Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Werbeny na Jurze


Recommended Posts

Dostaliśmy wstępne wizualizacje salonu/kuchni (baaardzo wstępne):

 

2011-12-17.jpg

 

2011-12-17.jpg

 

2011-12-17.jpg

 

Całkiem nawet - oczywiście do uszczegółowieniaa, ale chodziło nam o rozkład funkcjonalny. Już wiem, że to 90 cm między rzędami szafek w kuchni styknie.

 

Teraz chodziło bardziej o kominek - wczoraj robiliśmy rozeznanie na Zakopiańskiej - cel wyprawy to obejrzenie jakichś kominków i drzwi wejściowych.

  • Niestety na Zakopiańskiej nikt już kominkami nie handluje. Szukamy dalej
  • Godzinę przegadaliśmy w Eurodoorze (że to dzieci wytrzymały!) Ceny drzwi - do przełknięcia, jakość/wykonanie - bardzo dobre. Popatrzymy jeszcze, ale raczej na nich się zdecydujemy
  • Wreszcie dorwaliśmy drzwi CAL-a. No przyzwoite,choć wykończenie wewnątrz ościeżnic mnie nie powala. Zobaczyliśmy za to drzwi Jastrzemski - w sumie cały jeden model widziałem w 2 salonach - ale wykonanie niczego sobie. Pewne szczegóły byłyby do zmiany - no i cholera wie, jak to pasuje do reszty.
  • Za to przy drzwiach jest jeszcze jeden faworyt - AFB; firma z Krakoaw, nie widziałem złych opinii, ceny również do przełknięcia - wartoby tylko zobaczyć je z bliska.

 

Wracając jeszcze do kominka - kombinuję tutaj - bo widzę średnie opinie o wkładach narożnych, więc może szyba ze szprosem? Myślimy nad Dovre 2175 CBS2 lub Arysto 10L - w sumie wartoby sie dowiedziec, czy Arysto może zrobić szybę bezramkową.

 

A - co do robót, flizowanie skończone (zostały silikony), rigipsy - to co widoczne praktycznie skończone, jutro kończą docieplać stryszek. Ja ruszam też do Enionu załatwiać montaż licznika - zobaczymy, ile im czasu to zajmie (gazowni - dwa dni w momencie gdy miałem komplet papierów).

 

A jakoś później w tym tygodniu zaczynamy grzać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 466
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś udało się z kolei załatwić prąd - podpisać umowę z enionem, już na prąd docelowy (być może pomógł fakt, ze mam już numer dla domu ;)).

 

Fliziarze skończyli, regipsy (prawie) skończone- bez szpachlowania na razie, no i brakło im kawałka płyty GK na ostatni fragment zabudowy. Robota dobra, ale zmyli się chyba czym prędzej; liczyłem że trochę więcej im się uda posprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrr...hydraulicy będą dopiero po świętach. A w moim planie rzeczy do zrobienia przez urlop rzeczy na pół strony. Do tego ugadujemy powoli ekipę od wykończeniówki (mam wstępnie 2 fliziarzy, będę finalizował sprawy po świętach). Swoją drogą trochę kiepsko - nie ma mnie przez większość stycznia; niby na budowie żadnych robót nie będzie - ale trzeba załatwiać.

 

Swoją drogą - drzwi będą prawdopodobnie takie - tyle że z antabą (swoją drogą ~2x tańszą, niż np. w CAL-u):

http://www.drzwi.krakow.pl/drzwi-zewnetrzne-d/drzwi-zewnetrzne-499,2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dziś obejrzeć te drzwi - fabryka na głębokim zadupiu, ale bardzo mili panowie - i sensowni. Drzwi faktycznie robią dobre wrażenie - są dwustronne, a nie tak jak w CAL-u jednostronne. A jeśli nie aplikacje, to panowie mogą na przykład zrobić frez od wewnątrz.

 

Do tego dopłaty np. za antabę to 1/3 tego, co chce CAL - za jednostronną wołają 80-300 zł (całkiem ładna AXA ze szczotkowanego aluminium - pięknie pasująca do kwadratowych rozetek - kosztowałaby ok. 200 zł).

