Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana dostawcy energii


vieslav

Recommended Posts

Za każdym razem gdy otwieram rachunek za prąd krew mnie zalewa. Zużycie się nieznacznie zmniejsza, a rachunki coraz wyższe. Teraz za pół roku dostałem ~940zł. Zużycie ~2000kWh/pół roku (~750 I taryfa, ~1250 II taryfa - bojler). Za 1kWh w droższej taryfie płacę ~0,48 gr, w tańszej ~0,16gr + suma opłat stałych: ~80zł (dostawca PGE Lubzel, woj. lubelskie). Ceny brutto, bez opłat za przesył. Słyszałem/czytałem, że osobom zużywającym duże ilości prądu opłaca się zmienić dostawcę. Niestety, nie łapię się w tych wszystkich kalkulatorach. Ceny energii w moim przypadku rosną co pół roku, wszelkie kalkulatory są nieaktualne, wg nich powinienem płacić 600zł a płacę prawie 1000zł/pół roku. Może ktoś dokonał takiej zmiany i jest w stanie wypowiedzieć się, czy przyniosło to korzyści? Acha, II taryfa w moim przypadku obowiązuje w godzinach 13-15 i 22-6. Weekendowe taryfy odpadają, tam prąd jest dużo droższy w I taryfie a nie mogę sobie na to pozwolić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

podepnę się pod temat, bo coraz też czytałem o tym i zdecydowałem się na zmianę. Mam taryfę C 11 podpisałem umowę z innym sprzedawcą, dostałem gwarancję STAŁEJ ceny przez 24 m-c, czyli przez czas trwania umowy, ze stawką za kWh niższą niż miałem. Zmianę robiłem pół roku temu a teraz widzę że oszczędności mam ok 20%.

W internecie są kalkulatory, ja z jednego z nich skorzystałem i sobie ofertę zamówiłem on-line, Pani od nowego sprzedawcy zadzwoniła i po 2 tyg miałem umowę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A możesz podpowiedzieć z jakiego kalkulatora korzystałeś? I czy dane z jego wyliczeń były aktualne?Oraz kto jest teraz Twoim nowym dostawcą? Bo te dostępne w internecie wskazują bardzo różenie, przy takich samych parametrach. Aktualnie jesteśmy na ścieżce wojennej z PGE i szczerze mówiąc mamy juz dosyć, a rachunki za prad siegają 250-300zł/m-c plus na koniec 6 miesięcznego okresu rozliczeniowego jescze jest niedopłata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 year później...
  • 1 month później...

Ja zmieniłem.Ale umowa ma obowiązywać dopiero od 1 maja.W umowie mam zapewnioną niezmienność ceny przez okres trwania umowy,czyli 3 lata.

Przez 2 lata mam 15% niższą cenę niż dotychczas.W 3 roku 10%.Ale...Jak zwykle jest haczyk.Obowiązkowo trzeba wykupić ubezpieczenie za 5zł.miesięcznie.

Ubezpieczenie obejmuje sprzęt AGD w razie uszkodzenia w wyniku przepięć lub innych awarii sieci elektrycznej.Niestety,nie dotyczy to wyładowań atmosferycznych.

Edytowane przez tesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ekologiczna zadyma doprowadziła do tak wysokich cen za prąd. Z wiatraka jest on 3 krotnie droższy...Merkel stwierdziła, że Niemiec nie stać na taką ekologię. Weź się za ekologię, kupisz sobie nie tylko prąd jaki chcesz, ale zostanie jeszcze na Bentleya;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ekologiczna zadyma doprowadziła do tak wysokich cen za prąd. Z wiatraka jest on 3 krotnie droższy...Merkel stwierdziła, że Niemiec nie stać na taką ekologię. Weź się za ekologię, kupisz sobie nie tylko prąd jaki chcesz, ale zostanie jeszcze na Bentleya;)

 

Całkowicie się z tym zgadzam :yes:

Ale kuszą mnie te panele na moim dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...