Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pysiaczek byłam w mieszkaniu, zdjęcia zrobiłam. Powiem tak: kolor bardzo ładny ale jeżeli szukasz czegoś ciemniejszego ten Ci się nie spodoba. Za dnia jest owszem trochę ciemniejszy ale jak się ściemnia na dworze "ginie" na ścianie. Przy sztucznym świetle prawie nie widać że to szary. Ja myślałam że nam Jarek na biało przedpokój przemalował heh w sumie też myślałam że wyjdzie bardziej ciemny ;) ale taki mi się też podoba. Zdjęć nie mam za dużo bo wpadłam na szybkiego kurde ale pokazuję co mam. W sobotę albo jak się uda w czwartek będę w mieszkaniu z rana to wtedy też cynknę fotki. Te poniżej są z godz 16-17 więc zdjęcia w większości z lampą robione.

 

Widok z salonu: (mogłabym powiedzieć że tak kolor wygląda za dnia)

P1020280.JPG

 

Tu z lampą (ściana na wprost malowana innym szarym)

 

 

 

 

P1020294.JPG

 

P1020293.JPG

 

P1020292.JPG

 

P1020282.JPG

 

No ładniutki ten szary wielce, taki ciepły mimo iż szary ;) ale miłośników ciemniejszych odcieni może nie usatysfakcjonować :p

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że wszystko idzie teraz pięknie i gładko napiszę o łazience...

 

W takim stanie ją dziś zastałam:

 

P1020286.JPG

 

P1020285.JPG

 

P1020287.JPG

 

Ktoś powie: co źle wygląda?? Teoretycznie nie ale okazało się że Jarek zostawił za mało miejsca na brodzik. Owszem po podłodze będzie 75 cm ale po ścianie już nie. W ten oto sposób jak byśmy montowali szybę to wlazłaby nam na dekor z lewej strony lustra. Lekko szału dostałam bo 3 razy mówiłam że 75 cm na prysznic, dalej 97,7cm dekor a reszta na geberit. Odpuściłam odpływ liniowy, nawet zgodziłam się na listwy na rogach kibla których nie cierpię ale kurna nie pozwolę żeby z jednej strony lustra mieć 16 cm dekoru a z drugiej 11! Jarek powołał się na projekt a tam widać czarno na białym że szyba nie nachodzi na dekor kurde no! Stanęło na tym że zaczął zrywać płytki, będzie kuł i przesuwał podejście pod umywalkę i kabel na lampę. Co się tyczy kibla to nie można go przesunąć bliżej ściany zatem Jarek uczknie tylko z jednej strony jakieś 5cm. Będzie nie symetrycznie i pewnie dostanę za to burę w wątku łazienkowym jak się kiedyś pochwalę ale jakoś to przeżyję :p Zachciało się kurna prawie metrowych płytek w takim małym kiblu no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo póki można jeszcze kafle zbić/zdjąć bez uszczerbku to lepiej to zrobić, bo faktycznie później będzie Cię to w oczy kuło i będzie Cię wkurzać przez cały czas ;)

 

Bardzo serdecznie dziękuję Ci za fotki! Teraz mam czarno na białym (a w zasadzie szaro na białym ;)), że ten kolor będzie dla nas za jasny jednak :) Miałam już takie podejrzenia bo obejrzeniu przedwczoraj fotek z salonu monah ponownie, a teraz się upewniłam :) Kolor jest piękny i nic do niego nie mam, bo wychodzi na to, że taki właśnie odcień to ja mam w sypialni - według kolorów, które pokazuje mi na ekranie mój laptop ;)

A do salonu to my sobie chcemy chyba jakiś graficik pierdyknąć - także muszę się rozejrzeć za czymś ciemniejszym :)

 

PS. Listwy przypodłogowe też planujemy białe, a przy suficie mamy zostawiony taki cieniusieńki biały pasek, bo malowaliśmy takim specjalnym wałkiem, który właśnie owy paseczek zostawia, bo takich dużych pasków z taśmy malarskiej to też nie lubię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie nie, pysiaczek, grafit to to na pewno nie jest :) jak pisałam - taka szara aksamitna mysz. czy Ty widziałaś gdzieś GRAFITOWĄ mysz? :lol2:

Rokoko ma w sypialni taki ciemny smoulder piękny, ale to chyba farba niedostępna w Polsce. Flugger takiego odcienia w palecie standardowej nie ma, może odcień Metal ci się spodoba - dość ciemny, miał być u mnie w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monah no nie widziałam grafitowej myszy niestety :lol2:

 

Tak na poważnie to nam się trochę zmieniło, bo wcześniej salon miał być jaśniejszy dlatego ten Twój kolor brałam pod uwagę, ale po pomalowaniu sypialni czujemy niedosyt i chcemy ciemniej :D

Korozjo :) Rokoko już nawet pytałam o farbę, ale właśnie niestety - jest ona niedostępna w Polsce ;) Ale właśnie o czymś takim, ewentualnie o ton jaśniejszym myślę :yes:

 

monah czy ten metal ma jakiś numerek? Mam przed sobą wzornik z fluggera ten taki jak wąska książeczka i będę zaraz na nowo przeglądać ;) Tylko tam nie ma tych nazw takich czyli pewnie to tylko w sklepie do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto porcja fotek z dziś:

 

P1020296.JPG

 

P1020295.JPG

 

P1020298.JPG

 

P1020297.JPG

 

P1020299.JPG

 

P1020300.JPG

 

Obudowa kibelka już z zmniejszona i płytki przesuniete :) już szyba nie będzie włazić na dekor :D Jarek załatwił już też lustro ale jeszcze nie zamontowane.

Jutro jadę zakupić fugi :D

 

I moje drogie Panie planuję czarną szafkę pod umywalkę tak żeby do brodzika pasowała. Macie jakieś propozycje? Może wasze foldery z inspiracjami które skrzętnie na komputerze przechowujecie zawierają coś co by mi pasowało? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś tak myślałam ale wolałam się upewnić coby na snoba nie wyjść :0 dziękuję fajnie że się podoba.

 

Dziś M. jak zobaczył że przedpokój taki jasny fajny mysi (jak to Monah nazwała) wyszedł stwierdził że mogliśmy całą chatę na taki pomalować albo sypialnię chociaż tak mu się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja no wreszcie ruszyło. :D Ale jak ruszyło to już pełną parą. Zapowiada się super. Ja aktualnie przechodzę fazę szarości i najchętniej całe swoje mieszkanie pomalowałabym na szaro, ale mój mąż stawia stanowcze veto. Jak nigdy - zwykle zgadza się na prawie każdy mój pomysł, a na szarość się nie zgadza i już. :( No trudno - będę podglądać u Ciebie. Trzymam kciuki, żeby już teraz poszło bez kłopotów. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...