 

Z kolorem faktycznie problem - ale pan z fabryczki miał wzornik Brugmanna, więc mogliśmy na żywo poprzymierzać się do różnych lazurów - okazuje się, że nasz kolor już pan przerabiał - są na tyle elastyczni znowuż, że mogą na przykład zrobić jaśniejszy podkład - i całość również wyjdzie jaśniejsza.

Edytowane przez dwiemuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawie grzejemy - dziś większość kotłowni zrobiona, powieszone prawie wszystkie grzejniki; jutro panowie jada dalej z robotą. Wpada też gość podłączyć sterownik od rekuperatora i powiesić to bydlę z powrotem na ścianie.

 

Ustawiam się też na biały montaż - na razie mechanizmów - z elektrykami; wybraliśmy Berker kwadrat; głównie biały, ew. miejscami będzie krem. Robiłem rozeznanie cenowe - hurtownia dała 10% rabatu, ale sam elektryk ma 20%, do tego pójdzie - jak liczę - z VAT 8%, więc będzie nie do pobicia z allegro.

 

Z gorszych wiadomości, to niestety dalej podcieka mi przez płytę; tynk w tej okolicy będzie prawdopodobnie do skucia. No ale trzeba ciąć straty ;) - jutro będę walczyć z tym przy użyciu zaprawy; spróbuję zrobić fasetkę i wyprostować to jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po 2 dniach grzania - na razie na licznik gazu wolę nie patrzeć, bo w pierwszy dzień przy plusowej temperaturze zeszło 20 m3 gazu. No ale trudno. Za to osuszacz i rekuperator pracują ostro - jakieś 8 litrów/dobę schodzi. Czas znowu pstryknąć parę fotek.

 

Rozmawiałem wstępnie z gościem od ociepleń, zaklepujemy go na przełom marca/kwietnia; w marcu ma wpaść fliziarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowionka noworoczne dla werbenowicza!!! Kurcze, że też ja wcześniej nie wypatrzyłam tego dziennika ;-) tak mało werben na forum (takich jak te nasze ;-) Rzeczywiście innowacyjne rozwiązanie z drzwiami tarasowymi w kuchni ale najważniejsze żeby pasowało domownikom! My budujemy naszą werbenę już 2 rok... i ciągle nie mogę dostać konkretnej odpowiedzie od pana inwestora na moje pytanie: kiedy koniec.

Życzę pogody tej zimy , dużo zdrowia,kasiorki i wytrzymałych nerwów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybieram się jak sójka za morze pstrykać - ale chyba się przejdę :). A z przestojami tak bywa, ja miałem lekkie na początku - ale w sumie rok zamknąłem trochę do przodu w stosunku do własnych założeń i harmonogramie dla banku (niestety, nie dla kosztorysu ;)).

 

Stołki barowe akurat będą do wyrzucenia - na tym nam nie zależy - ale z 2 strony w sumie chciałbym jakoś podnieść bufet/zrobić nadstawkę od strony jadalni (gdzieś trzeba postawić ekspres do kawy, młynek i inne mniej potrzebne rzeczy ;)). Ogólnie to sam byłem zdziwiony jak szybko zgodziliśmy się na ten wariant z drzwiami - ale układ kuchni jest dość przekonujący; przynajmniej wg mnie najciekawszy jaki dało się wymyśleć.

 

Ja chcę też skrócić nieco blat półwyspu - tak że będzie to ok. 200 cm od ściany - zostawia to jakieś spokojne 80 na wejście do kuchni. Do tego przez to, że mamy wentylację mechaniczną komin ma 65 cm, a nie ~100 cm.

