Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

Wyro za taką kasę :jawdrop:To chyba z gwarancją samych dobrych snów i żadnych bezsennych nocy ;)

 

Korozja Ty już nas lepiej nie dobijaj w kwestii sypialni, bo mój mąż tego nie przeżyje :lol2: Już i tak zmaiany omyśliłam i po cichu wprowadzać w życie będę :D

Hehehhe a myślisz że jak mój M.? Jego psychika też pomału już wysiada przy moich pomysłach ;)

 

Witaj korozjo.....

 

podglądam Cię od jakiegoś czasu.... Pięknie u Ciebie gratuluję wyboru kuchni

 

i te okna......

co do sypialni....

ja za chwilkę zaczynam remont poddasza gdzie chcę zrobić sypialnie.....

Witam serdecznie w progach mych skromnych. Miło mi że się u nas podoba :)

 

przeglądałaś może ofertę paged meble?? maja ładne łóżka.

Zerknęłam. Łóżka faktycznie piękne ale widzę że nie mają białych a ja takie bym chciała ale dziękuję za namiar :)

 

a z pikowanym zagłówkiem to mnie się bardzo podoba z woodways kolekcja swing a bossa nova to moje marzenie.....

tutaj link: http://www.woodways.pl

jakość super bo mam od nich kanapę więc nie jest to zadna sklejka (moja kanapa 120 kg waży....)

Dzięki za link! Łóżko które Ci się podoba ładne ale ja się zakochałam w serii melody :jawdrop:

Aż se kurna wkleję tak mi się podoba

 

02.jpg

http://www.woodways.pl/index1.html

 

Cuuudne! I dodatki mi się podobają. Tylko oczywiście to premiera więc cena na pewno zabójcza :bash: Ale pomarzyć sobie można co nie?

Chyba zrobię sobie jutro wycieczkę krajoznawczą na Słoneczne ;)

 

Korozjo przykładowe aranżacje sypialni - inspirujące :) :D :)

 

edit.

ja do siebie też szukam łóżka tapicerowanego... ale te ceny to mnie zabijają na miejscu :(

No mnie ceny też zabijają. A ceny materacy jeszcze bardziej heh

 

Korozjo dzięki za zdjęcia kibelka. Łączenie wygląda bardzo ładnie, więc dalej V&B biorę pod uwagę :)

Wczoraj byłam w mieszkaniu i na szybko cynknęłam fotkę łączenia kibelka z bliska i kurna nie pokażę Ci bo nie wiem gdzie jest kabel od telefonu :bash: Tak to jest jak się mieszka na walizkach. Ale możesz mi wierzyć na słowo że wygląda to dobrze i nie ma dużo sylikonu :)

 

naberia to samo jeśli chodzi o Ciebie. Mam fotę cokołu ale na telefonie :/ Zlukałm go natomiast dokładnie i mogę Ci powiedzieć że wygląda na to że cokół jest zrobiony z płyty wiórowej.

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cuuudne! I dodatki mi się podobają. Tylko oczywiście to premiera więc cena na pewno zabójcza :bash: Ale pomarzyć sobie można co nie?

Powiem tak w duzych miastach (typu szczecin woodways ma swoje salony a nawet outlety). W outlecie można kupic o wiele taniej...... ja u nas w wlkp. widziałem narożnik, który w katalogu kosztował 8,5 tys a w outlecie niecałe 5 więc warto zaglądać i spełniać marzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ałć :< mam srebrny cokól przy mebelkach, dlatego że płytki szare to raz a dwa łatwy w utrzymaniu czystości, zwłaszcza przy 2 kociakach

To fakt. Srebrny łatwiej utrzymać w czystości niż biały :)

 

dzięki Korozja, czyli taki zwykły matowy rozumiem...

00marta, a można gdzieś zobaczyć Twoją kuchnię? Mi w dzienniku dziewczyny piszą, że nie bardzo pasuje szara podłoga do szarych płytek i szkła... :(

Tak, zwykły matowy. Ale jaj już wspomniałam wygląda to normalnie na tle lakierowanych frontów ;)

 

Korozja super to łóżko! Ten zagłówek :wiggle: Ale jutro na Słoneczne nie polecam jechać - wszystko pozamykane będzie ;)

Heh no właśnie zupełnie zapomniałam że święto. Przypomniałam sobie o tym będąc w netto jak zobaczyłam dziki tłum z szaleństwem w oczach kupujący co się da :) Swoją drogą to jest ciekawe. Niby Polacy narzekają że kasy nie mają a w sklepach drogo a wystarczy 1 dzień wolnego a wszystkie sklepy i markety pękają w szwach....

 

Powiem tak w duzych miastach (typu szczecin woodways ma swoje salony a nawet outlety). W outlecie można kupic o wiele taniej...... ja u nas w wlkp. widziałem narożnik, który w katalogu kosztował 8,5 tys a w outlecie niecałe 5 więc warto zaglądać i spełniać marzenia.

No właśnie czytałam na stronce że w Szczeinie jest outlet tylko jak już pisałam to łóżko to jakaś nowość (nawet nagrodę w tym roku cała ta seria melody dostała) więc podejrzewam że szybko w outlecie się nie znajdzie. Jednak myślę że warto i tak się pofatygować. Może coś innego mi wpadnie w oczęta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Korozja, czyli taki zwykły matowy rozumiem...

00marta, a można gdzieś zobaczyć Twoją kuchnię? Mi w dzienniku dziewczyny piszą, że nie bardzo pasuje szara podłoga do szarych płytek i szkła... :(

 

wyslij mi adres twojego maila to przesle zdjęcia, nie umieszczam bo jeszcze mocno roboczo..

