Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz wymarzony dom.


Recommended Posts

będziesz robiła opaskę pod domem?

 

ad. wrzosowiska - co to za drzewka na środku? Według mnie powinnaś dosadzić tam więcej roślin, które bedą współgrały z wrzosami, bo w tej postaci rabata będzie atrakcyjna tylko w porze kwitnienia wrzosów.

rabata z jałowcami - jaka to odmiana jałowców?

rabata centralna - co rośnie przy ogrodzeniu?

Edytowane przez Alunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja bym ktoras z rabat zmiekczyla, bo troche teraz mam skojarzenia grobowcowe :oops:(nie gniewaj sie Nadka) , nie wiem moze to kwestia zdjecia (chodzi mi o rabate zwirowa przedzielona kostka z rabata z danicami. moze na tej zwirowej jakies trawki albo zmienic te z tujkami?

 

a nie daloby rady ich obu scalic w jedna?

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obawiam się,że te jałowce rozrosną się nie tylko w szerz,ale również w górę. Dlatego tak ważne jest aby kupować sadzonki oznaczone odmianą....

 

tuje Danica mozna "zmiękczyć" podsadzając je lawendą (np tą, co rośnie pod ogrodzeniem). Tu będzie lepiej prezentowała się.

 

Co tam jeszcze rośnie na centralnej- modrzew szczepiony, hortensja bukietowa...i co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w skrócie, bo nam robotę

- lawenda przed tuje

- modrzew - bardziej mi pasuje na wrzosowisku zamiast wierzb

- juka - na rabatę po prawej stronie od wejscia do domu

- hortensja bardziej centralnie na rabacie, wiesz,że to duży krzew?

- bagatelle - jedna zginie wizualnie.To bardzo mały berberys, wręcz karłowaty. Żeby był efekt trzeba posadzić ich więcej , min 3-5 szt. możesz je połączyc z rozplenicami.

- klon mniej centralnie, bardziej po prawej stronie

- kosodrzewina i cyprysik na wrzosowisko. Co to za cyprys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę załamywac cię...niech jeszcze inny wypowiedzą się

 

co do drugiej rabaty pod domem. ... widzę,że podoba ci się geometria w nasadzeniach;)

 

Funkie to fajny pomysł, o ile nie przygrzewa tam zanadto słońce .Możesz posadzić je na tej drugiej rabacie w grupie 3-5szt, od strony schodów, minimalne odległości 30-40 cm,. kolejna grupa na lewo od hortensji to bergenie a w nich posadzone dwie kule szczepione na pniu do wysokości okna np cisy formowane. A jeszcze bardziej na lewo - 2 lub nawet 3 krzewy hortensji Anabelle. U "stóp" hortensji daj 5 szt. żurawki o liściach purpurowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Alu:)

 

właśnie tam mogę dać fonkie,tylko te odległości...hmm musze zmierzyć ile tam jest miejsca i tylko funkie tam dać? myślałam o czymś szczepionym ( jakaś kulka ?)

 

rabata pod oknem jest większa,tez ją zmierze i napisze

ale chciałam tam bardziej jakieś iglaki,aby zimą było ładnie( bo to przed wejściem do domu)

 

jak sama widzisz,zmieniłam półokrągłą rabatę na kwadratową ( bardziej mi sie podoba)

wejście też miało być okrągłe :) ale się rozmyśliłam i jest kwadratowe mnie się podoba:)

 

sorki że marudze,niby coś chcę ale do końca nie wiem co ech....:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...