Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz wymarzony dom.


Recommended Posts

Dziękuję, co do latarenek też mi się bardzo podobają,a szczególnie wieczorem jak są zapalone.

 

Teraz i tak zacznie się raczej martwy sezon budowlany,więc załatwicie papierologię i od przyszłego roku ruszycie z budową.

Pewnie już nie możesz się doczekać co? pamiętam ja ja się cieszyłam:)

 

To chyba znak,że musisz założyć swój dziennik lub galerię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej :)

ja to bym tak już, już zaczynała:) chociaz pomysłów z typu "to by było fajne" to mam tyle, że moje umyslone 150m2 może tego nie pomieścić, więc albo a. postawimy hangar na boeinga albo b. uda mi sie wyciszyć rozbuchaną wyobraźnię ;)

niestety wszystko troche trwa- ale to też pozwoli nam odrobinę rozciągnąć w czasie płatności tu na papierki, tam na architekta... nie mówiąc o uśmiechającym się szeroko kredycie na zakup działki XD który zamieszkał z nami w lipcu i raczej za szybko się nie wyprowadzi ;)

Do dziennika to jeszcze trochę poczekam na razie to mogłabym co najwyżej wrzucić fotki ewolucji samej działki od "pijana ekipa od drogi dewastująca działkę", poprzez "chaszczory i muldy działkowe" po "chaos ogarnięty lecz nieopanowany" ;)a no i oczywiście "luksusowy płotek marki obi tudzież castorama, służący do odzwyczajania złych sasiedzkich nawyków" xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu,masz rację okropne choróbsko.

Ale trzeba być dobraj myśli....

 

Carolinka,możesz u mnie wrzucić kilka fotek.

Oj tym pomysłów to i ja miałam chyba ze 100 na minutę,ale kto ich nie miał,wszyscy budujący mają te rozterki.

 

P.S.opisz bardziej ekipe dewastującą twoją działkę;)

Edytowane przez Nadulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,ale ja dzisiaj numer odwaliłam,pojechałam do fryzjera bez portfela,dacie wiare.

Najgorsze jest to że mam tam 26 km i bez sensu się wracać,ale całe szczęście,że już długo do nich chodzę robić włosy,więc poprosiłam o numer konta.

O czym ja myślałam to nie wiem,i nie zrobiłam zakupów,które po drodze planowałam.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Zostawienie "głowy" w dziwnych miejscach i zapominanie portfela to moje drugie imię xD Witam w klubie :)

Co do ekipy... Nasza działeczka jest w centrum dość starego osiedla, jednakże do tej pory nie było tam kanalizacji ani normalnych ulic... To nawet nie były drogi szutrowe - błotniste góry i doliny zamieniające się w bagno po nawet małym deszczyku.... I tak też było z naszą ulicą to tegorocznej wiosny... Wrocław zdecydował się doinwestować osiedle - zrobili kanalizację, wymienili rury z wodą i w końcu zaczęli kłaść puzzle jako nawierzchnię ulicy... Jak każda ekipa budowlano-remontowa potrzebowali jakiejś mety na czas remontu naszej i okolicznych ulic, więc działka należąca do miasta wydała im się idealnym miejscem do zamelinowania się.... Delikatniej nie da się tego nazwać.... Do tej pory pamiętam nasze miny, gdy pojechaliśmy zobaczyć naszą "wymarzoną' działkę tuż przed wpłaceniem wadium do przetargu.... Szok to malo powiedziane.... Dwie koparki, głębiej rów i dziura wypełnione wodą, kilka betonowych płyt 2x4m i 20cm grubości plus kilka połamanych betonowych słupów elektrycznych. Chłopaki przez kilka miesięcy trzymali tam swój sprzęt, postawili tojtoja, baraczek plus sprawdzali działanie koparek (dziura) i zrobili składzik (płyty i słupy).... A co do samej brygady i ich procentowych umiłowań - mieliśmy okazję się o nich przekonać, gdy nerwowo zastanawialiśmy się co zrobić z bałaganem, który pozostał po zabraniu tojtoja, baraczka i koparek (śmieci i dziurę oczywiście zostawili xD) Jeden z nich ,chyba "brygadzista" zarzucił temat "szefowa damy rade z burdelem, ino flaszeczka by się zdała...." Okazało sie, że 2 razy 0,7 potrafi sprawić cuda i w ciągu 2 godzin Pan z magiczną koparką i ekipa kolesi z łopatami sprzątnęła płyty, słupy, wyrównała dziurę i generalnie całą działkę xD Prawie jakby wiedzieli ,że na tym balaganie, który zostawili jeszcze im się uda coś wyrwać xD Tak to wyglądały przeboje z ekipą od drogi i kielicha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja;)

No to faktycznie,mieliście przeboje.

