

Recommended Posts

jesli masz już jeden kredyt to Twoja zdolność kredytowa często nie pozwala na skorzystanie z tej oferty.

bo to nie jest tak, że dotacje dostajesz automatycznie po przedstawieniu faktur, tylko najpierw musisz przejść procedure kredytową.

 

liderze ;) toć o tym gadam.Ty jezdeś gospodarzem w swoim gniazdku.Nikt ci nie narzuca byś starał się o dofinansowanie.Nie masz solarów.Nie masz dofinansowania........i nie masz następnego kredytu.ot i wsio.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 346
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

problem w tym, ze ja bym chetnie skorzystal z dotacji rozliczając ją jako zrealizowana inwestycję ze środków wlasnych a nie był zmuszany do zaciągania kredytu

 

Możesz tak zrobić. Jak już było liczone, z tej dotacji dla inwestora zostają nędzne ochłapy. Idziesz do sklepu gdzie sprzedają solary i z palcem w d... tyle upustu dostaniesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić. Jak już było liczone, z tej dotacji dla inwestora zostają nędzne ochłapy. Idziesz do sklepu gdzie sprzedają solary i z palcem w d... tyle upustu dostaniesz;)

myślisz, że upust na poziomie 30-40% jest mozliwy?

u mnie docelowo ma byc PCWU hewalexa i to chcialem wspomóc solarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić. Jak już było liczone, z tej dotacji dla inwestora zostają nędzne ochłapy. Idziesz do sklepu gdzie sprzedają solary i z palcem w d... tyle upustu dostaniesz;)

 

Nie nooooo poniosło cie liwko.:D W banku który zajmuje się dotacjami do solarow dostaniesz dofinansowanie nawet do 45% wartości inwestycji.Na razie nie wymyślili obejścia bez kredytu.To chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45%????? Niech podniosą rękę ci co faktycznie po odliczeniu wszystkich kosztów taki otrzymali.

Po dodaniu wszystkich pierdół i obowiązkowych przeglądów, wychodzi niewiele ponad 20%. Tyle to pan Kazio jest w stanie nam zjechać. Te dotacje to o kant d... rozbić.

Czy nie można prościej? Kupujesz i montujesz solary, masz rachunki. Robisz zdjęcie, składasz podpis, dostajesz gotówkę. Można? Nie, my musimy zawsze wszystko skomplikować, a po drodze jeszcze sześciu pośredników!!!

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W banku który zajmuje się dotacjami do solarow dostaniesz dofinansowanie nawet do 45% wartości inwestycji.

przeczytaj ten wątek jeszcze raz az od początku i moze zorientujesz się wtedy, ze 45% to pic na wode.

Czy nie można prościej? Kupujesz i montujesz solary, masz rachunki. Robisz zdjęcie, składasz podpis, dostajesz gotówkę. Można? Nie, my musimy zawsze wszystko skomplikować, a po drodze jeszcze sześciu pośredników!!!

w Belgii było tak, ze tego typu inwestycje odliczałes od dochodu - i to ma sens jesli chcemy wprowadzać ekologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze ,że nie ja a tylko pompiarz daje taki przykład.Coś kosztuje 30000 zł.Ktoś daje mu te 20% rabatu.Jest to zysk czy nie???Ta kwota to 6000 zł .to mało czy nie???Mam to coś co mi się podoba bo sam sobie wybrałem za 24000 zł.Mam ten zysk czy nie???

coś kosztuje 30000zł - czyli co?

bo solary, nawet vieska, tyle nie kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze ,że nie ja a tylko pompiarz daje taki przykład.Coś kosztuje 30000 zł.Ktoś daje mu te 20% rabatu.Jest to zysk czy nie???Ta kwota to 6000 zł .to mało czy nie???Mam to coś co mi się podoba bo sam sobie wybrałem za 24000 zł.Mam ten zysk czy nie???

 

Dla ciebie może tak, dla mnie nie. Najczęściej takie dotacje wiążą się z pewnymi obostrzeniami. Musisz kupić taki a taki produkt, musisz spełnić takie a takie nwymagania. Ja po prostu szukam lepszej oferty i te 6000 mam w kieszeni bez łaski kogokolwiek. Uwierz mi, tak się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś kosztuje 30000zł - czyli co?

bo solary, nawet vieska, tyle nie kosztują.

 

Kolo to przykład wyrwany z ...:rolleyes:ale co ci tu tłumaczyć.Może tak: powiadasz ,że to :

pic na wode.
To po jasnego juhasa mówi się o dofinansowaniu???po jakiego..wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.Powiedzmy sobie ,że dofinansowanie w ogóle nie ma. Prościej?????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś kosztuje 30000zł - czyli co?

bo solary, nawet vieska, tyle nie kosztują.

 

Chodziło mu o PC.

Gdyby zrobili dotację na PC podobną do tych solrnych, to najpierw produkty by zdrożały i zarobiło by na tym znowu tylko państwo, producenci i pośrednicy. Niech oddają część kasy z rachunku i tyle.

Dla mnie to jest logiczne. Szukam dobrej oferty, instaluję, od tego mam zwrot. Dlaczego jest to wszystko postawione nogami do góry??!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem do czego ma zmierzać ta dyskusja. Dofinansowanie jest i wcale nie jest trudno z niego skorzystać. Owszem - trzeba mieć zdolność kredytową, trzeba zapłacić opłaty bankowe i podatek, ale i tak zostaje na czysto 30-33% dotacji - po uwzględnieniu wszystkich kosztów i przy spłacie kredytu po góra pół roku. Żadne 20% - jeśli ktoś ma problemy z wyliczeniem tego to służę pomocą. Chyba żaden instalator nie da rabatu w wysokości 30%. Zresztą jeśli może taki dac to znaczy to tylko tyle, że specjalnie zawyża ceny z uwagi na dotacje. Ceny kolektorów nie wzrosły od wprowadzenia tego programu (a nawet jeśli wzrosły, to są to kosmetyczne zmiany z uwagi np na wzrost cen miedzi) więc niech mi nikt nie mówi że celowo zawyża się ceny bo jest dofinansowanie.

Zestaw solarny można kupić i za 40 tys (np duży zestaw do wspomagania CO, z podwójnym zbiornikiem) i nawet nie musi to być Viessmann.

A o to że tak jest program skonstruowany to miejcie pretensje do NFOŚiGW a nie do instalatorów - ja też bym wolał uniknąć kredytu i podatku ale niestety się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma pretensji do instalatorów.

co z tego, ze kupie zestaw solarny za 40tys - zestawy objete dotacją maja okreslony próg finasowy.

chyba, że się myle

 

Poczekaj ty tak gadasz po próżnicy żeby gadać czy ty masz solary i cie oszukali z tą dotacją.Pytam poważnie ,żeby cię nie zniechęcić tą dyskusją.aha jeśli możesz .jaki jest ten próg finansowy w solarach??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...