Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Werbeny na Jurze


Recommended Posts

Raju!!! jak u was pięknie! Przeżywam każdy kawałek ;-))))) prześlicznie i tyle ! Podoba mi się wszystko bez wyjątku. Napisz proszę jaki odpływ liniowy montowałeś i jak poszło bo my chcemy w dolnej łazience zamontować prysznic bez kabiny z odpływem liniowym i ceny są tak różne że hej. No i jeszcze ta wasz deszczownica też mi podchodzi- co to? jaka firma ? fajna w użyciu? (było pierwsze mydlenie?) hi hi ih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 466
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpływ liniowy to Wiper Pure - poszło chyba bezproblemowo; cenowo powiedziałbym że średnia półka - ok. 500 zł. Oczywiście cały brodzik zaizolowany mapelasticem (coś jak folia w płynie, ale zacniejsza). Problemów chyba nie było; ogólnie trzeba pamiętać o wysokości syfonu - ja mam wersję z syfonem obniżonym (no ale na dole nie powinien to być problem). Druga sprawa z syfonem - w przypadku stalowych spawanych mają chyba tylko odpływy prostopadle do osi odpływu - a u nas odpływ prysznicowy jest od strony grzejnika. A tak w ogóle nie robiliśmy jednak na dole prysznica.

 

Deszczownica i wszystkie baterie to Kludi Zenta; mydlenia jeszcze nie było bo wyjechałem przed ostatecznym jej poskręcaniem, zresztą ogrzewanie póki co nie hula bo grzejniki zdejmowaliśmy do malowania. Podobał nam się też Tres - ale za te pieniądze co deszczownicę Tresa(tylko deszczownicę!), mam baterie do obu łazienek.

 

Ja widzę parę niedoróbek jednak w łazience (no dobrze, może nie niedoróbek) - np. kwestia wykończenia styku skos-ścianka za geberitami;fliziarz powinien był wyrwać je i osadzić od nowa - a tak brakło mu jednego centymetra no i nie za ładnie to wyszło. Ale poza tym łazienki też mi się podobają, zwłaszcza górna (żona kwiczy z radości na widok dolnej). Paru rzeczy tak naprawdę nie widać na zdjęciach - na kominie z jednej strony jest wnęka pod szafkę, z drugiej - półeczki.

 

Po niedzieli powinny być praktycznie skończone - czekamy na przyciski do geberitów, lustra i szybę prysznicową oraz takie brokatowe listwy do dolnej łazienki. No i razem z kuchnią zamówiliśmy też szafki -pod umywalkę i na komin do górnej łazienki i do tej wnęki w łazience dolnej - w sam raz na chemię itp. rzeczy.

 

No i na malarzy - bo mają wejść jeszcze przed weekendem majowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, zeszła też jeszcze jedna z nurtujących spraw - balkony są pięknie okute tytan-cynkiem. Jeden zonk - bo blacharz dał wkręty farmerskie prosto na widoku - pasuje to jak pięść do nosa, fliziarze mówili mu że "klient upierdliwy" - ale on to zbył - no ale ma wpaść i poprawić.

 

No i co równie ważne okucia są już zabezpieczone bandażem i izolacją - więc nic nie powinno podciekać, fliziarz ma jeszcze wpaść i przykleić płytki (zostało mi całkiem sporo gresu z dołu - ale nie wiem czy taki format 60x60 nadaje się na zewnątrz). Jak wrócę z wojaży -trzeba będzie załatwić balustradę

Edytowane przez dwiemuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, specjalnie dla @papuch - byłem się wykąpać w sobotę po powrocie z delegacji - elegancko :). Bałem się czy półki na kominie nie są za daleko - ale nie; jak najbardziej w porządku.