Ale już macie działkę ogrodzoną?

 

Kala,latarenki kupiłam u siebie w dużej hurtowni.

 

Hej :)

tak działeczka ogrodzona :) odzwyczajamy sąsiadów od "niczyje(czyt. miejskie) to można" Dwie sąsiadki przyzwyczaiły, że sobie skrócają drogę przez naszą działeczke, jak wyskakują do lokalnego sklepiku, jeden sąsiad sobie szambko wylewał- "bo tam tak dobrze wsiakało, wie Pani?" A dwóch innych to jakieś smieciuszki i pach ognisko albo trawka po koszeniu własnego ogródeczka "a niech sobie schnie na sianko" normalnie po przebojach z ekipą i sąsiadami mieliśmy usilne wrażenie, że kupujac tą działkę zabraliśmy lokalnej społeczności jakąś ich wspólną, plemienną własność xD Każdy z okolicznych sąsiadów coś tam sobie robił, chodził, suszył, zostawiał... Mam nadzieję, że a. poważne rozmowy z sąsiadami, i b. ogrodzenie działki powstrzymają ich gorące zapędy do zagospodarowywania naszej działki xD

ps. jakby kto z sąsiadów czytał to gorąco pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

tak działeczka ogrodzona :) odzwyczajamy sąsiadów od "niczyje(czyt. miejskie) to można" Dwie sąsiadki przyzwyczaiły, że sobie skrócają drogę przez naszą działeczke, jak wyskakują do lokalnego sklepiku, jeden sąsiad sobie szambko wylewał- "bo tam tak dobrze wsiakało, wie Pani?" A dwóch innych to jakieś smieciuszki i pach ognisko albo trawka po koszeniu własnego ogródeczka "a niech sobie schnie na sianko" normalnie po przebojach z ekipą i sąsiadami mieliśmy usilne wrażenie, że kupujac tą działkę zabraliśmy lokalnej społeczności jakąś ich wspólną, plemienną własność xD Każdy z okolicznych sąsiadów coś tam sobie robił, chodził, suszył, zostawiał... Mam nadzieję, że a. poważne rozmowy z sąsiadami, i b. ogrodzenie działki powstrzymają ich gorące zapędy do zagospodarowywania naszej działki xD

ps. jakby kto z sąsiadów czytał to gorąco pozdrawiam ;)

 

To dobrze,że ogrodziliście.,nie będzie stresu jak zaczniecie budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nadulko.

Dziękuję za możliwość pooglądania zdjęć i pozachwycania się :)

Czytam to, co napisałaś o chorej dziewczynce - i aż mnie przechodzą zimne dreszcze. Życie - nie do pojęcia.... Mam nadzieję, że cała historia mimo wszystko skończy się pozytywnie. Czasem los tak poturbuje na początku, żeby później móc porozpieszczać - i oby tak było i w tym przypadku.

 

A tak a propos Waszych doświadczeń w urzędach, związanych z warunkami zabudowy - cieeszę się, że mimo wszystko zdarzają się także pozytywne; że zza naszej strony biurka (czyt: urzędniczej) też czasem można dostrzec człowieka - i mam tu oczywiście na myśli urzędy w całym kraju rozsiane :)

Serdecznie pozdrawiam!

 

Ps. Laterenki cudne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nadulko.

Dziękuję za możliwość pooglądania zdjęć i pozachwycania się :)

Czytam to, co napisałaś o chorej dziewczynce - i aż mnie przechodzą zimne dreszcze. Życie - nie do pojęcia.... Mam nadzieję, że cała historia mimo wszystko skończy się pozytywnie. Czasem los tak poturbuje na początku, żeby później móc porozpieszczać - i oby tak było i w tym przypadku.

 

A tak a propos Waszych doświadczeń w urzędach, związanych z warunkami zabudowy - cieeszę się, że mimo wszystko zdarzają się także pozytywne; że zza naszej strony biurka (czyt: urzędniczej) też czasem można dostrzec człowieka - i mam tu oczywiście na myśli urzędy w całym kraju rozsiane :)

Serdecznie pozdrawiam!

 

Ps. Laterenki cudne!

 

Witaj evitare :)

 

Oo to ty urzędniczka jesteś,jak pisałam mam dobre wspomnienia i doświadczenia urzędowe;)

P.S.czy Ty też budujesz,remontujesz?napisz coś więcej.

Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...