Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

 

 

***

 

Dziewczyny dziękuję wam za pomoc z pralką. Ja już wybrałam swój typ. Co prawda mogłabym jeszcze poszperać ale siada mi już na głowę więc niech ta zostanie :) (żelazko gratis przy zakupie:)) Jak tylko M. zaakceptuje to kupujemy! :D

 

http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralki-%C5%82adowane-od-frontu/60-cm-g%C5%82%C4%99boko%C5%9Bci/WAE24464PL.html?source=browse

 

I jeszcze z niusów. Kupiliśmy materac i 2 poduszki :D

 

jak miło że mogłam pomóc! myslę że to świetny wybór

 

my szukamy garów :D zastanawiam się nad tefalem classica lub emalia olkusz zielone z teflonem w środku, co poradzicie? ktoś ma takowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

wpadam tak na chwilę powiadomić że w najbliższym czasie mało mnie będzie na forum bo nie mam dostępu do neta a to dlatego że

MIESZKAMY !!!!

i jak to w nowych mieszkaniach bywa na początku neta brak. Ciężko nam bez neta. Na osiedlu cicho i spokojnie. Biedny M. nie wie co ze sobą począć bez tv i neta. Żeby jeszcze pogoda była a tu psikus, zimno i leje więc spacerki odpadają. Zdjęć wam nie pokażę bo straszne kongo bongo u nas. Wszędzie torby z ubraniami się walaja, na środku salonu materac, pełno kabli, pierduł i takich tam. Jednym słowem syf na kółkach małpy skaczą. A naet i gorzej ;) ale mam nadzieję że po mału to ogarniemy :)

Napisałabym więcej ale pisze z laptopa taty M. i już mnie krew zalewa. Ciągle wciskam coś innego i albo mi kasuje, albo coś się wkleja, albo przełącza. Jak dostanę w ręce normalny komp to się rozpiszę więcej ;)

 

Natomiast mam do was ogromną prośbę. Chodzi o to że od kiedy mieszkamy robimy sąsiadom niezłego big brothera i coś by sie nam na okna przydało i tu jest pies pogrzebany bo nie wiem co :( Pomóżcie proszę. Doradźcie coś. Ja jestem rozdarta.

Podobają mi sie takie delikatne zwiewne firany ale jak dam je do podłogi to zasłonię parapety moje piękne. Jak dam krótkie do parapetu akurat to tak trochę wieśniacko będzie to wyglądać. A jak dam firany to wtedy co zasłony czy rolety bo wieczorem same firany nie zasłonią. Myślałam o roletach rzymskich z materiału jak na firanki tylko cena zabójcza a nie wiem czy to się sprawdzi i będzie ok wyglądać. Nie wiem co robić :(

Ponadto kuchnia połączona jest z salonem więc jakoś to trzeba tak zrobić żeby dobrze wyglądało a np firanki w kuchni nie widzę. Eh...

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia kilka zdjęć okien w mieszkanku :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiem że to takie egoistyczne wpaść na chwilę i od razu prosić o pomoc ale w tym względzie wasza pomoc jest nieodzowna. Już bym wolała drugi raz łazienkę urządzać niż zdecydować co na okna heh

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! :bye:Mamy internet!!!! :wave: Dopiero co podłączony więc jeszcze gorący ;) oczywiście nie obyło się bez przygód tak samo z pralką heh ale już wszystko piękniutko :) teraz uciekam pranie robić i ogarniać chałupę bo znowu syfsien się zrobił tak tylko chciałam się przywitać i dać znać że żyję i u nas ok ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo a ja bym chyba dała same zasłony póki co. W dzień nie zaslonią Ci pięknych okien i parapetów a wieczorem dobrze zasłonią przed wzrokiem ciekawskich :)

A potem sobie zobaczysz czy firany są Ci w ogóle potrzebne.

 

Fajnie, że masz internet - w takim razie fotki muszą być bez dwóch zdań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kochani! Zdjęcia oczywiście będą tylko muszę znaleźć kabel to aparatu. Jeszcze na kartonach żyjemy i nie wszystko odkopane ;)

 

Jeśli chodzi o okna to chciałabym jednak coś co w dzień zasłoni je bo zdarza mi się łazić po domu niekompletnie ubrana i nie chcę się schizować czy mnie widać czy nie. A te firanki czy zasłonki to właśnie jakiej długości? Chyba najlepiej by wyglądały do podłogi no nie? Ja myślę sobie na razie o delikatnych właśnie zwiewnych firankach a na wieczór rolety póki co. A potem się zastanowię czy chcę zasłonki czy nie. Tylko kurde szkoda mi tych parapetów :( No cóż czas jeszcze jest bo M. mnie nie ponagla ;) więc dalej czekam na wasze pomysły i podpowiedzi :)

 

Ja tymczasem muszę lodówkę wybrać bo się fundusze znalazły i muszę coś postanowić. Pamiętam że najwięcej głosów było na czarną ale ja nie jestem przekonana. Widzę po czarnej płycie że utrzymanie czarnym sprzętów w czystości nie jest łatwe i wszystko na nich widać. Oznajmiłam więc M. że nie dam się wkręcić ani w czarny piekarnik ani czarny okap jak on chciał. Będzie biały i piekarnik ze srebrnym uchwytem i biały okap ze srebrną rurą. Więc może srebrna lodówka nie będzie aż tak razić? Jak myślicie? Poza tym muszę się wam przyznać że nie lubię za bardzo swojego blatu i jak tylko będzie okazja to go wymienię na szary. A czemu? Bo widać na nim każdy paproszek i smugi! Jak się go nie wypucuje do sucha i to dokładnie to kurna jakieś maziaje na nim są. Nie po to rezygnowałam z czarnego połyskującego blatu ze względu na te właśnie rzeczy żeby i tak się z tym męczyć. Blat jakkolwiek piękny doprowadza mnie lekko do szału. Z rok się z nim pomęczę a potem zacznę M. wiercić dziurę w brzuchu na nowy ;) Teraz bym widziała szary, chropowaty, imitujący kamień taki jak ma sąsiadka z góry ;) tak więc w obliczu tych planów co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo lodówka jak najbardziej srebrna/szara może być :yes:

 

Firanki do ziemi :yes:

 

A nasz blat też chcemy wymienić za jakiś czas ale na drewniany. Na moim tak paproszków nie widać bo jest on nakrapiany, ale po prostu jak zobaczyliśmy kilka kuchni z blatami drewnianymi to nasz się już nam nie podoba - co to forum robi z ludźmi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moim zdaniem - do ziemi. delikatna firanka z organzy albo cieniutkiego woalu nie zasłoni parapetów, a zapewni wam tą odrobinę prywatności.

ja mam u siebie najprostszą organzę, jest lekko połyskująca, co powoduje, że ładnie się od niej odbija słońce, a światło wpadające do środka się rozprasza (nie zaciemnia). mimo że mam ją dosyć mocno zmarszczoną - nie zasłania widoku na morze i wzgórza. moim zdaniem wygląda elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...