Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dostałem dofinansowanie do kolektorów słonecznych


kolektor1

Recommended Posts

Projekt, instalacja i transport z DE kosztują prawie 8 tysięcy?

Z czegoś trzeba żyć.

Wykorzystanie środków unijnych to sztuka sama w sobie, a wydatki zawsze dostosowują się do możliwości.

Skoro cena może być duża, to taką się ustala.

 

Tak samo było z zasiłkami pogrzebowymi płaconymi przez ZUS.

Było 4500, to pogrzeb tyle kosztował, zrobili 6300 to nagle pogrzeb kosztuje 6300.

Zmniejszyli, to teraz lament, że niżej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 346
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety w Polsce sprzęt, szczególnie ten nowoczesny jest dużo droższy niż na zachodzie. Prowizje dla sprzedawców, na transport, a do tego marża, zarabiają na wszystkim co się da.

piszesz to z teorii czy z praktyki? jakis przyklad?

bo jak patrze na ceny w Belgii i w Polsce tych samych produktów to ceny w Belgii sa wyższe o 20-45%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia, bo ceny mogą się wydawać wyższe, jednak w przeliczeniu na zarobki w UE, gorzej ma tylko kilka państw. Nie jestem pewien jak jest w Belgii, ale w Anglii, Irlandii, Niemczech są to produkty właśnie te 20 - 45% tańsze, również dzięki lepszemu systemowi dofinansowań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, tylko jeżeli nie zarabiasz na tyle, żeby z tej "taniości" skorzystać, to trudno mówić, że rzeczywiście jest taniej.

 

Zresztą to wszystko jest trochę względne, bo dla urządzeń typu kolektory, piece, czy pompy ciepła trudniej snuć wnioski, że coś jest zdecydowanie droższe, czy zdecydowanie tańsze, bo to przeważnie jednorazowe inwestycje. Ale w przypadku cen albumów muzycznych, komputerów, telefonów różnice są już zauważalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że w Polsce. Belgia i częściowo Niemcy to regiony dużo cieplejsze zimą niż Polska. Tam często nie ma żadnego ogrzewania więc i grzejniki za dobrze się nie sprzedają. Często stosuje się u nich rozwiązania bez konieczności zakładania grzejników. W Paryżu, a to przecież niedaleko od Belgii mieszkałem w mieszkaniu bez jakiegokolwiek ogrzewania a w dodatku w oknach były pojedyncze szyby, podobnie w Holandii. Zresztą w Belgii byłem kiedyś na kursie i mieszkałem dwa tygodnie w hotelu w którym funkcję dogrzewania pełnił stojący klimatyzator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zima to wyjątek który potwierdza regułę. Rozmawiałem z kolegą z Holandii i zeszła tak jak i ta to wyjątek od dziesięcioleci! W Holandii takiego śniegu jak w grudniu niewielu pamięta. Większość nieogrzewanych szklarni (taki okres odpoczynku) pod naporem śniegu się pozawalała a ze sklepów wywiało wiesz co? Farelki i wszelkiej maści grzejniczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie twierdzę, ze w tym rejonie Europy zimy sa surowsze jak w Polsce. Swiadczy o tym sposób budowania domów tutaj - zaden stary dom nie jest ocieplony, nie ma w nim nowych okien, grzejniki tylko małe albo wcale.

ale kazdy dom budowany po 90roku ubieglego roku juz jest izolowany, ma nowoczesne instalacje grzewcze, okna dwu lub trzy- szybowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes w błedzie, tu tez jest zima i w grudniu bylo -15st.

pogoda w Brukseli jest baaardzo zblizona do tej we wroclawiu, tylko z przesunięciem 2-3 dniowym

 

Mój brat mieszka w Brukseli od 92 roku. Poniżej - 10 stC jest traktowane jako stan klęski łącznie z niekursującym tramwajami. We Wrocku tez tak jest.....? Cieżko tam macie w zimę..

Edytowane przez coulignon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej kwestii tylko nie rozumiem.

Kalkulator z tej strony wylicza mi koszt inwestycji brutto dla7m2 solarów na 17.5000 PLN podczas, gdy taką ilość na niemieckim ebayu mogę kupić za 2.444 eurosów (9.556 złociszy po kursie kantorowym). Projekt, instalacja i transport z DE kosztują prawie 8 tysięcy?

 

To jest bardzo proste - jeśli dofinansowania jest 50% to automatyczne rzecz na papierze kosztuje 2 razy drozej tak aby nie trzeby wykładać ani złotówki kasy. Bardzo ładnie to funkcjonuje w przedsiebiorstwach (zakup maszyn urządzeń). Niestey w przypadku przecietnego Kowalskiego system sie wypaczył (czyli jest wypaczenie wypaczenia) i cały zysk z tej operacji nie trafia do tego który płacił (bo w tym przypadku solary powinieneś miec za darmo) tylko do firmy która dostała kontrakt od gminy czy innego dysponenta środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat mieszka w Brukseli od 92 roku. Poniżej - 10 stC jest traktowane jako stan klęski łącznie z niekursującym tramwajami. We Wrocku tez tak jest.....? Cieżko tam macie w zimę..

Twój brat bajki Ci opowiada. stan kleski oglasza sie tu przy -1, jak jest slisko i transport publiczny zawiesza dzialanie. przy -10 wszystko jeździ i jest ok.

we Wrocku jest tak jak w innych duzych miastach polskich - nim przyjdzie zima to wszyscy sie chwala jak dobrze są tym razem przygotowani po czym znów słuzby miejskie zostały zaskoczone

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem że gnojek mnie okłamuje. W swej perfidii on i jego znajomi, na czas mojego przyjazdu, odkręcają ze ścian kaloryfery i przyczepiają sobie po gazowym kominku w duzym pokoju.

Onet też kłamie http://pogoda.onet.pl/0,26,55,2,1,12,miasto_klimat.html

 

Idę przepytać moją Konkubinę w jakiej kwestii mnie okłamała - bo wygląda że okłamaują mnie wszyscy.

 

Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...