Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza polska Wenecja


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 216
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

MIESZKAMY W NASZEJ WENECJI

 

 

Najpierw marzenia, plany, załatwiania,czekanie, niekończonce się wydatki... to wszystko idzie w dniu dzisiejszym w niepamięć:hug:

Wczoraj przyznałam się Marzence, że zapomniałam, iż wogóle mieszkałam w bloku.

Zaczynamy z rodzinką nowe życie w naszym pięknym domku.

Fakt czeka nas jeszcze mnóstwo pracy, wyrzeczeń i kasy, aby to wszystko wykończyć, ale to nic!!!!!!!!!!!!!!! Jesteśmy u siebie, na swoim:cool:

Edytowane przez majka1801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chociaż zaglądam na forym codziennie, trudno coś ciekawego napisać. Jak narazie jesteśmy szczęśliwi, że święta spędzimy w naszym wymarzonym domku.

Prace wykończeniowe wleką się jak "wlaki z olejem":confused: Powód - kasa!!!

Ale mogę się pochwalić, iż wczoraj stolarz dowiózł nam nasze dębowe trepy na schody. Narazie są w stanie surowym. Moja połówka - złota rączka sam będzie je bejcował i lakierował. Zawsze to taniej ( w naszym przypadku, z wywiadu na sokołowskim rynku jakieś 100-150 zł na 1 sztuce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeczytałem od deski do deski. Zafrapowały mnie te wylewane łódkowe stropy- co to za pomysł? Poza tym jakieś wąskie lub jakby w ogóle brak niektórych nadproży. I jeszcze te betonowane skosy- gdzie jest ocieplenie?

Hitem chyba będzie fioletowy przedpokój- bardzo mi się podoba.

I gratulacje mieszkania na swoim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam DEZET.

Majster nasz jest starej daty i budował starą techniką. Na stropie są zalane belki, pomiędzy które był włożony styropian i wylana posadzka.Nadproża są wąskie, żeby było mniejsze przemarzanie. Wsadzone są po 4 druty i jest tak cienko zalane betonem. Betonowe skosy są dobre ponieważ od środka idzie tylko tynk i napewno nie będzie nam pękać, jak w przypadku płyty. Skosy są zazbrojone i związane razem z wieńcem. Jeśli chodzi o ocieplenie wełna leży na skosach pomiędzy krokwiami. Tak jest zrobione do szczytu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...