Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza szczęśliwa siódemka, czyli pamiętnik remontowy...


seven...

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aksamitko

szerokość kuchni to 217 cm, szerokość każdego blatu to 62, czyli powinno zostać 93 na przejście, ale dzisiaj zmierzę dla Ciebie dokładnie. Bardzo się martwiłam, że to za mało żeby swobodnie działać, ale jestem akurat po weekendzie spędzonym z teściową w kuchni i spokojnie można się poruszać nawet w kilka osób :) Wczoraj akurat robiłam zapiekankę i wyciagając blachę normalnie otworzyłam klapę piekarnika stojąc przed nim :) Zaryzykowałam taki układ szafek, bo chciałam mieć stół na 4 osoby i to było jedyne możliwe ustawienie.

P.S. od soboty wiszą też wszystkie lampy, jutro będę się chwalić :D

 

sprawdziłam - szerokość między blatami 91 cm + zdjecie otworzonego piekarnika

 

dodaję jeszcze zdjęcie zamocowanego panela maskującego przy lodówce... nam się podoba ;)

 

i ostatnie zdjęcie czyli podświetlone wnęki z salonie, jeszcze nie wiem co tam postawię, ale takie delikatne oświetlenie robi dobry nastrój :D

IMG_2647.JPG

IMG_2649.jpg

IMG_2640.jpg

IMG_2642.JPG

Edytowane przez seven...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, chwalę się :D

-po pierwsze to kinkiet w łazience nad szafką lustrzaną. Dwie druciane kule, które ślicznie świecą. Można regulowac ustawienie, cena 99 zł

-następnie w przedpokoju 4 wiszące lampy ze szkła ,,szampańskiego" z bombelkami powietrza... jeden wielki zachwyt każdego kto wchodzi :) cena 4x150= 600 zł

-lampa w kuchni z kryształkami :D 400 zł prezent od mamy :D

-kinkiet w sypialni 2x150 zł= 300 zł

IMG_2635.JPG

IMG_2646.jpg

IMG_2632.jpg

IMG_2626.jpg

IMG_2639.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałabym inny kinkiet nad lustro, ale niestety musiałam go zmienić :( na szczęście te kule świetnie swiecą, mocno, ciepłym światłem i moge się dokładnie umalować ;)

wczoraj zrobiłam pierwsze podejście do brudnych jaśminowych fu. 2 godziny ze szczoteczką do zębów i płynem HG. Rozcieńczałam w proporcji 1:1 z ciepła wodą (na opakowaniu piszę 1:4) a i tak nie widzę wiekszej różnicy. :bash: część fug spryskałam jeszcze nowym cifempower ,,cośtam" i nic, a częsć polałam jakimś płynem do wc... Dzisiaj chyba czeka mnie powtórka :bash:

 

do sypialni zamówiliśmy białe łóżko Ikea Malm :D spodobała mi się rama łóżka. Na zagłówek planuję uszyć pikowaną, miękką poszewkę nakłądaną od góry :) taki mój autorski pomysł na upiększenie łoża małżeńskiego :D zobaczymy jak mi pójdzie...

 

oprócz tego postanowiłam zamontować płytką (głebokosć 35 cm) szufladę pod płytą kuchenną- zamiast samej zaślepki. Brakuje mi miejsca na różne ,,mieszacze", łopatki i inne przybory kuchenne.

 

na razie walczymy z listwami przypodłogowymi, oczywiscie białymi :cool: każda będzie sie trzymać na 4 kołkach w ścianie. Piszę ,,walczymy" bo mamy wszędzie cegłę dziurawkę i problem z zamocowaniem solidnie kołków :(

malm.jpg

listwa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do fug - ja moje BIAŁE fugi w łazience doczyściłam ostatnio eksperymentalną "papką" - soda oczyszczona + ocet, na szczoteczkę i jazda...;)

 

spróbowałam ale chyab za dużo octu dałam -było płynne i nie pomogło ;-/

 

seven pokaż grzejnik w łazience. Jestem ciekawa jak sobie poradziliście z tymi nieciekawymi rurami jakie są w starym budownictwie i nie ukrywam, że może pomoże mi to dojść do ładu z rurami w moim eM.

 

Grzejnik jeszcze nie powieszony . Rurę ,,a'la" grzejnik odcieliśmy, a rurki doprowadzające zabudowaliśmy kafelkami. Z perspektywy czasu bym raczej tylko odcięła tą rurę ,,a'la grzjnik" a doprowadzajace tylko odnowiła. Musimy się pospieszyć bo nadchodzi zima :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...