Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

Znaczy się te brytyjczyki tak sierści nie gubią czy po prostu mają tak krótką, że mocno nie widać? :)

 

W sprawie okien to już się zakręciłam i może wyjść, że zmyślam, ale jak przejeżdżaliśmy w tamtych okolicach to mi się zdawało, że widziałam coś w tym stylu. Tak czy siak Twoje są najpiękniejsze :D

 

Jak tam w sprawie kuchni? Postanowiliście coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gubią ale nie tak jak puchata, długosierścista Kicia. Poza tym ciemniejszą sierść mniej widać na czarnych ubraniach które z M. uwielbiamy niż białą. Do sierści trzeba się przyzwyczaić. Jak miałam zwykłe dachowce to problemu sierści nie było. Ale jeśli i tak się obawiasz to mam dla Ciebie jedyne, idealne rozwiązanie:

1105dfc401eae8b4f245f5a2aca48a97.jpg

i problem sierści rozwiązuje się sam! :D

 

Okna to ja wiem że mam najpiękniejsze :D ;)

 

Z kuchnią jeszcze nie wiem, wczoraj będąc w mieszkaniu stałam pół godziny i tępo gapiłam się na kuchnię czekając na jakieś olśnienie. Nic takiego się nie zdarzyło :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psosin no coś Ty zwariowałaś za co mnie przepraszasz? nic nie namieszałaś ehehehe to może ja się dziwnie wyraziłam. Cieszę się na każdą opinię :) Ci co kupują takie drogie panele to chyba z wygody. Chcą mieć podłogę która będzie wyglądać jak prawdziwa drewniana ale nie trzeba jej będzie cyklinować, olejować czy co tam się robi z deskami ;) ja z M. też pod tym względem wygodniccy jesteśmy i chcemy ominąć ten cały proceder związany z pielęgnacją prawdziwych desek.

 

Paneli nigdy nie miałam i mało mam z nimi do czynienia. Kiedyś w sklepie sprzedawca pokazywał nam jak podkłady potrafią wyciszyć panel. Brał kawałek panela i rzucał na niego metalową kulkę potem kładł pod niego podkład i znowu rzucał. I było ciszej. Więc uznałam że jest ok i podkład mi sprawę załatwi :)

 

pysiaczek mam pełno inspiracji ale nie wiem co chcę najbardziej. A cena zależy od rodzaju frontu, blatu itd zrobiliśmy wycenę w kilku punktach ale ceny nas zmroziły. Wolałabym zrobić kuchnię u stolarza ale nie wiem który jest dobry. Pisałam w wątku gr szczecińskiej gdzie polecają kuchnie robić ale odzew był nieduży i każdy polecał co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psosin a ja nie pamiętam gdzie nam to pokazywali. Ale chyba w większości miejsc mają taką zabawkę ;) u mnie na odwrót w tym względzie M. mówimy bierzmy cokolwiek a ja twarda sztuka jestem i nie wierzę do końca. A Ty u siebie to deski masz prawdziwe? Bo widziałam Twoją podłogę jak wygląda ale nie doczytałam co to jest :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja jestem pierwszy raz w ogóle na forum, ale od kiedy zobaczyłam twój projekt łazienki przyznam, że śledzę razem z innymi postępy w remoncie :) Ja mam malutką łazienkę, bo niecałe 3m2 i takie samo ustawienie, czyli umywalka, wc wszystko na jednej ścianie. W maju planujemy remont naszej łazienki i przyznam, ze bardzo spodobały mi się twoje pomysły :) Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy :) Płytki są śliczne, tylko kurcze zastanawiam się, czy dla mojej małej łazienki, która ma szerokości 1,46m nie są za duże :( szkoda, bo pięknie wam się prezentują!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psosin rzeczywiście już pisałaś że masz deskę barlinecką. Gapa ze mnie ;)

 

kwiatek255 witam serdecznie. Niezmiernie mi miło że pierwszego posta popełniłaś u mnie i że nasza łazienka Ci sie podoba :oops::lol:

Rzeczywiście z tak dużymi płytkami jak Amanda/Alex może być problem na małej powierzchni, chodzi o to że duże ścinki zostają a ponieważ płytki tanie nie są to szkoda potem 1/3 wywalić. U nas też sporo odpadków zostało ;/ najlepiej rozrysuj sobie płytki u siebie i zobacz jak by to wyglądało. No ale zawsze możesz też płytki położyć w pozycji pionowej. Myślę też że jeżeli z tymi płytkami Ci się nie uda to na pewno znajdziesz inne o wiele ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz fotki z dzisiejszej wizyty w mieszkanku. Tępo prac troszkę zwolniło bo Jarek swoje sprawy zdrowotne ogarnia. Jutro ma iść do szpitala na jakiś zabieg więc z tydzień może go nie być :( no ale dużo już jest zrobione i najważniejsze żeby z nim było wszystko ok a łazienka pomału się wykończy.

