Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

za wąska futryna


Recommended Posts

Witam,

 

Kilka miesięcy temu firma zamontowała mi w mieszkaniu kilka drzwi wewnętrznych. Ostatnio po remoncie po nałożeniu jednych z drzwi na zawiasy okazało się że futryna została ściśniętą i drzwi się już w niej nie mieszczą. Ekspert z firmy która montowała drzwi dokręcił zawiasy na drzwiach do oporu ale to i tak nie wystarczyło by drzwi się swobodnie zamykały. Co prawda drzwi da się już zamknąć (wchodzą w futrynę) ale słychać w okolicach zamka że ocierają się o futrynę. Pan z firmy powiedział że trzeba będzie rozkuć, wydłubać piankę rozcisnąć futrynę, a następnie na nowo ją zapiankować. Chciałbym tego uniknąć gdyż po regulacji na zawiasach brakuje dosłownie ułamka milimetra aby drzwi się nie ocierały. Proszę o poradę czy jest sens próbować rozszerzyć futrynę drążkiem rozporowym i zostawić to tak na kilka dni? Czy pianka może się w ten sposób uformować na nowo? Czy raczej ma takie właściwości że po tych kilku dniach i tak powoli będzie wracała do swojej pierwotnej postaci i drzwi będą się nadal ocierały ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi bo nie rozumiem? Skoro trze tylko zamkiem o zapornicę (a tak rozumiem post autora wątku) to można wpuścić głębiej zapornicę w ościeżnicę. Jeżeli trze samo skrzydło o ramę to można podszlifować jedno albo drugie (chociaż autor nie napisał za czego są drzwi a to istotne ze względu na estetykę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zahacza ci blacha od zamka, i wystaje poza drewno wystarczy wykręcić cały zamek i pogłębić miejsce w którym się mieści

cholera trudno to jakoś opisać słowami :(

jak blacha znajdująca się na ościeżnicy - podobne czynności

jeśli drewno o drewno - wymontować oka elementy i papierem ściernym zeszlifować nadmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz kolego sam doszedłeś do tego < nie wiedząc z czego są wykonane drzwi jak i ościeżnice >

O wielki filozofie! Dziękuję za naprowadzenie mnie na właściwą ścieżkę rozumowania. Tyle, że zeszlifować można każdy materiał więc rada Jareko od początku był prawidłowa - pozostaje strona estetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto i za co wam dał ten Tytuł - z powodu nabicia licznika

Powiem tak jak macie dawać rady -to tak aby były poprawne

jak sobie wyobrażasz jeden z drugim pod szlifować drzwi lub ościeżnice wykonane z płyty MDF foliowane

 

można tez to wykonać poprzez prz\efrezowanie felcu i wklejenie nowej foli ale jeżeli osoba nie miała z Tym do czynienia to zapewne bedzie to dla niej do wykonania dośc skomplikowane

 

i to nie jest żadne mądrzenie lecz ostrzeżenie przed nie własciwym podjęciem działań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajan pyskówka tu wczoraj była :)

Pytający nie dostał odpowiedzi - wyładował złość na użytkownikach...

 

A widzicie, że to problem o którym ostatnio było? Zwiększona wilgoć sprawia, że cienkie ościeżnice z płyt się wyginają "ciągnąc" za sobą piankę. Dodatkowo skrzydło się rozszerza o ok.2 mm i już jest murowany problem.

Rozepchnięcie niewiele da - trzeba to porawić od podstaw i wkręcić śruby. Święty spokój gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego Twierdzisz ze nie dostał odpowiedzi pierw warto aby pytający dokładnie opisał z jakiego materiału ma drzwi _ jeżeli chodzi o wypatrzenie sie materiału to nie jest w Tym przypadku - jak zostało napisane poprawnie- że zostało źle zamontowane > i aby to zmienić trzeba wiedzieć z jakim materiałem mamy do czynienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja odpowiedź znalazłem. Ona tam jest, może nie dla każdego oczywista i prosta, nie każdy ją znajdzie.. ale jest.

Śmieję się, bo czasem ktoś wrzuci pytanie i oczekuje że za góra 10 minut cały świat zajmie się tylko tym problemem.

Ja wiem, że dla pytajacego to w danej chwili najwazniejszy problem na świecie... ale jest nas 6 miliardów, więc warto pomyśleć też o innych.

 

A ja nie miałem pytań dodatkowych: drzwi wewnętrzne, po remoncie. Czyli w miarę jasne. Więc drzwi wewn. to zwykle mdf, czasem płyta wiórowa. Remont oznacza gładzie, malowanie, kładzenie glazury itp. Więc wilgoć.

Jeśli drzwi początkowo były ok (zostały zdjęte na czas remontu), założone po wszystkim okazały się za duże (lub jak kto woli futryna za mała) tzn. że zadziałała wilgoć.

Jak ktoś nie wierzy, że sztuczne materiały sie potrafią wygiąć to proponuję zostawić kawałem opaski na noc na zewnątrz. Gwarantuję że zrobi się z niej łuk.

Dlatego uważam, że montaż drzwi warto wzbogacić o śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...