Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza polska Wenecja


Recommended Posts

Bardzo proszę.

Łatwa, tania i przepyszna:stirthepot:

 

Sałatka z cukinii na zimę - składniki:

* 2 kg cukinia

* 1/2 kg marchew

* 1/2 kg cebula

* 5 szklanek woda

* 1 szklanka ocet

* 1 szklanka cukier

* ziele angielskie

* listek laurowy

* pieprz

Sałatka z cukinii na zimę - sposób przygotowania: Cukinię pokroić w kostkę i posolić 2 łyżkami soli. Marchew zetrzeć na tartce i posolić 1/2 łyżki soli. Cebulę pokroić w piórka i posolić 1/2 łyżki soli. Odstawić na 2 godziny. W tym czasie zagotować wodę, ocet i cukier oraz ziele, listek laurowy i pieprz. Wycisnąć marchew wrzucić do wywaru i gotować 10 minut. Po tym wycisnąć cukinię i cebulę i także 10 minut gotować. Gorące wkładać do słoików i odwracać do góry dnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...

Fiu, fiu... dawno się tu nic nie pisało. Ale co tu pisać jak nic się nie działo.

Ale dzisiaj nareszcie mogę się pochwalić. Po roku mieszkania doczekałam się spiżarki. Bardzo mi się podoba:D

 

http://images39.fotosik.pl/1876/1007a544cf6fbfedmed.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/1883/19ee05d0d3a8f390med.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/1745/a592ce558ba3b46dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam calutki dziennik od dechy do dechy. Przede wszystkim zafascynowało mnie tempo w jakim postawiliście swój dom! W czym tkwi haczyk: zamawialiście ekipy pół roku w przód, czy taka ilość rąk do pracy w Waszych okolicach jest? Bardzo podoba mi się kuchnia, ja co prawda jestem fanką rustykalnych wnętrz, ale ciemne szafki zawsze robią na mnie wrażenie. Gratuluję sukcesu budowlanego, życzę samych wspaniałych chwil w Waszym domu i Wesołych Świąt przy własnej choince we własnym salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jagna za bardzo miłe słowa. Cieszę się, że jeszcze ktoś zagląda do naszego dziennika.

Co do tempa to faktem jest to, iż majstrów zamawialiśmy na rok wcześniej:yes: Mamy też sporo życzliwych ludzi, którzy z chęcią przychodzili z pomocą, jeżeli taka była potrzeba. A najważniejsze jest to, ze mam w domu złota rączkę w postaci mojego męża, który żadnej pracy się nie boi i na budowie był od pierwszego do ostatniego dnia:yes:

Jagna ja również życzę Ci ciepłych, pogodnych Świąt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przedarłam się w końcu do Was przez te zaspy śnieżne" ha, ha, ha...

 

...nie no spiżarka pierwsza klasa - ssuuuppppeeerr !!!!!

 

Trzymam kciuk za schody sąsiadko, a i za bałwana, który jak widzę właśnie się tworzy:D

Będzie chyba większy od naszego, ale u Was 4 sprawne ręce go robią, a nas tylko trzy, ha, ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki zmierzch

wśród grudniowych, szarych dni,

kiedy w noc gwiazdka lśni.

Wigilii czas każe nam u stołu stać,

łamać opłatek, razem trwać.

A kiedy już ta pierwsza z gwiazd

zaświeci nam spoza chmur,

dzieje się cud co w każdym z nas

umie zburzyć jego własny mur.

 

 

http://images39.fotosik.pl/1882/3b265c894342698bmed.jpg

Edytowane przez majka1801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Te*konto usuniete

Fantastyczny Dom :)

Mam zapytanie, tak te zdjęcia oglądałem stanu surowego to strasznie te wasze cegiełki "poobgryzane" , a i zaprawy tam czasem więcej niż "cegiełki" ? Czy aby to normalne bo Ja też kiedyś chce się wybudować i nie wiem co jest normą a co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...