Kibelek już zamontowany i część płytek ma fugi. Cześć podtynkowa prysznica też już jest :D Na zdjęciach wyszło jakby w ogóle fug nie było ale oznajmiam że tak pieknie i idealnie to nie jest fugi są i je widać ;)

Wnęka:

P1020331.JPG

 

P1020333.JPG

 

P1020334.JPG

 

i z dalszej perspektywy ;)

P1020336.JPG

 

P1020335.JPG

 

P1020337.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj z M. podpisaliśmy umowę z wodociągami. Kolejne pasożyty które będą nam kasę zabierać! :mad: ponieważ szybko się uwinęliśmy zajechaliśmy do 3 salonów z podłogami. Myślałam że coś się zmieniło przez ostatni rok ale się rozczarowałam. Nie było nic w ludzkiej cenie co by mnie na łopatki powaliło ;) no ale jutro objeździmy pozostałe więc może trafi się jakaś perełka :rotfl:Jak na razie najbardziej przypasił mi quick step. Cynknęłam fotkę co sądzicie?

Pod światło:

P1020343.JPG

I to samo tylko mniej pod światło ;)

P1020345.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczek dziękuję. Wg projektu światło przy lustrze miało być po bokach i wtedy miałam zamysł jakie będzie. Ale ostatecznie jest na górze i teraz nie wiem. Rozglądałam się na necie ale nie ma nic ładne. Same chamskie świetłówki rodem ze sklepu mięsnego z czasów prl! Na siatło górne w ogóle nie mam pomysłu. Ale jeszcze będę szukać, na razie się nie pali :) a co Ty być widziała u mnie? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak to ja mam w zwyczaju zawsze podoba mi się to co nie powinno. Zajechaliśmy do Classena i wpadła nam w oko podłoga.

http://www.galeriadom.pl/trend-klon-hartberg-classen-panele-podlogowe

Mi się podoba, M. się podoba cena fajna ale sie okazuje że już jej nie ma bo jest wycofana ze sprzedaży. Pytam o inna która na necie widziałam i wydawała się ok. Facet szuka, szuka, pyta drugiego. Owszem istnieje taka ale to nowość i w sprzedaży będzie od marca. No żesz kurna mać. Zamówić ją mogę ale tylko na podstawie obrazka. A biorąc pod uwagę fakt że na podstawie obrazka podobało mi się 12 podług classena z czego po obejrzeniu na żywca 10 odpadło dałam sobie spokój. Poczekam kurde te 2 tygodnie.

O tą podłogę się rozchodzi

http://www.ruckzuck.pl/page,panele_wyswietl,id,231,poziom,3299,Panele_podlogowe.html

wydaje się obiecująca :rotfl:

 

Paradora i Pergo sobie od razu odpuściłam bo to nie nasz półka cenowa niestety. Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo bardzo fajne takie szarawe te panele. Nigdy takich nie widziałam :no: Powinny się ładnie wpasować w te Twoje wnętrza :)

 

Światło w łazience...no cóż...

Sama u siebie najpierw myślałam o czymś jak najbardziej prostym w formie. Tzn. o jakimś zwykłym kinkiecie złożonym z metalowej postawy i szklanego, przeźroczystego małego klosza. Ale im bardziej oglądam FM tym bardziej podobają mi się wszelkie kryształki ;) Sama nie wiem czy mojej łazience to by się sprawdziło, bo jest maleńka. Ale u Ciebie do tych czarnych dodatków widziałabym chyba coś czarnego (klosz) z dyndającymi lekko kryształkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo, spędziłam dziś całe popołudnie by przeczytać Twój pasjonując wątek. Przeżycia z ekipami, developerem, parapetami i farbami przekonują mnie jeszcze bardziej do opinii mojego męża - że wszyscy fachowcy są tacy sami a prace remontowe w domach/mieszkaniach nigdy nie idą idealnie wg planu.

Piękne macie okna, szary przedpokój wygląda obiecująco, bardzo ciekawa jestem całej reszty. Mój gust wnętrzarski też oscyluje wokół szarości i bieli, a i czarne dodatki typu lampy czy ramy na zdjęcia są obecne w moim mieszkaniu. Będę do Ciebie z ochotą zaglądać, choć na forum bywam dość niesystematycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...