 

A co do samych drzwi tarasowych, u nas wymagała tego symetria elewacji - alternatywą było tylko wyjście przez wykusz. Zawsze może to służyć jako fiks ;) - za to wszystkim podoba się przeszklenie w jadalni; ogrzewanie tego będzie pewnie trochę kosztować - ale jak się już zrobi ogródek, widok będzie piękny. Na szczęście sąsiada ze składem złomu itp. przed domem zostawiam na starych śmieciach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przeszklenie efektowne ;-) . Widzę że jedziecie na vailancie hi hi - my też ;-) ale w związku z zapłaconym w roku ubiegłym rachunkiem za gaz (ogrzewanie do temp +8 stanu żeby rury nie zamarzły) który opiewał na około 8 tyś....... horrrorrrrrrr postanowiliśmy wypowiedzieć stanowcze NIE grzaniu gazem i zachować go tylko do wody i ewentualnie kiedy nas w domu nie ma.

Na dole widzę że mamy podobny stan ale na górze grubo nas wyprzedzacie! Rigipsy.... moje marzenie... sami robimy watę na górze i rigipsy też będziemy kłaść sami... tylko muszę się jeszcze dokształcić i słownictwo fachowe opanować ;-)))) Na górze zrezygnowaliście z balkonu tylnego (widzę okno nie drzewi w lukarnie).

Kurcze, ta wasza góra wygląda już jak dom ;-((( u nas małż właśnie muruje ścianki działowe - wtedy dopiero poczujemy jak wyglądają te pomieszczenia.

Zazdroszczę i tyle ;-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ja do studiów nie byłem świadom, że poza Małopolską nie wiedzą, kto to fliziarz; tutaj to standardowe określenie; nawet salony nazywają się "Max-fliz" itp.

 

Muszę sprawdzić, ile tego gazu poszło - na razie niby ciepło, ale w 3 dni poszło i tak z 50 m3 (z czego połowa w pierwsze 24h). U was pewnie tyle kosztowało ze względu na brak ocieplenia poddasza - ja mam regulator temp. przy schodach na dole - na górze jest dobre 3-4 stopnie cieplej; różnica ze stanem 'przed ociepleniem' jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole widzę że mamy podobny stan ale na górze grubo nas wyprzedzacie! Rigipsy.... moje marzenie... sami robimy watę na górze i rigipsy też będziemy kłaść sami... tylko muszę się jeszcze dokształcić i słownictwo fachowe opanować ;-)))) Na górze zrezygnowaliście z balkonu tylnego (widzę okno nie drzewi w lukarnie).

Kurcze, ta wasza góra wygląda już jak dom ;-((( u nas małż właśnie muruje ścianki działowe - wtedy dopiero poczujemy jak wyglądają te pomieszczenia.

Zazdroszczę i tyle ;-((

 

U nas murowaliśmy już przy stanie surowym. Co do balkonów - tak, u mnie ta elewacja 'ogrodowa' wychodzi na sąsiada - więc mam tam raptem 4 metry do granicy (widać zresztą, że w salonie są okna a nie drzwi balkonowe - balkony mam na elewacji z wykuszem).

 

A co do góry - rzeczywiście, w momencie jak przychodzą wylewki i rigipsy, wydaje się, że można już mieszkać.... w sumie całkiem nieźle poszło, bo od 'wiechy' do stanu dzisiejszego minęły raptem 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak o tym myślę to w sumie rzeczywiście tam (od ogrodu) można było wstawić okno i cześć. U nas tam jest trzeci pokój (porościągaliśmy werbenkę i mamy 3 pokje dziecinne) dla najmłodszego i możne i bezpieczniej by było z oknem...hmmm ale za to będzie dużo światła ;-)

Co do kominka to podoba mi się ten beton ;-) jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... wróciłem dziś z gór na całe 2 dni do domu, bo w niedzielę znowu delegacja. Elektrycy wpadli połączyć rozdzielnię i zrobić część białego montażu, hydraulicy prawie skończyli (został im tylko jeden grzejnik, którego póki co nie dostali). A jutro chyba jeszcze raz poprawię ten balkon - tam gdzie poprawiłem, jest już lepiej, ale widzę, że dalej jest lekki problem po drugiej stronie. Zaprawy jeszcze zostało, więc powinno dać się coś z tym zrobić.

 

U mnie niestety bez kredytu się nie obędzie - ale już widzę, że najprawdopodobniej uda się nie wziąć ostatniej transzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...