Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Werbeny na Jurze


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 466
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Się witam i po raz kolejny pytam: kto Ci robił ogrodzenie? Zadowolony jesteś? Dobra cena? Bo szukam kogoś do wykonania bardzo podobnego, tylko słupki zamiast tynkowane, będą murowane z klinkieru....

 

W Karniowicach gdzie aktualnie stacjonuje jest gosc co ogarnia takowe tematy. Moge go podpytac i ewentualnie zalatwic namiar. Zreszta wskazane nawet podjechac i zobaczyc jego prace,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się witam i po raz kolejny pytam: kto Ci robił ogrodzenie? Zadowolony jesteś? Dobra cena? Bo szukam kogoś do wykonania bardzo podobnego, tylko słupki zamiast tynkowane, będą murowane z klinkieru....

 

 

Myślałem że odpowiadałem na PW - a to komuś innemu kto też o ogrodzenie pytał. Wysłałem PW.

 

A ja patrzyłem też na wariant typu "beton imitacja klinkieru" czy sam klinkeir - no niestety przy mojej długości płota klinkier wyszedłby sporo drożej jednak (spokojnie trzeba liczyć ~5 zł/cegłę - ok. 1 zł zaprawa, jakies 2.5 szt. cegły - co najmniej!, przeważnie od 1.5-2 zł biorą murarze za położenie jednej).

 

W moim przypadku chyba 16 słupków * jakieś 55 cegieł na słupek * 5 zł - to już daje 4000 zł - a zostają jeszcze podmurówki (chciałem mieć takie wyższe właśnie nieco), te ścianki na końcach czy 2-3 słupki które u mnie mają podwójną szerokość. Jak na razie zimę przetrwały bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima, zima znowu - no ale lista prac w domu powoli się kończy. Co ciekawe mimo zimy i mrozów gazownia wymyśliła sobie wymianę gazociągu w ulicy - byłem lekko zestresowany tym - bo bałem się, że rozwalą trawnik czy co gorsze ogrodzenie - ale!

 

  • Nie było żadnego problemu żeby pojechali nie pod ogrodzeniem, a na zewnątrz działki
  • Ile mogli, zrobili przewiertami - rozkopali tylko okolice skrzynki i przyłącza do sąsiada
  • Mają jeszcze wpaść i dowieźć ziemi / posadzić trawę wiosną

 

 

Jak rzadko myśląca ekipa - nawet tam gdzie mogli spokojnie rozkopywać działkę bezproblemowo robili przewierty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
Dwiemuchy teraz tylko mebelki na taras wystawic i mozna sie byczyc :)-pieknie tam macie :yes:

 

Dzięki za uznanie!

 

Mebelki stoją obok pod pokrowcem - to czarne coś na dolnym obrazku. Ale fakt - nie udało się ich przez wspaniałą pogodę od niedzieli przenieść na taras.

 

No i jeszcze przydałoby się żeby mi wszystko rosło tak dobrze jak chwasty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można miec wszystkiego ;) Ja tam widze ładna zielona trawke i thuje :yes:
Bo godzinę spędziłem wyskubując to draństwo - generalnie trawa/chwasty z upodobaniem rosną sobie na skraju kostki i agrowłókniny czy też wprost na korze. Na razie mi się jeszcze chce to skubać - ale myślę że nie za długo (zresztą jak podrosną inne rośiny - będzie to mniej widać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny ten tara wam wyszedł!!!

 

Najlepsze, że w sumie w ogóle nie korzystaliśmy - raz, że rozjazdy, dwa - że pogoda, trzy - że komary. Nie wiem jak gdzie indziej, ale dziś kosiłem trawnik i myślałem, że nie dożyję.

 

A trawa zabrała się że hej - dziś ledwo przebrnąłem przez nią kosiarką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...