Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Werbeny na Jurze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 466
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I znowu się dzieje:

  • dziś na budowie DWIE ekipy dekarzy - do tego wyciąg na dachówkę, zapieprzają jak szaleni (szef mówi, że skończą kryć jutro). Do tego wchodzi jeszcze brygada murarzy - chyba muszę jakąś dużą kratę piwa kupić na jakąś wiechę.
  • Dostałem wycenę z Sidziny - jakieś 3% rabatu więcej, na tych oknach daje mi to parę stów różnicy - a zobazcymy co Pani jeszcze zaoferuje. Ogólnie Thermo 3-szybowe z kontaktronami i ukrytymi zawiasami wychodzi 19k na cały dom. W sobotę obmiar okien.
  • Przyszło PnB na instalację gazową zewnętrzną - czekamy, aż się uprawomocni
  • Zgłoszenie będzie 13-go, no ale i tak
  • Obczajam tynkarzy - dość korzystnie wychodzi mi jedna ekipa górali z Białego Dunajca; 24 zł/m2, ale tynki 1 klasa. Oczywiście cem-wap ;)
  • Finalizuję kredyt - na szczęście pan pośrednik póki co spisał się na medal - do tej pory nie rozmawiałem z nikim z banku - wszystko przez niego - finalnie dostałem 1% marży w PLN
  • Pewnie trzeba jeszcze będzie dograć trochę spraw - typu ocieplenie wewn. garażu itp. - mógłby to zrobić obecny wykonawca, ale sens jest to robić dopiero po instalacjach.
  • Wg tego co mówi obecny wykonawca, matoły od Orła skopały fundamenty. To, że 0.5 m2 ściany musieli skuć - rozumiem, ale tak naprawdę wg niego spokojnie mogli nie wylewać ładnych kilku metrów ściany - byłoby to prostsze do zaizolowania i wymurowania. Cholera, to pewnie już druga dziesiątka ich błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dach praktycznie skończony - w poniedziałek muszą tylko przyjść i okuć jaskółkę. Wyszlo barzdo ładnie, jedyne do czego muszę się przyzwyczaić - to obróbki kominów wykonane ołowianką, a nie blachą - po prostu trochę bardziej od blachy się świecą, za to są ponoć szczelniejsze.

 

W międzyczasie burzą się koncepcje dotyczące wykuszu - pan z Oknoplusa uświadomił, że sporo światła zabiorą ramy okienne itp.więc walczymy z tym czy np. nie wyburzyć go - bądź też skuć 1-2 cegły z wierzchu (w 1 wariancie zrobić wyjście z wykusza, w drugim - po prostu lepiej doświetlić salon i jadalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po wizycie kumpla z żoną architekt - koncepcja niemal rewolucyjna - robimy DRZWI tarasowe w kuchni - tego nie ma prawie nikt, w kuchni będzie podłogówka, układu kuchni nam to nie zepsuje, bryła domu nabierze z powrotem symetrii, którą nieco zepsuliśmy - same plusy. Chyba nie ma wyjścia!

 

Swoją drogą zaproponowała dość ciekawe układy do kuchni - podobno zmieści się nawet wyspa; półwysep bezproblemowo.

 

Do tego sugeruje, żeby jednak obniżyć wykusz o jeden pustak i doświetlić salon.

Edytowane przez dwiemuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsza flaszka pękła - dostał pan Kazek (cieśla/dekarz) - pierwsi uwinęli się z robotą, dach wygląda elegancko - znowu nie ma fotek bo PADA! Tyle że dach ma test szczelności - póki co przechodzi bezbłędnie, ani kropli nie widać na folii czy kominach. Jedyny problem to balkon nad wejściem z odwrotnym spadkiem (orły od Orła) - dzięki temu leje się do środka; muszę zabezpieczyć to jakoś zaprawą, kapinosem z folii albo czymś innym, bo woda leci na płytę i dalej na komin/kuchnię.

 

Murarze dziś skończyli działówki i zaczęli poprawki po poprzedniej ekipie. Okna zgodnie z sugestią Gosi zostały przerobione - już widać, ile światła jest w salonie. Podmurowali węgarki, obmurowali murłatę Ytongiem, na jutro zostało im oblecenie fundamentów styrodurem, poprawa schodów na parterze i skucie kawałka wieńca - no i generalne porządki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione - poprawki wg specyfikacji, zapomnieli tylko rozszalować w kotlowni strop (zapomnieli na początku, a potem nikt nie patrzył na to, bo kotłownia jest wysoka. Jeszcze muszę kupić im płyt OSB, coby zrobić podłogę na jętkach.

 

Wczoraj zajrzał jeszcze raz pan gaduła z Oknoplusa w Sidzinie - wymierzył wykusz po poprawkach, będziemy powoli zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i kolejny tydzień - okna zamówione, będą w połowie września. Elektryk - wchodzi w poniedziałek albo wtorek.