 

srebrny cokół, szare płytki na podłodze meble białe i w kolorze palisander, blat czarny sprzęt czarny a płytki na scianie białe,

 

moje zdanie jest takie że albo aranżujesz wg projektanntów i katalogów i robisz na pokaz wszystko ma być wg scisle okreslonych zasad albo robisz tak jak ci się podoba, i jest praktycznie, zawsze znajdzie się ktoś kto powie ale to powinno być tak czy inaczej, ja patrząc na arqanzacje nawet te najlepsze w większości mysle a to zrobiła bym coś po swojemu

Edytowane przez 00marta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo mam pytanko odnośnie "szarego mysiego" kolorku na przedpokoju.... bo kupiłam sobie próbkę... i kolor ma odcień niebieskiego ;/ buuuuu może coś pomylili??

Niemożliwe. U mnie wyszło szaro szaro bez żadnego odcienia niebieskiego. A jaki masz nr na próbce? A może to przez światło czy coś....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie :) Donoszę że mamy zasłonkę prysznicową! :lol: i płyta też podłączona. Dorobiliśmy się specjalnie jednego małego garnka żeby zobaczyć czy woda się zagotuję :)

 

A oto i nasza cudna zasłonka. Made in lidl :)

 

P1030021.JPG

 

Mamy także tymczasową półeczkę na kosmetyki i inne drobiazgi :)

P1030025.JPG

 

Najbardziej z zasłonki uradowany był M. To kuchnia go tak kurna nie cieszyła jak ta zasłonka ;)

 

I pierwsza ozdoba w kuchni :)

 

P1030028.JPG

 

Planujemy w weekend zakupić pralkę. Oczywiście wybór jest ogromny i ciężko się zdecydować dlatego może coś podpowiecie? :)

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja - zasłonka cudna :) A półeczka rozumiem dobrana kolorem do zasłonki :rotfl: (No mrówka mnie wyprzedziła z pisaniem tego spostrzeżenia ;))

 

Co do pralki - było kilka długaśnych dyskusji na forum przypominających dyskusję o wyższości Świat Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy .... Bo jedne z nas twierdzą, że tylko otwierane od góry - inne znowu że tylko otwierane z przodu itd. Jeżeli mogę coś poradzić z własnego doświadczenia - mam drugą już pralkę otwieraną od góry. Kupując drugą uparłam się na wyjmowany pojemnik na proszek i płyn. I na dodatek jest on do rozłożenia - można go bardzo elegancko umyć z ewentualnych resztek płynu do płukania. W poprzedniej pralce niestety pojemnik był na stale przymocowany do pokrywy i z czasem zaczął zwyczajnie śmierdzieć :( I "tylko" z tego powodu wymieniałam całkiem sprawną pralkę :( A uwierz mi czego ja nie próbowałam, żeby to cholerstwo umyć :bash:

Edytowane przez Anulek2005
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to racja z tym pojemnikiem, ja teraz też sprawdzałam przed zakupem czy się oby wyciąga, mycie takiego zamontowanego na stałe to porażka. Dobrze jest jeszcze sprawdzić jak się sprawnie pojemnik wysuwa , przy niektórych pralkach ciężko go wyjąć i plastik tak trzeszczy jakby miał za chwilę popękać. Edytowane przez mrówka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dzięki :rotfl:

Zasłonka oczywiście tymczasowa dopóki nie wygramy w lotto i nie kupimy drzwi prysznicowych :) Półeczka przytaszczona z akademika. Dzielnie mi służyła parę lat w aneksie kuchennym ;) a teraz dzielnie posłuży w łazience zanim pojawi się moja wymarzona szafka i umywalka (aha umywalka już zamówiona) na podłodze podkład pod panele :lol2: I jakoś tak niechcący wyszło to zgranie kolorystyczne ;)

 

Jeśli chodzi o pralkę to u nas w grę wchodzi tylko taka ładowana od przodu ponieważ nad mają być półeczki. Tylko kurna teraz nie wiem jaka firma robi najlepsze pralki obecnie i jaki model. Jedna Lg mi się strasznie podoba ma wszystko co chcę ale kurna ponad 2 tyśki kosztuje a to dla nas lekko za dużo.

 

Przeprowadzka....hm..no jak kupimy materac to może w ten weekend....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest Ariston (chyba koło 1400 kosztowała) i jestem z niej mega zadowolona. :) Do tego stopnia, że żal mi ją wymienić na mniejszą. Jest cichutka, włazi do niej 6 kg prania, ma wyjmowane pojemniczki na płyny (to o czym pisała Anulek2005 - smrodów nie znoszę), sporo trybów prania (a ja akurat z tych, co w pralce piorą wszystko, a koszule i garnitury jeżdżą do pralni -- uważam, że moje ręce ważniejsze niż ciuchy, ale to tak na marginesie) i dopiera nawet brudy, za które odpowiada nasz kundel. No w każdym razie, naprawdę ją lubię.

 

Aha no i ładowana od przodu, bo też mam nad nią półki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej mieliśmy Boscha maxx4 podstawowy model 1000 obrotów, w sumie to mamy i pierze do tej pory jak szalona na okrągło, mąż się śmieje że jak raz na dzień nie wypiore to chora jestem :p, takie zboczenie moje

na nowy dom wybrałam Siemensa WM16S743, jeszcze nie prana ale zapowiada się super, taka dla mężów nie obrażając: wyświetla komunikaty włóż pranie, brak płynu itd :D

 

poczytaj po forach o wybranym modelu i to Ci z pewnościa pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...