 

Żona się tylko lekko złości - bo na razie wszyscy zachwycają się raczej górną łazienką - a dla niej to dolne WC to oczko w głowie (wg mnie obydwie bardzo ładne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle wczoraj chyba zrobiłem jednodniowy rekord wydatków - dzień był rajdem po sklepach i nie tylko:

  • Zamówione panele i cały do nich pozostały szpej
  • Kupione farby na wszystko prócz salonu/kominka
  • Kupiłem piekarnik; wymyśliłem sobie parowego Samsunga (moja mikrofala z piekarnikiem Samsunga kończy właśnie 10 lat - widać po niej wiek, ale jak najbardziej bezproblemowo działa. Piekarnika nie ma jakoś po sklepach; wypatrzyłem go w Media Markcie po koszmarnej cenie - ale po chwili negocjacji cena zrobiła się akceptowalna (czytaj: urwałem 350 zeta :)
  • Ciężarówka zrzuciła na działkę jakieś 10 aut ziemii; może wystarczy żeby to jako tako splantować.

 

Reszta AGD też w zasadzie wybrana:

 

Płyta Teka

images?q=tbn:ANd9GcSzgYhZ9zCh6ZLzBozEMw9o86jpS3sMpOaoHDV35SDwLlZMODYM

 

Lodówka LG 5237

images?q=tbn:ANd9GcRVMEU40_O7v7w2UpZaJ8iGVt75qBweFWED7R89OUPGjUGWF2nBRw

 

Okap Faber Cylindra Isola

images?q=tbn:ANd9GcSr-YuvFZKB2IUyA2H3CanKRazqJv74ccoVMdS-4Pyqf26sjuWx

 

Mikrofala

images?q=tbn:ANd9GcRV-0T-cOLmyXVUdLlaEHnDYLRMx9xqfzqyqfndGI6hIyOkyc-FnA

 

Zmywarka -

images?q=tbn:ANd9GcQ7If_hYJ5w_S8iTV3pBEv39DJcUj6E9vscd5xcbY2GB3BsSLSoYQ

Edytowane przez dwiemuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan na ten tydzień - malowanie itp. obróbki (został wiatrołap, poprawki na klatce schodowej, podmurowanie węgarka pod drzwi w kotłowni) - trzeba będzie też część paneli zrobić żeby panowie od schodów mieli co robić).

 

No i trzeba zacząć zbierać lampy - całkiem sporo tego w całym domu będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą - kurier przywiózł panele we czwartek - ale tylko część; no nie dało się tego zmieścić jakoś na jeden samochód. Akurat było tak, że ekipa nie mogła ruszyć bez kompletu palet z robotą - wiec obiecałem kurierowi flaszkę, jeśli w piątek będzie przed 8 rano.

 

I co - 7:03, a telefon dzwoni "dzień dobry, jestem na budowie". No musiałem mu po prostu dać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody gotowe - została tylko barierka; Panele już prawie wszędzie ułożone - no ale trzeba jednak rozebrać część salonu i ułożyć ponownie, bo trochę namieszało się z poziomami - trzeba dać nieco niższy podkład, żeby zgubiły się różnice w poziomie między płytką a panelem. No ale efekt super; dziś dokupiłem listwy dylatacyjne oraz podkład- w sumie akurat do kuchni wziąłem jakiś sakramencko drogi krzemianowy z folią odblaskową - podobno bardzo dobry na podłogówkę.

 

Drzwi - przesunęły się na wtorek, więc przyszły tydzień będzie masakra - przyjeżdżają drzwi, AGD, kuchnia, ekipa maluje - nie wiem co to się będzie działo i jak się z tym wyrobią.

 

A jeszcze kwestia zrobienia internetu, podłączenia do alarmu, montażu przynajmniej części lamp - no masakra; ale potem tylko leżeć i się opalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek :) Przylazlam bo zaciekawila mnie Twoja łazienka ale po poogladaniu fotek widze ze masz duzo wiecej pieknych rzeczy w swoim domku :yes: Pisales ze iale plytkiw gornej lazience to etz paradyz-mozesz podac serie?

Mam tez porsbe odnosnie kominka-jestes zadowolony z ekipy ktora Ci go obudowywala? Najbardziej chodzi mi o kamien.U mnie kominek obudowany ale niestety nie mam jeszcze granitowej ramki gdyz ta ktora byla musiala byc zerwana (wykonawca brzydko to osadzil zostawiajac na wirzchu sruby ) mOzesz podac namiar na swojego kamieniarza u ktorego kupiles kamien (co to wlasciwie) i czy to on robil Ci te poleczke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...