 

Budowa prawie uprzątnięta - zostały deski do porżnięcia i gruz do wywiezienia - a ja łamię się jeszcze czy:

1. Dawać papę na chudziaka - jedni mówią, że tak - inni, że nie. W sumie koszt nie jest duży; zastanawiam się tylko czy mi to nie nabruździ w momencie kiedy będą robione tynki (znaczy się - czy tynkarze tego nie upieprzą na maksa) - czy nie lepiej zrobić folię. W sumie to może ściągnę jeszcze ekipę, żeby położyli tą papę, okleili styropianem ściany w garażu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś zdjęcia z SSO wrzucam:

 

http://i.imgur.com/Tfs0Q.jpg

 

http://i.imgur.com/wiJDx.jpg

 

Nasza sypialnia - widok od strony ogrodu

 

http://i.imgur.com/lAtcF.jpg

 

Salon - widok na kuchnie i jadalnie

 

http://i.imgur.com/v7Sgz.jpg

 

I w druga strone

 

http://i.imgur.com/bl625.jpg

 

Kawalek pokoju syna:

 

http://i.imgur.com/BIEcm.jpg

 

Właśnie pojechał elektryk, oblecieliśmy cały dom - nie liczyłem ile punktów będzie, ale...dużo.

Edytowane przez dwiemuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycy działają - jutro prawdopodobnie skończą. Nie liczyłem punktów, ale salon + kuchnia póki co to jakieś 55 puszek plus oświetlenie, w pokojach ok. 25-30 punktów - z wyjątkiem 'graciarni' - tam marne 15. Podpisałem też umowę na roboty instalacyjne - w sumie wyszło ok. 36000 - woda,kanalizacja,gaz,ogrzewanie, zmiękczacz do wody itp. Zastanawiałem się nad odkurzaczem centralnym - ale po co mi to.

 

Ekipy wchodzą ok. 12 września - może po drodze uda się zrobić jeszcze wentylację mechaniczną. 19-go okna, więc jest szansa otynkować dom jeszcze we wrześniu - a przynajmniej zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znienacka wpadła ekipa montować rury od wentylacji. Nie spodziewałem się, że tyle tego-bus załadowany po brzegi sprzętem no i jadą - porozkuwali pozostawiane przeze mnie przepusty i montują rury - liczą, że na dom zejdzie im ok. 4 dni.

 

Jutro wchodzi 2 ekipa grzać papę do chudziaka i robić jeszcze drobne poprawki; a w przyszłym tygodniu liczę że ruszą instalatorzy.

 

Zdecydowałem się też na tynkarzy - ekipa górali; oglądałem ich przy pracy oraz tynki - i bradzo ładnie to wygląda. 24 zł/m2, ale wygląda że nie trzeba do nich gładzi (zacierają mechanicznie) i co ważne byliby w stanie wejść w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - wentylacja skończona - wyszło całkiem OK. Panowie miejscami musieli dopchać trochę wełny w miejscach, gdzie zaraz przy ścianie idą przewody WM no i uświadamia mi to, że w pokoju nad garażem chyba trzeba będzei troche pomieszać ze stropem - bo schodzące do garażu 2 rury 200 mm jednak nijak się nie zmieszczą w standardowym wymiarze rigipsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień i kolejne dłubanie na budowie - papa na izolację poziomą położona, a teraz razem hydraulicy - kują i paćkają w ścianach. Wygląda na to, że parę rzeczy będą jeszcze musieli elektrycy poprawić - pion do łazienki poszedł akurat w kotłowni po zewnętrznej stronie i przykrył gniazdka pod pralkę; podobnie wyszło z jednym grzejnikiem w pokoju córy - zasłania parę gniazdek.

 

Wpadła też ekipa elektryków i zrobiła przyłącz prądu - trochę na wariackich papierach, bo uzgodnienie leży jeszcze w ZUDP, ale nie powinno być problemów (poza idiotą-geodetą, który źle narysował słup - stoi na działce, a na mapie widaćgo niejako w drodze).

 

Zastanawiam się jeszcze co zrobić z drzwiami - w projekcie był otwór 110x230 cm i przestaje mi to pasować. W sumie gdyby domurować te 10 centymetrów, pomogłoby to też elektrykom przesunąć nieco klawiaturę od alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

No i tynkuje się - a właściwie panowie już kończą. Cementowo-wapienne Baumit MPI 25 z agregatu, na to cienkowarstwowy tynk zacierany mechanicznie - rewelacyjnie to wygląda. Sufity gipsowe, również Baumita.

 

Dziś w sumie biorę się za odbiór tynków powoli - góra powinna być gotowa, więc lampa w łapę i świecimy. A w kolejce elektrycy wchodzą za tydzień łączyć kable, zbroić skrzynę i zakładać przyłącze - a po nich, tak po 11 listopada, wylewkarze. Oczywiście trzeba jeszcze w końcu zamówić bramę garażową - chyba w końcu będzie Wiśniowski choć waham się jeszcze nad Normstahlem (lekko mnie niestety straszą długie terminy realizacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...